Strona 6 z 24 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 236

Temat: Stelvio Quadrifoglio.

  1. #51
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    pewnie też działa na PDC gorzej ja jakiś upierdliwy policjant się trafi...
    Myślisz, że na takiego PDC zacznie pikać?

  2. #52
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    jak zostawisz zapłon, to u Ciebie tak - nie masz updatu modułu PAM zupdatowanego o poprawkę z 2019r więc pika cały czas ale nie wiem czy to zadziała jako odstraszacz na pana władzę
    ale gadamy głupoty
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #53
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jak zostawisz zapłon, to u Ciebie tak - nie masz updatu modułu PAM zupdatowanego o poprawkę z 2019r więc pika cały czas ale nie wiem czy to zadziała jako odstraszacz na pana władzę
    ale gadamy głupoty
    Pośmiać też się trzeba
    Swoją drogą durnym jest, że na P czujniki dalej pikają..

  4. #54
    Użytkownik Świeżak Avatar Nemiroff
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Gōrny Ślōnsk
    Auto
    StelvioQ Abarth Spider
    Postów
    156

    Domyślnie

    Odpowiadając KAP'owi na jego pierwotne pytanie o QV moje podkreślam subiektywne plusy i minusy:

    + genialnie dynamiczny i responsywny silnik
    + skrzynia biegów
    + układ jezdny i napęd
    + układ kierowniczy i super kierownica
    + frajda z jazdy i tzw. Drivability/performance (nie znam polskich określeń na to) jest absolutnie w ekstraklasie. Jeżdżenie tym autem powoduje banana od ucha do ucha. Genialny prozac na poprawę humoru.
    + symfoniczny dźwięk wydechu (można na stałe otworzyć klapy z forza controler)
    + genialny desing na zewnątrz i wewnątrz
    + 20' felgi to dzieło sztuki
    + zapach skóry
    + karbon w środku i obszycia
    + wygodne fotele
    + zasięg i barwa xenonów bardzo dobra

    - responsywność i precyzja czujników parkowania (to jest porażka)
    - b. słabe wyciszenie wnętrza, strumień powietrza z lusterek idzie w uszczelkę drzwiową
    - b.kiepski promień skrętu przy manewrowaniu parkingowym
    - praktycznie zerowa widoczność podczas manewrowania w deszczu w nocy na parkingu. Kamera cofania z kamienia łupanego.
    - słaba jakość niektórych elementów wykończenia np. gałka zmiany biegów
    - słabo zestrojony system grający HK
    - przednia szyba zbiera wszystkie muchy świata
    - brak wentylowanych foteli
    - słabo działające podgrzewanie foteli i kierownicy
    - kiepski zasięg na tankowaniu
    - drzwi bezkluczykowo raz się otwierają a raz nie (humory alfy)
    - obieg zamknięty powietrza raz działa a raz nie (humory alfy)

  5. #55
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Pośmiać też się trzeba
    Swoją drogą durnym jest, że na P czujniki dalej pikają..
    jakbyś miał nowy typ radia, i firmware minimum MV072 to Witech dałby 6 updatów, min. PAM, i wtedy by to przestało denerwować- u mnie się teraz deaktywują na P i N, a tylko w D i R przywracają. Nie narzkam na ich dizałanie, zero problemów itp. Tu też uwaga do tych którzy updatowali swoje radia z MV05x na ten MV085, przy okazji w ASO pytajcie o to i wgrywajcie te updaty. Wydaje mi się że mogo nie od razu wszystkie wyskoczyć - u mnie najpierw był BCM i IPC, a dopiero przy następnej wizycie reszta.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #56
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nemiroff Zobacz post
    - drzwi bezkluczykowo raz się otwierają a raz nie (humory alfy)
    - obieg zamknięty powietrza raz działa a raz nie (humory alfy)
    Nigdy nie odnotowałem tego zachowania podczas dotychczasowej eksploatacji

  7. #57
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Nigdy nie odnotowałem tego zachowania podczas dotychczasowej eksploatacji
    też nie, choć miałem do czynienia z jedną z USA z 2017r która miała właśnie problemy z zamkami (też przed przeróbkami na EU jakie robiłem), nie ważne czy z klamki czy z pilota, pierwsze otwarcie migało ale niekoniecznie otwierało auto. nie wiem jak nadmuchy. updaty potrzebne? albo naprawa?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #58
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nemiroff Zobacz post
    Odpowiadając KAP'owi na jego pierwotne pytanie o QV moje podkreślam subiektywne plusy i minusy:

    + genialnie dynamiczny i responsywny silnik
    + skrzynia biegów
    + układ jezdny i napęd
    + układ kierowniczy i super kierownica
    + frajda z jazdy i tzw. Drivability/performance (nie znam polskich określeń na to) jest absolutnie w ekstraklasie. Jeżdżenie tym autem powoduje banana od ucha do ucha. Genialny prozac na poprawę humoru.
    + symfoniczny dźwięk wydechu (można na stałe otworzyć klapy z forza controler)
    + genialny desing na zewnątrz i wewnątrz
    + 20' felgi to dzieło sztuki
    + zapach skóry
    + karbon w środku i obszycia
    + wygodne fotele
    + zasięg i barwa xenonów bardzo dobra

    - responsywność i precyzja czujników parkowania (to jest porażka)
    - b. słabe wyciszenie wnętrza, strumień powietrza z lusterek idzie w uszczelkę drzwiową
    - b.kiepski promień skrętu przy manewrowaniu parkingowym
    - praktycznie zerowa widoczność podczas manewrowania w deszczu w nocy na parkingu. Kamera cofania z kamienia łupanego.
    - słaba jakość niektórych elementów wykończenia np. gałka zmiany biegów
    - słabo zestrojony system grający HK
    - przednia szyba zbiera wszystkie muchy świata
    - brak wentylowanych foteli
    - słabo działające podgrzewanie foteli i kierownicy
    - kiepski zasięg na tankowaniu
    - drzwi bezkluczykowo raz się otwierają a raz nie (humory alfy)
    - obieg zamknięty powietrza raz działa a raz nie (humory alfy)
    Też nigdy nie miałem problemów z zamkami, otwieraniem itp.
    Również z obiegiem powietrza - tzn. u Ciebie nie da się przełączyć na zamknięty?
    W G podgrzewanie foteli działa dobrze, a kierownica wręcz tak dobrze, że brakuje możliwości "przykręcenia" ciepła
    Zasięg faktycznie kiepski..brakuje z 10 l. w baku

    - - - Updated - - -

    Trochę poza tematem, ale SQ się tyczy

    Miałem dziś małą dostawę "wynalazków" z Pirelli w dobrej cenie, w tym letnie tyły do Stelvio Q, gdyby ktoś potrzebował..
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	78818992_3354044971277708_7036437082721484800_n.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	35.9 KB
ID:	263989
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	78459688_3354044881277717_4572215810143027200_n.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	78.2 KB
ID:	263990

  9. #59
    Użytkownik Świeżak Avatar Nemiroff
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Gōrny Ślōnsk
    Auto
    StelvioQ Abarth Spider
    Postów
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    też nie, choć miałem do czynienia z jedną z USA z 2017r która miała właśnie problemy z zamkami (też przed przeróbkami na EU jakie robiłem), nie ważne czy z klamki czy z pilota, pierwsze otwarcie migało ale niekoniecznie otwierało auto. nie wiem jak nadmuchy. updaty potrzebne? albo naprawa?
    Problem polega na tym, że najbliższy serwis, który ma autoryzację na QV jest w Bielsku (centrum sprzedaży). Przez korki w Pszczynie wyprawa do Bielska to min, godzina w jedną stronę odemnie z Kato. Diagnostyka i w najgorszym razie niekoniecznie naprawa tych dwóch rzeczy - nawiew i kluczyk - to pewnie też z 2-4h. Robi się z tego cała dniówka. Nie mam na to czasu. Załatwię to przy okazji serwisu 15 tyś.

    Mi najbardziej dokuczają marnie działające czujniki parkowania. Włączają się bardzo późno. Po samych sygnałach ciężko się zorientować o odległości od przeszkody. Raz reagują na przeszkodę a raz nie. Jak dla mnie to wygląda to tak, jakby mikroprocesor, który tym zarządza miał megalagi albo oprogramowanie tego procesu było słabe. W połączeniu z tym, że czasami puszczając nawet lekko hamulec (brake-by wire) auto wręcz rzuca się do przodu lub do tyłu zamiast powoli jechać (szczególnie przy zimnym silniku i ruszaniu zaraz po zapaleniu silnika) może się to skończyć stłuczką parkingową. To się alfie mega-nie-udało.

  10. #60
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nemiroff Zobacz post
    Problem polega na tym, że najbliższy serwis, który ma autoryzację na QV jest w Bielsku
    Nie wiem, nie jestem pewien, ale chyba autoryzacja to bardziej do silnika i rzeczy które są inne w modelu, nie sądzę, żeby wersja Q miała inne sonary czy sterownik sonarów, czy system bezkluczykowy czy zamki, na pewno z tymi rzeczami też musisz jechać do Bielska? Pytałeś?

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. [STELVIO] Dlaczego Stelvio, a nie Stinger?
    Utworzone przez zukowski w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 07-08-2019, 19:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory