Strona 8 z 33 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 328

Temat: Witam jaki olej 2.0T 280KM ?

  1. #71
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Ja 3 razy zmienialem olej i za kazdym razem po wyjechaniu z serwisu dolewalem rowno 0,5 l ( dla wlasnego spokoju ) i nigdy zaden komunikat sie nie pojawil

  2. #72
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Dolnośląskie
    Auto
    Guliietta,Stelvio, MTS1260
    Postów
    62

    Domyślnie

    ... no to Wam powiem , że jakiś "głupol" projektował ten silnik.
    Wszystko zależne od elektroniki?
    Przecież jak padnie ten czujnik to tylko laweta nam zostanie? W trasie nie będziemy mogli nawet sprawdzić jaki jest poziom oleju ( tym samym czy to faktyczna awaria, czy anomalia działania elektronicznego ustrojstwa)....
    To może ktoś z Was jest obeznany i podpowie , czy zastosowany silnik to nowa konstrukcja, czy rozwinięcie jakiegoś poprzedniego rozwiązania?
    Pytanie o tyle zasadne, że jeśli to ewolucja jakiejś poprzedniej konstrukcji , to na pewno jest kanał technologiczny , w którym można by zastosować modyfikację i z poprzednika dołożyć zwykły bagnet oleju...

  3. #73
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Jest możliwość sięgnięcia oleju ale otwór jest w bardzo niewygodnym miejscu schowany, pod osłoną paska akcesoryjnego na dole. Nie warto.
    Wlej ok. 5l, odpal silnik na 10-15 minut na równym podłożu i wykonaj procedurę wymiany oleju MESem. Po tym odczytaj MESem poziom oleju w mm (nie w litrach!) i dolej do 79mm (to jest max). I olej pasek wskazania poziomu przynajmniej na paręset kilometrów póki się namyśla co tam rzucić...

  4. #74
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Dolnośląskie
    Auto
    Guliietta,Stelvio, MTS1260
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Jest możliwość sięgnięcia oleju ale otwór jest w bardzo niewygodnym miejscu schowany, pod osłoną paska akcesoryjnego na dole...
    Możesz podesłać jakiś szkic, czy fotkę? Będzie na podnośniku, to sobie bez problemu ogarnę.
    Nie mam dostępu do MES-a , a kupowanie legala dla 1-2 wymian nie ma w mojej ocenie sensu... Co prawda kabelki i testery mam , ale do starszych autek.

  5. #75
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Postaram się przegrzebać przez dokumentację ściągniętą z EPERa kiedy jeszcze był dostępny za free i podesłać - ale bez MESa nic nie zdziałasz, chociażby dlatego, że samochód nie zarejestruje wymiany oleju i będzie się domagał wymiany tak jakbyś nadal miał stary olej. Ja kupiłem MESa i przejściówki (porządnego ELM-a miałem już wcześniej do fordów) tylko na okoliczność serwisowania Stelvio, i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie nawet podstawowego serwisowania tego samochodu bez MESa. Sorki, takie czasy...

  6. #76
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cinek78 Zobacz post
    Możesz podesłać jakiś szkic, czy fotkę? Będzie na podnośniku, to sobie bez problemu ogarnę.
    Nie mam dostępu do MES-a , a kupowanie legala dla 1-2 wymian nie ma w mojej ocenie sensu... Co prawda kabelki i testery mam , ale do starszych autek.
    ale żeby sprawdzić poziom fizycznie, to trzeba mieć serwisowy bagnecik do tego silnika o ile się orientuję (tak tu pisano na forum), który pewnie kosztuje więcej niż MES/kable do tego dostępność pewnie nie od ręki o ile w ogóle dla prywatnych klientów.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 07-08-2020 o 11:37
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #77
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cinek78 Zobacz post
    Możesz podesłać jakiś szkic, czy fotkę? Będzie na podnośniku, to sobie bez problemu ogarnę.
    Nie mam dostępu do MES-a , a kupowanie legala dla 1-2 wymian nie ma w mojej ocenie sensu... Co prawda kabelki i testery mam , ale do starszych autek.
    Oto obrazek z forum zagranicznego:
    https://www.giuliaforums.com/attachm...970-jpeg.78312
    https://www.giuliaforums.com/threads...t.33698/page-4

  8. #78
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Szukanie nie boli, już kilka razy przy różnych okazjach opisywałem dziwactwa wskaźnika poziomu oleju.
    W tym - sygnalizacja zbyt dużej ilości która się włączyła kilkaset kilometrów po wymianie.
    Sam pisałem w tamtych wątkach i o dziwactwach wskaźnika. Niepotrzebna złośliwość, zamiast zauważyć, że pytanie było w miarę precyzyjne i tyczyło się tego, czy sam wskaźnik poziomy potrafi pokazać przekroczenie (a nie tego, że wzrasta lub spada po pewnym czasie).
    Tego z tamtych wątków nie pamiętam, by ktoś tak miał.
    To, że wskazania potrafią wskoczyć nawet po 2-6 miesiacach to wiadomo od początku i zazwyczaj ma to związek nie tyle z aktualizacją odczytu, co z przenikaniem paliwa.
    U mnie zazwyczaj było tak, że po wymianie miałem ok 75% pomiędzy Min/Max, a potem po kilku miesiącach potrafiło wzrosnąć lub zmaleć.
    Ba, w zasadzie to drugi raz dolałem, bo przez 95% czasu mam między 50 a 100%.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    ale bez MESa nic nie zdziałasz, chociażby dlatego, że samochód nie zarejestruje wymiany oleju i będzie się domagał wymiany tak jakbyś nadal miał stary olej.
    A nie czujnik jakości oleju o tym decyduje kiedy wymiana?
    Chyba, że mówisz o sytuacji, że czujnik ma info, że jakość jest ok, ale nabite jest już ponad 15000 km i będzie się domagał i tak wymiany.

  9. #79
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Kolejny epizod sagi o czujniku oleju w Stelvio. Wróciłem z kilkudniowego wyjazdu w bardziej cywilizowane (i urokliwe - ale to kwestia gustu) rejony Europy i zabrałem się za wymianę oleju (bo minęło 7kkm od poprzedniej, a o własny kupiony w salonie za żywą gotówkę się dba, tym bardziej, że łatwo nie ma ...).
    Nauczony poprzednimi wymianami oleju, zignorowałem kompletnie pasek na wyświetlaczu i od razu przyssałem się MESem do sterownika samochodu - 74mm oleju. Nie oszczędzam samochodu, więc chcę mieć oleju na maxa (79mm wg. dokumentacji) - dolewka, poszło na 80mm. Świetnie, tak zostaje. Wykonałem procedurę wymiany oleju w MESie, naturalnie. A wskazanie słynnego paska zastygło w połowie, i ani drgnie. Co ciekawe - MES w litrach pokazuje wartość zupełnie nieadekwatną to poziomu w mm (coś koło 4.5l) - czyli problem nie jest w samym czujniku, który doskonale odczytuje poziom, tylko w jakimś dalszym przetwarzaniu tego na litry. Whatever, to już kolejna samodzielna wymiana oleju w Stelvio i nauczyłem się ignorować wskaźnik poziomu na wyświetlaczu przez paręset-kilkaset km po wymianie. Ale tak jak z każdym przejechanym kilometrem coraz bardziej lubię ten samochód, tak coraz trudniej mi zrozumieć jak można tak spaprać taką prostą rzecz jak poprawne wyświetlanie poziomu oleju...
    I to jest cos co skutecznie odciaga mnie o tego typu samochodow a szkoda.Najlepsze ze w Q jest fizycznie bagnet.
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  10. #80
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    A nie czujnik jakości oleju o tym decyduje kiedy wymiana?
    Chyba, że mówisz o sytuacji, że czujnik ma info, że jakość jest ok, ale nabite jest już ponad 15000 km i będzie się domagał i tak wymiany.
    nie ma czegos takiego jak czujnik jakosci oleju, jest algorytm w ECU ktory ustawia sie ma 100% po wykonaniu wymiany oleju (procedury)w ecu a pitem sobie odejmuje procenty pewnie gliwbie po przebiegu, moze po ilosci rozruchow, moze po atylu jazdy, nij tego dokladnie nie wie bo nie jest opisane. jakosc zuzycie oleju to sie bada w laboratorium
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. jaki olej do AR 156 1.8 16v ts 98r?
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 21-12-2023, 18:09
  2. [159] Jaki olej do 2.2 jts??
    Utworzone przez kochan159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 350
    Ostatni post / autor: 07-02-2020, 13:40
  3. jaki olej ?
    Utworzone przez JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-11-2014, 22:00
  4. [164] Jaki olej do 3.0 V6
    Utworzone przez Spartan w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 00:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory