Strona 3 z 24 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 236

Temat: Stelvio Quadrifoglio.

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kap Zobacz post
    Najbardziej interesuje mnie zywotnosc i eksploatacja silnika+ osprzet, czy nie wychodza jakies problemy konstrukcyjne i czy ASO Alfy ogrania temet.
    Hamulce ceramiczne mnie nie interesuja bo ma byc do codziennej jazdy, za to zawieszenie - Active..
    Jakie sa opony run-flat czy zwykle...

    Mam przykre doswiadczenia z silnikiem w bmw 4.4l N63 V8 i chcialbym tego uniknac w kolejnym aucie.
    co do aso to zalezy tylko od aso, jak wiadomo G w z pierwzego roku produkcji mialy sporo problemow wieku dziecego, fama została

    hamulce zwykle w Q poddaja sie po 2-4 okrążeniach toru poznan czy silesii, przy stelvio ze wzgledu na mase moze byc tyko gorzej
    z jednej storny chcesz auto do codziennej jazdy to z drugiej po co Ci 510km pytanie zaczepne

    jeszcze wracajac do ceramiki sa b b b skuteczne, ale tez ciezko sie z nimi zyje w normalnej ulicznej jezdzie, "łapią" odczuwlnie gorzej niz zwykle, sa glosniejsze, i przy malych (5-30) kmh prędkościach trudne w "dozowaniu", trzeba sie po prostu nauczyc.

    pozdr
    w

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    co do aso to zalezy tylko od aso, jak wiadomo G w z pierwzego roku produkcji mialy sporo problemow wieku dziecego, fama została

    hamulce zwykle w Q poddaja sie po 2-4 okrążeniach toru poznan czy silesii, przy stelvio ze wzgledu na mase moze byc tyko gorzej
    z jednej storny chcesz auto do codziennej jazdy to z drugiej po co Ci 510km pytanie zaczepne

    jeszcze wracajac do ceramiki sa b b b skuteczne, ale tez ciezko sie z nimi zyje w normalnej ulicznej jezdzie, "łapią" odczuwlnie gorzej niz zwykle, sa glosniejsze, i przy malych (5-30) kmh prędkościach trudne w "dozowaniu", trzeba sie po prostu nauczyc.

    pozdr
    w
    No to widzisz, ja nie mam ceramiki, a mam trudne w "dozowaniu". Jeden z kierowców S60 Pole. powiedział mi kiedyś, że hamulce o tak dużych średnicach zawsze takie są. Ile w tym prawdy nie wiem, ale.może coś w tym jest.

    Co do serwisu.. ja swojej nie mam już na gwarancji, a opinię o ASO mam jakią mam. Jako, że mam swój serwis opon ale z drobną mechaniką, to w ogóle do żadnego ASO nie zaglądam mimo, że Fiata mam przez płot, a Alfę 100 m dalej. Częściej to oni u mnie coś robią, no ale to tylko potwierdza fachowość ASO
    Poza tym co miałbym tam robić po gwarancji? Olej i filtry wymieniam sobie w sobotnie popołudnie i...tyle. Nic sie nie psuje, więc nie mam co naprawiać. Ewentualne hamulce wymienia się jak w każdym innym samochodzie, więc też wystarczy wolna godzina czy dwie.

    Wiadomo nie każdy musi się znać na mechanicznych tematach i nie każdy ma to gdzie robić u siebie, ale dąże do tego, że nie widzę jakiejś specjalnej różnicy w serwisowaniu (bieżącym) tego samochodu na tle innych.
    Ostatnio edytowane przez Kolpak ; 19-11-2019 o 01:12

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar thunderbird
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Okolice Zamościa / Tarnobrzeg
    Auto
    AR 159 Sedan 2,0JTDM 170PS Nero Carbonio
    Postów
    214

    Domyślnie

    Mam ten sam problem z wyczuciem hamulcow w cywilnym Stelvio. Te hamulce Continental sa beznadziejne.
    Ostatnio edytowane przez thunderbird ; 19-11-2019 o 07:02
    "...Alfa 159, the fact that you're breathing doesn't mean you're alive..."
    AR Stelvio 2,0 Multiair 200PS (2019-...)/Lexus IS200t 245PS (2016-2019) / AR 159 Sedan 2,0JTDM 170PS @206PS/420Nm Nero Carbonio (2011-2016) / AR 156 Sedan 2,4JTD CF3 140PS Nero fuoco (2008-2011)

  4. #24
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Stelvio Q + Fiesta ST
    Postów
    17

    Domyślnie

    CZy wersje Q tez czeka w 2020 maly facelifting ?

  5. #25
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kap Zobacz post
    CZy wersje Q tez czeka w 2020 maly facelifting ?
    Według mnie wszystkie modele czy Q czy inne

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar MaZzi_M
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Veloce
    Postów
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał thunderbird Zobacz post
    Mam ten sam problem z wyczuciem hamulcow w cywilnym Stelvio. Te hamulce Continental sa beznadziejne.
    Te hamulce są fenomenalne! różne w zależności od trybu, mega efektywne. Reakcja na naciśnięcie jest mega! Tylko ja traktuje to auto jako sportowe, a nie rodzinne czy komfortowe

  7. #27
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał thunderbird Zobacz post
    Mam ten sam problem z wyczuciem hamulców w cywilnym Stelvio. Te hamulce Continental są beznadziejne.
    Na samym początku też tak myślałem i takie miałem odczucia, ale po pewnym czasie definitywnie uważam to co napisał kolega poniżej. Moim zdaniem super sprawa, inna charaktreystyka w zależności od trybu jazdy, nie mam już problemów z wyczuciem, wręcz jak jadę jakimś innym to dziwnie się czuję, kwestia przyzwyczajenia.

    Cytat Napisał MaZzi_M Zobacz post
    Te hamulce są fenomenalne! różne w zależności od trybu, mega efektywne. Reakcja na naciśnięcie jest mega!

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    To co mnie jedynie wkurza w codziennej jeździe, to hamulce (bez ceramiki)... Zrobiłem prawie 10 tys. i nadal nie umiem płynnie hamować mimo, że obchodzę się jak z jajkiem.
    I szczerze, to wydaje mi się, że w tym aucie nie ma możliwości się "ich nauczyć". Nigdy wcześniej w żadnym aucie tak nie miałem...5 hamowań i temat opanowany.
    Tutaj chyba wszystkiemu winny jest układ hamulcowy brake by wire. Nie ma się bezpośredniego odczucia.
    Też tego nie lubię, bo nie masz w 100% wpływu na siłę nacisku. Możesz tak samo trzymać pedał hamulca a auto będzie inaczej dozować hamowanie w zależności od jego widzimisię. Dobrze chociaż, że układ kierowniczy nie zrobili jak w Infinity (steer by wire)
    Pozdro,
    Bartas

  9. #29
    Użytkownik Świeżak Avatar Nemiroff
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Gōrny Ślōnsk
    Auto
    StelvioQ Abarth Spider
    Postów
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kap Zobacz post
    Najbardziej interesuje mnie zywotnosc i eksploatacja silnika+ osprzet, czy nie wychodza jakies problemy konstrukcyjne i czy ASO Alfy ogrania temet.
    Hamulce ceramiczne mnie nie interesuja bo ma byc do codziennej jazdy, za to zawieszenie - Active..
    Jakie sa opony run-flat czy zwykle...
    Z tego co mi mówił dealer, u którego odbierałem samochód, tylko kilka ASO Alfy ma homologację na serwisowanie QV. Na amerykańskim forum jest wątek, gdzie gość pisze o wymianie silnika po 3tyś mili "wu wu wu stelvioforum kropka com/threads/first-3k-miles-stelvio-quadrifoglia.11375/" Wygląda to na sporadyczny przypadek.

    Co do hamulców, to są one faktycznie nieprzewidywalne. Szczególnie siła hamowania może być zaskakująca przy niewielkich prędkościach, gdzie auto przy muśnięciu hamulca staje dęba. Jest to jednak do ogarnięcia.
    Opony są do tego modelu dedykowane Pirelli P Zero. Zimowe i letnie. Wynegocjuj przy zakupie komplet opon na sezon po to dodatkowy wydatek 6-8 tysięcy....

    Mi pojawił się ostatnio dziwny błąd, wyłącza mi się po minucie zamknięty obieg powietrza. Nie da się również włączyć automatycznego obiegu powietrza. Po włączeniu błąd na pewien czas ustępuje. Czy miesiąc miodowy się skończył i to są te sławne humory alfy??

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nemiroff Zobacz post
    Wynegocjuj przy zakupie komplet opon na sezon po to dodatkowy wydatek 6-8 tysięcy....
    Z tą ceną to rozumiem, że masz oba kpl na myśli?

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. [STELVIO] Dlaczego Stelvio, a nie Stinger?
    Utworzone przez zukowski w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 07-08-2019, 19:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory