Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Box Predkosc GIULIA/STELVIO

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie Box Predkosc GIULIA/STELVIO

    Jaka jest maksymalna dopuszczalna predkosc z boksem dachowym na gulia (box alfy)? Ile można grzać tak aby pudła nie zerwało?
    Dzięki.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar McStadt
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-Tech 280KM Pb MY2019
    Postów
    71

    Domyślnie

    Zerknij do instrukcji użytkownika boxa dołączonej przez producenta...

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    mnie swego czasu przy 200+ thule wytrzymało

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    to nie box będzie iał ograniczenia tylko belki. W delcie oryginał -mialem 90km/h, przy thule 140kmh,
    Mam jednak znajomych co z belkami oboxami thule przekraczali 230

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    jak sie zapomnialem to z thule i 2 rowerami przyspieszylem do 180. generalnie z boxem to nie da sie szybko jechac - szumi strasznie przy >120 a w benzynach spalanie przy predkosciach autostradowych wzrasta o jakues 3-4l/100km (to z rowerami, sam box pewnie 2-2.5)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jak sie zapomnialem to z thule i 2 rowerami przyspieszylem do 180. generalnie z boxem to nie da sie szybko jechac - szumi strasznie przy >120 a w benzynach spalanie przy predkosciach autostradowych wzrasta o jakues 3-4l/100km (to z rowerami, sam box pewnie 2-2.5)
    Jak masz rower szosowy to dobij 4 atmosfery do kół i wtedy zmniejszą się opory toczenia i spadnie spalanie

    Natomiast odpowiadając poważniej na pytanie autora wątku, wszystko trzeba brać na zdrowy rozsądek. Jeśli masz markowy box i jest zamocowany na oryginalnym bagażniku/relingach to wówczas margines bezpieczeństwa jest większy. Swoją drogą w takiej Giulii zrobi to dużą różnicę i będzie bardziej narażona na boczny wiatr. Myślę, że przede wszystkim po montażu trzeba zrobić kilka kilometrów z większą prędkością i wtedy sprawdzić ponownie mocowanie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał krist Zobacz post
    mnie swego czasu przy 200+ thule wytrzymało
    Doradzajmy z głową a nie z polotem...

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    Nie wiem jak te OEM w Alfie, ale w Lancii to była lipa i 80 lub 90km/h chodzi o belki - generalnei wyglądały tak samo jak te OEM ALFY

    Co do szumow z boxem jeżdzilem z thule atlantis600 i do 140km/h było spoko. Ustawiłem sobie limit na 140 to pamiętał za mnie o prędkosci...
    Do giulii kupiłę thule wingbar evo, wczesneij z Delcie miałem OEM i po jednym uzyciu zakupiełm Thule wingbar - róznica w hałasie - masakryczna... na korzyść Thule

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Ja mam Thule Wingbary + Motion 800. Też uważam, że 140km/h to max, z resztą dbam też o słuch i po prostu nie da się jechać tak szybko na dłuższą metę

    Jedyne co zauważyłem, to że pomimo cofnięcia na maxa bagażnika do tyłu nadal wystaje dość mocno nad przednią szybą i zmyla czujnik zmierzchu. przez co włączają się światła. (albo to taki feature, że jak z boxem, to zawsze na światłach
    Pozdro,
    Bartas

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    raczej nie ma takiej siły (no, do rozsądnych prędkości typu 220 km/h) która zerwałaby mocowanie rowerów/boxa. Z ciekawszych rzeczy to tanie/stare boxy mogą się otworzyć. Groźniejszy jest boczny wiatr, który mi na trasie 400km poluzował mocno i rowery i samo mocowanie bagażnika. I nawet delikatna wgniotka powstała. Mam AGURI - bardzo dobra jakościowo alternatywa do topowych marek. Mają oficjalną ofertę na Stelvio, a mi kiedyś dopasowali kit do Giulietty.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelek Zobacz post
    raczej nie ma takiej siły (no, do rozsądnych prędkości typu 220 km/h) która zerwałaby mocowanie rowerów/boxa. .
    Raczej jest... Sam byłem świadkiem wypadku, gdy przy około 160 zerwało cały bagażnik z rowerami. Całe szczęście bez ofiar ale najechałem na to około 3-5 minut po tym, jak wyprzedziło mnie Volvo z rowerami jeszcze na dachu a ja miałem ponad 140 km/h. Fizyka nie wybacza braku rozsądku.

Podobne wątki

  1. Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu
    Utworzone przez elvis_bio w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 2832
    Ostatni post / autor: 04-12-2023, 23:51
  2. La Giulia i Le Stelvio
    Utworzone przez Giorgio w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-10-2019, 21:35
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory