Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Temat: Wymiana oleju przekładniowego ZF 8HP

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    I stary olej w konwerterze. To jest tak jakbyś wymienił sam filtr i uzupełnił olej. A w kanałach sterownika, za zaworkami wszystko stare. Oczywiście, powinno to wytrzymać te 200 tyś. ale znam przypadki trochę krótszego życia skrzyni. Ceny napraw też. Ale nie jest moim zadaniem nikogo przekonywać. W silniku też można wg. niektórych użytkowników nie wymieniać oleju raz w roku, a ostatnio słyszałem (od mechanika!), że jak auto mało jeżdżone to wymiana oleju owszem co rok ale filtr co dwa.
    Ostatnio edytowane przez prezes-tk ; 18-11-2019 o 14:34

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    a) w ASO AR chyba dynamicznie nie wymieniają
    b) w ASO AR bałbym się dotykania automatu przez nich. prędzej z Giulią pojadę do serwisu BMW wymianiać olej, a najlepiej do jakiejś super specjalistycznej firmy która specjalizuje się tylko w automatach i najlepiej w ZFach.
    No i byś zapłacił absurdalne pieniądze za dobre samopoczucie Ja kiedyś zapłaciłem za zwykłą wymianę (alfa 166) w takim właśnie zakładzie chyba 600zł + olej, gdzie tam była kwestia odkręcenia korka i dolania, odjechałem w 20 minut. Następnym razem wymienił mi mój mechanik (pierwszy raz dotykał się do automatu), i sobie poradził, za stówę. Ten sam mechanik wymienił mi też później elektrozawory w sterowniku za jakieś grosze, podczas gdy warsztat od ASB policzył za samą usługę 1000zł (jak się okazało trochę ponad godzina roboty).

    W jaguarze mam ZF z takim samym układem - plastikowa miska z filtrem, jakaś tam przelotka i olej też mi niezalezny warsztat od Jaguarów policzył prawie połowę tego, co midparts.

    Podstawowy serwis, jak właśnie wymiana oleju, to nie jest żaden rocket science, a serwisy ASB doją strasznie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    I stary olej w konwerterze. To jest tak jakbyś wymienił sam filtr i uzupełnił olej.
    Odnosisz się do oleju silnikowego, ale jednak olej przekładniowy pracuje w trochę innych warunkach i nie degraduje się tak mocno jak olej silnikowy, przecięz to jest zamknięty i dość sterylny układ. Co tam może się pojawić, to resztki okładzin ciernych i opiłki metalu, a od wyłapywania tego jest filtr. Jeszcze kiedyś dało się taki olej przegrzać, a teraz komputer już nawet na to nie pozwoli.

    Pewnie, że lepiej by było wymienić cały olej, ale jakoś bardzo bym się z tym nie cisnął.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    chodzi o to, że zwykły mechanik (albo gość z ASO AR, bo oni niestety nie czytają instrukcji eLearna z moich doświadczeń) moze zrobic jakiś podstawowy błąd przez który skrzynia rozleci się za chwilę albo będzie z czymś wiecznie problem. wolę żeby mi robił ktoś kto wie co robi a nie wydaje mu się że wie. może to być zwykły/niezależny mechanik tylko żeby wiedział co robi i zrobił wymianę dobrze - tylko skąd ja mam wiedziec który to potrafi/zna się? wiem że jak znajdę firmę która tylko robi w automatach to raczej będą wiedzieli co robią.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    W Słupsku serwis AR akurat robi dynamiczną wymianę ale ja mam maszynę u siebie więc pewnie sam sobie zrobię. Dostęp do oleju ZF również mam. Co do oleju, potrafi się również nieźle zagrzać, dlatego stosuje się jego chłodnice. Potrafią ich nie posiadać "bliźniacze" auta z USA, bo tam programowo jeździ się wolno, poza tym ich automaty (te stare) to zupełnie inna bajka. A przegrzany olej był powodem pierwszych kłopotów z moją 166 (przy 122 tys). Od tego się zaczęło (i od zbagatelizowania kontrolki). Po wydaniu góry pieniędzy na naprawę miałem nie kupować nigdy już automatu ale jak zobaczyłem Giulię to w benzynie nie było innej możliwości (no, może poza Q ale to następny). Więc nie ma się co dziwić, że wolę dmuchać na zimne. Ale inni nie muszą iść za mną.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was słyszał o adaptacji skrzyni ZFa? Ciekawi mnie czy jest taka możliwość, czy tylko ASO wgrywa upadte i na tym koniec?

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Harvaster Zobacz post
    Czy ktoś z Was słyszał o adaptacji skrzyni ZFa? Ciekawi mnie czy jest taka możliwość, czy tylko ASO wgrywa upadte i na tym koniec?
    tak, z tego co kojarzę to oprócz nastawów "fabrycznych", skrzynia adaptuje się do sposobu jazdy kierowcy

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    BB
    Auto
    AR Stelvio Executive
    Postów
    98

    Domyślnie

    Wątek na czasie, Sam się aktualnie przymierzam do wymiany, mam 68tkm i czuję delikatne "skubanie" skrzyni na rozgrzanym oleju, podobny objaw pamiętam z DSG, też przy 60 tkm , czyli wtedy kiedy była zalecana wymiana zaczynała pracować nerwowo, po wymianie nie to auto, także mnie teorie o wymianach po 100 tkm czy nawet więcej nie przekonują, i uważam że producent skrzyni najlepiej wie co opracował i jak to eksploatować, muszę tylko zdecydować gdzie tą wymianę robić.

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał k3ss Zobacz post
    tak, z tego co kojarzę to oprócz nastawów "fabrycznych", skrzynia adaptuje się do sposobu jazdy kierowcy
    Tak było w czasach, gdy nie było selektora DNA. Po wprowadzeniu DNA nie widzę żadnego powodu do dodatkowej adaptacji fabrycznych ustawień.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    BB
    Auto
    AR Stelvio Executive
    Postów
    98

    Domyślnie

    Wrzucam jako ciekawostke , odpowiedź z helpdesk ZF:

    Witam

    Interwał wymiany oleju w skrzyniach automatycznych osobowych ZF wynosi 80-100 tyś lub max co 8 lat.
    Przy autach bardziej eksploatowanych (mocne Suvy czy z mocniejszymi silnikami etc.) polecamy skrócić do 60 tyś.

    Wymiana oleju tylko statyczna.

    Pozdrawiam


    To w kontekście moich odczuć , że skrzynia nie pracuje tak płynnie jak na początku, dziś mi pykło 70tkm, a wczoraj odebrałem auto z diagonostyki skrzyni która nie wywala żadnych błedów i wg wskazań komputera jest wszystko OK, dla mnie to tylko potwierdza że olej jest do wiadra i utylizacji.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    BB
    Auto
    AR Stelvio Executive
    Postów
    98

    Domyślnie

    Panowie, hicior, dziś się ze mną skontaktowało ASO w sprawie zadanego pytania o wymianę oleju w skrzyni, oczywiście TESEO twierdzi że olej jest forever i nie ma problemu, ale jak klient chce to można wymienić, i tadam !! filtr wymieniają z kompletem zaworów (nie pytajcie jakich, nie wiem) za jedyne 11 tyś pln no czad oczywiście zapisałem się na jutro na tą wymianę.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-10-2019, 11:13
  2. [MiTo] Wymiana filtra oleju bez wymiany oleju
    Utworzone przez Łysy_ w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-03-2019, 14:45
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-04-2014, 19:08
  4. [159] Wymiana oleju ???
    Utworzone przez w0cinu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-07-2013, 20:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory