Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: Wymiana oleju przekładniowego ZF 8HP

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie Wymiana oleju przekładniowego ZF 8HP

    Panowie, czy ktoś wymieniał juz olej w skrzyni ? Mam 57k km i zblizam sie do wymiany, robiliscie w ASO, czy gdzies zewnetrznie ? Macie jakieś opinie na temat wymiany oleju ?
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,393

    Domyślnie

    Cytat Napisał dk08012 Zobacz post
    Panowie, czy ktoś wymieniał juz olej w skrzyni ? Mam 57k km i zblizam sie do wymiany, robiliscie w ASO, czy gdzies zewnetrznie ? Macie jakieś opinie na temat wymiany oleju ?
    Ja mam swoją, ale Ci się nie spodoba: jak Cię nie swędzi, to się nie drap
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    Teoretycznie tak, jednak z roznych opinii wynika ze w ZF jednak lepiej wymienian dynamicznie olej BTW, jaki masz przebieg ?
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,393

    Domyślnie

    Cytat Napisał dk08012 Zobacz post
    Teoretycznie tak, jednak z roznych opinii wynika ze w ZF jednak lepiej wymienian dynamicznie olej BTW, jaki masz przebieg ?
    Daleko mi jeszcze do 120 tys. zalecanych w instrukcji - Tobie zresztą też
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Jedyna słuszna wymiana to dynamiczna. W tej skrzyni jest tylko jeden dylemat: wymienić p prostu dynamicznie podłączając maszynę? Czy wymienić najpierw filtr (z pokrywą) - przy wymianie wyleci ok 45% oleju - dolać świeży i dopiero podłączać maszynę. U nas robimy to na co dzień ale w Oplach są skrzynie AISIN, w których filtr jest tak zabudowany wewnątrz skrzyni, że wymienia się go dopiero przy rozbiórce skrzyni. A w Giulii jest ZF z filtrem wymiennym razem z miską. Jeden z bardziej znanych serwisów automatów mówi, że do ZF tylko olej ZF. A jeżeli chcecie się trzymać wersji oficjalnej, która mówi, że "przez cały okres eksploatacji skrzyni automatycznej nie jest wymagana wymiana oleju" to niech mi powie ile to jest ten "cały okres eksploatacji". Bo z tego co widzę w serwisie, potrafi to być 120 tys. albo 250 tys. Ja po wymianie statycznej (dawno temu w AR 166 zrobiłem 3 (słownie trzy) km). Całość perypetii i walki ze skrzynią opisana jest w odpowiednim wątku na tym forum. Od tamtej pory mam swoje zdanie na ten temat i planuję się go trzymać.
    Nawiasem mówiąc, ZF zaleca wymianę co chyba 60 lub 80 tys., ww. serwis mówi o 100 tys.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,393

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Nawiasem mówiąc, ZF zaleca wymianę co chyba 60 lub 80 tys., ww. serwis mówi o 100 tys.
    A instrukcja dla Giulii mówi o 120 tys. W mojej poprzedniej Alfie, ASO nie chciało wymieniać oleju w skrzyni ani przy 60 tys. ani przy 80 tys. skoro nie było żadnego powodu. Postanowiłem im zaufać i do dzisiaj moja skrzynia w 159-ce przejeździła 215 tys. bez wymiany oleju i nadal nie widać żadnych problemów. U tych, którzy po zakupie używanego auta zdecydowali się na wymianę, kończyło się wcześniej czy później, tak jak u Ciebie po 3 km od wymiany. Wybór należy do was
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    Cholera i wez tu człowieku bądź mądry, własnie tez chciałem zmieniac przy 60k tak jak to robia w BMW i innych samochodach z ZF..
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    kończyło się wcześniej czy później, tak jak u Ciebie po 3 km od wymiany. Wybór należy do was
    Tak, zgadzam się. Po wymianie statycznej, podczas której spuszczasz mniej niż połowę stanu, reszta syfu zostaje i wlany świeży olej jest od razu brudny. Przy dynamicznej zużywasz na ok. 10 l nominalnie, jakieś 12-14 litrów. Czasem plus detergent. Robimy to kilka razy w tygodniu. Pozostaje dylemat filtra w Giulii, o czym pisałem. W naszych autach tego problemu po prostu nie ma.

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,280

    Domyślnie

    Cytat Napisał dk08012 Zobacz post
    Cholera i wez tu człowieku bądź mądry, własnie tez chciałem zmieniac przy 60k tak jak to robia w BMW i innych samochodach z ZF..
    ZF podaje 80-120kkm w zależności od stylu jazdy lub 8 lat.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Tak, zgadzam się. Po wymianie statycznej, podczas której spuszczasz mniej niż połowę stanu, reszta syfu zostaje i wlany świeży olej jest od razu brudny. Przy dynamicznej zużywasz na ok. 10 l nominalnie, jakieś 12-14 litrów. Czasem plus detergent. Robimy to kilka razy w tygodniu. Pozostaje dylemat filtra w Giulii, o czym pisałem. W naszych autach tego problemu po prostu nie ma.
    Sama procedura wymiany od SF to zwyczajna wymiana, statyczna.
    https://aftermarket.zf.com/go/en/aft...on-oil-change/

    I właśnie przez to, że tutaj filtr jest łatwo i obowiązkowo wymienny, bym się tak bardzo w dynamiczną zmianę nie wkręcał. Jak filtr jest już zapchany, to wiadomo, że w resztkach oleju nadal pływa syf, ale jak się regularnie wymienia, to powinien pozostać względnie czysty.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    a) w ASO AR chyba dynamicznie nie wymieniają
    b) w ASO AR bałbym się dotykania automatu przez nich. prędzej z Giulią pojadę do serwisu BMW wymianiać olej, a najlepiej do jakiejś super specjalistycznej firmy która specjalizuje się tylko w automatach i najlepiej w ZFach.


    czy tylko przebieg się liczy czy też wiek? jak modyfikować przebieg gdy jeździ się ostro+często krótsze odcinki/miasto?

    UPDATE
    coś jużkolega wyżej odpowiedział, resztę proszę o komentarze, temat dla mnie nie na najbliższe 3 lata, ale ciekawi mnie
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-10-2019, 11:13
  2. [MiTo] Wymiana filtra oleju bez wymiany oleju
    Utworzone przez Łysy_ w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-03-2019, 14:45
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-04-2014, 19:08
  4. [159] Wymiana oleju ???
    Utworzone przez w0cinu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-07-2013, 20:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory