Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Tylna kanapa - brak możliwości złożenia + dołożenie łopatek + fotochromatyczne luster

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2jts Q4, Alfa Romeo Giulia 2,0 RWD
    Postów
    29

    Domyślnie Tylna kanapa - brak możliwości złożenia + dołożenie łopatek + fotochromatyczne luster

    Nie znalazłem podobnego tematu dotyczącego głównie bazowych wersji Giuli w których nie ma możliwości składania tylnej kanapy. Auto kupowałem takie jakie jest w salonie i nie pomyślałem że może nie być możliwości składnia tylnej kanapy... Czy ktoś już może wymieniał tylną kanapę są w tym jakieś trudności, jakie są koszty? i czy jest to opłacalne? Ktoś robił w ASO? albo u niezależnego mechanika...?
    Następną sprawą jest dołożenie 1. łopatek do zmiany biegów 2. lusterka fotochromatycznego - czy jest dużo rujnowania Auta bo zawsze w takim wypadku mam wątpliwości żeby mi nic nie trzeszczało po takiej operacji... zwłaszcza że Wrocławski ADF różnie sobie radzi... z reguły sam odradza... zresztą znalezienie mechanika który nic nie połamie w takiej operacji jest raczej trudne...
    Widziałem że człowiek z ENG-Custom we Włoszech dokłada np. łopatki, lecz może da się to zrobić aktualnie w ASO w Polsce?
    Byłbym wdzięczny za informacje

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    Jest temat poświęcony retrofitowi : https://www.forum.alfaholicy.org/giu...t_etc_-78.html

    Tam znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał dk08012 Zobacz post
    Jest temat poświęcony retrofitowi : https://www.forum.alfaholicy.org/giu...t_etc_-78.html

    Tam znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania
    Raczej nie o tylnej kanapie czy lusterkach ;]

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2jts Q4, Alfa Romeo Giulia 2,0 RWD
    Postów
    29

    Domyślnie

    Ok, ten wątek też prześledziłem chyba ze 40 stron czyli ponad połowę lecz nikt nie wymieniał kanapy lub nawet nie próbował, widzę że wszyscy z taką kanapą po prostu z nią żyją tak jak ja od ponad roku, dobrze że mam w domu pic-up'a to nie ma problemu, lecz czasem na weekend dla 1 lub 2 par nart coś montować na dachu, przynajmniej ja nie lubię z niczym jeździć na dachu choć już mam ten oryginalny bagażnik... ale to zawsze więcej szumi...
    O lusterku wewnętrznym nikt w wyżej wymienionym wątku nic nie mówi...
    Kolega z Eng-custom we Włoszech z tego co pokazuje na FB manetki montuje i koduje bez problemu, moje pytanie do manetek i lusterka wewnętrznego czy ta procedura wymaga dużego rozkręcania, czyli ryzyka trzeszczenia po tym zabiegu... czy ktoś to już ćwiczył na swoim egzemplarzu.
    Tak poza tym to drobne problemy po prostu następnym razem trzeba sięgnąć głębiej do portfela i kupić dokładnie to co się chce... takie uroki samochodów ze stocku z rabatami

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar sledz98
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Lębork / Pomorskie
    Auto
    Stelvio 2.0 Super 200KM
    Postów
    116

    Domyślnie

    Łopaty - 20 min roboty. Wyciągasz poduszkę, odkręcasz kierownicę, dokładasz łopatki, skręcasz. Żadne filozofia. A co do kodowania - no ja nie mam ani MESa ani przewodów, więc mi to robił kolega Lio z Włoch.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,988

    Domyślnie

    o same łoptaki zagadaj kolegę [MENTION=79678]kozak[/MENTION], może będzie chętny? a jak nie do do Bielska zapraszam. inne rzeczy też w razie czego można podokładać - np kamera cofania, może android auto/carplay, race mode, aktywny tempomat, grzaną kierownicę, dezaktywator start&stop (to akurat mogę Ci wysłać, 1min montaż) i inne.

    lusterek nie rozkminiałem, nie ździwiłbym się jednak gdyby trzeba było dorabiać wiązki, a to już byłaby dłubanina (wiem bo w swojej poprzedniej 159 dorabiałem wiązki xenonów, spryskiwaczy reflektorów, parktronika przód i blue&me - z zakupami, rozkminianiem/uruchamianiem i montażem wszystkiego to było ze 40h roboty tak bez pośpiechu 3 razy sprawdzając i robiąc tip-top, do tego jeszcze wycieczki autem po śląsku za częściami (zderzak, b&m i lakiernik). Same lusterka i kanapa to pewnie mniej roboty, ale i tak w parę godzin tego się nie ogarnie. Pytanie czy zapłacisz komuś za taką pracę po stawce dla specjalisty, do tego doliczając koszt części? masz inne wyposażenie w aucie które może pomóc (nie jestem pewien czy w każdej jest np jakiś czujnik zmierzchu- na szybko w konfiguratorze nie widać tego). jakie masz wyposażenie ponad business (flota i xenon afs)?

    Co do kanapy, zanim brałem swoją Giulię, to też kusiła mnie mocno doposażona i piękna Super, z poprzedniego roku z bardzo dużą obniżka (chyba 60k) ale miała właśnie brak kanapy rozkładanej, no a do tego jednak kusiło Q4 i sportowe fotele więc zrezygnowałem - nigdy nie zgłębiłem tematu, ale też na szybko żadnej odpowiedzi nie znalazłem czy to w miarę łatwa sprawa czy nie.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 18-11-2019 o 14:01
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Łopatki, kamerę, race Mode mogę Ci zrobić.
    Z kanapa można, pasuje w 99%. Kupujesz rozkładana wkładaszz trzeba dokupić otwieranie jeszcze i linki.
    Samo mocowanie pasuje p&p.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    z lusterkiem jest jak w pozostałej grupie FCA - na 99 % jest wiązka pod lampką sufitową- zdjąć lampkę popatrzeć na kable - jak będzie kostka to wystarczy kupić lusterko

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,988

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    z lusterkiem jest jak w pozostałej grupie FCA - na 99 % jest wiązka pod lampką sufitową- zdjąć lampkę popatrzeć na kable - jak będzie kostka to wystarczy kupić lusterko
    aaa, dobra, chodzi o wewnętrzne lusterko - myślałem że zewnętrzne (jakoś nie pamiętałem już że w podstawie nie ma wewnętrzrnego lusterka fotochromatycznego), tak powinno być prosto z wewnętrznym
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Giulia] Kanapa tylna
    Utworzone przez dk08012 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-10-2023, 11:46
  2. [159] Dołożenie nawiewu pasażera tylna kanapa
    Utworzone przez poniedzialek1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-09-2019, 21:04
  3. [159] Tylna Kanapa!
    Utworzone przez Cisek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-07-2014, 20:40
  4. [166] tylna kanapa
    Utworzone przez Italiano w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-06-2008, 10:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory