Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Temat: Box Predkosc GIULIA/STELVIO

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelek Zobacz post
    raczej nie ma takiej siły (no, do rozsądnych prędkości typu 220 km/h) która zerwałaby mocowanie rowerów/boxa. Z ciekawszych rzeczy to tanie/stare boxy mogą się otworzyć. Groźniejszy jest boczny wiatr, który mi na trasie 400km poluzował mocno i rowery i samo mocowanie bagażnika. I nawet delikatna wgniotka powstała. Mam AGURI - bardzo dobra jakościowo alternatywa do topowych marek. Mają oficjalną ofertę na Stelvio, a mi kiedyś dopasowali kit do Giulietty.
    thule pewnie tak łatwo nie zerwie, ale badziewie już tak. kolega (jeździ spokojnie, zgaduję ze 120-130 max jechał), zerwało rower - wyrwało mu z z belek bagażnik rowerowy (rynienkę w belce rozerwało). na rower najechał od razu TIR

    oczywiście bagażnik miał jakiś z tańszych. kolejna sprawa może coś mu się poluzowało - pamietam że raz pożyczałem od niego 2 rowerowe bagażniki (musiałem 4 przewieść), to było kiepsko mocowane, źle się zaciskało na belce. z resztą w pro-ride thule też po kilku km jazdy po założeniu nie raz już się coś luzowało/telepało, zawsze staję na chwilę sprawdzić, jeszcze raz dociągnąć bagażniki.

    tak więc na pewno nie oszczędzajcie na niczym.

    no i pamiętajcie że macie na dachu coś ekstra (wjazdy na parkingi podziemne itp) - polecam nakleić sobie karteczkę z przypominaczem na zegarach czy np przycisku SS.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Ja starałem się nie przekraczać 160 km/h ;-)
    W praktyce warto sprawdzić dane dla konkretnego producenta boxów (Thule v-max 130 km/h, czyli licznikowe ok. 140 km/h).
    Do tego w poszczególnych krajach mogą być dodatkowe ograniczenia prędkości dla samochodów z bagażnikiem/boxem dachowym.

    Linku nie wrzucę, bo mam za mało postów :-(
    Można wrzucić w Google "Prędkość jazdy z bagażnikiem dachowym lub boxem" ;-)

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leszek_Zal Zobacz post
    Jaka jest maksymalna dopuszczalna predkosc z boksem dachowym na gulia (box alfy)? Ile można grzać tak aby pudła nie zerwało?
    Dzięki.
    Bezpiecznie jest ok 140 ale ja śmigałem i 180. Ważne aby belki i box były markowe i dobrze zamocowane. W Giulii belki trzymają się otworów (bolce wchodzą w dedykowane otwory) więc teoretycznie lepiej niż np. w 159 gdzie chwytały wyłącznie obejmując dach.

    Słyszałem o przypadkach gdzie urywało box więc warto jednak zachować rozsądek.

  4. #14

Podobne wątki

  1. Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu
    Utworzone przez elvis_bio w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 2832
    Ostatni post / autor: 04-12-2023, 23:51
  2. La Giulia i Le Stelvio
    Utworzone przez Giorgio w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-10-2019, 21:35
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory