Strona 10 z 24 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181920 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 236

Temat: Stelvio Quadrifoglio.

  1. #91
    Użytkownik Świeżak Avatar Nemiroff
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Gōrny Ślōnsk
    Auto
    StelvioQ Abarth Spider
    Postów
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał Borys_ Zobacz post
    A wracając do głównego tematu wątku: czy są w tym aucie jakieś niespodzianki finansowe, jakie potrafią robić inne marki? Np. któryś przegląd lub wymiana potencjalnie awaryjnego elementu (innego niż silnik / skrzynia) wymaga sprzedaży nerki?
    Napiszę przekornie tak, jeśli stać Cię na eksploatację i benzynę 15L plus, to powinieneś mieć też środki na ew. naprawy. Silnik w QV ma 175KM z każdego litra pojemności, fizyka ciepła i materiału wskazują, że nie zrobisz tym silnikiem bezawaryjnie pół miliona km jak np. starym mercem W124. Przednie zawieszenie jest wielowahaczowe więc, ew. naprawy też mogą kosztować...
    Ostatnio edytowane przez Nemiroff ; 10-01-2020 o 09:18

  2. #92
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,991

    Domyślnie

    nie QV tylko Q, przynajmniej na forum bądźmy poprawni, bo auto nie nazywa się Quadrifoglio Verde, mimo że ma zieloną koniczynkę gdzie popadnie.

    Wiem że koledze nie chodzi o rzeczy które naprawi np z polisy gdyby coś uszkodził, ale tu mi najłatwiej podać przykłady o co chodzi. W AR zawsze dużo kosztują części specyficzne dla danego modelu, a szczególnie jak dana części jest dla specyficznej/wypasionej wersja wyposażenia.
    Przykłady - przedni carbonowy ruchomy element aerodynamiczny pod zderzakiem w Giulii Q - 10tyś zł (a łatwo go uszkodzić no o krawężnik), silniczek do niego chyba 2tyś. Nakładki progowe z carbonem (to też dotyczy wersji Veloce Ti) same carbony 4.5tyś. a część nakładki plastikowa do lakierowania nie wiem, ale pewnie ze 2 lekko. Maska carbonowa do Q o ile gdzieś słyszałem 14tyś. W Stelvio jest chyba mniej tego typu spraw na zewnątrz, to i trudniej o uszkodzenia.

    Elementy typu lampy mega drogie, na szczęście mozna brać z cywilnych/używki gdyby się np zepsuła i nie podchodziła pod AC.

    Inne elementy (niekoniecznie te które się psują, ale które pokażą jak specyficzne części kosztują) : radio nowe ok 5.5k, wyświetlacz ok 4.5k, ale to dotyczy i zwykłych najtańszych wersji aut, bo ceny mało się różnią w zależności od doposażenia radia. Wyświetlacze akurat z używek podchodzą bez problemu, z radiem gorzej bo nie słyszałem żeby ktokolwiek umiał pozbyć się przypisania do VIN czy wyciągnąć kod z niego.

    Pewnie podobnie jest z silnikiem czy skrzynią. Jeśli coś padnie już po gwarancji, to moze się okazać że cena zszokuje. Będzie jednak alternatywa kupić jakieś zwłoki po wypadku i z niego drzeć potrzebne częsci. Akurat Q rozbitych nie brakuje (poza tym dość dużo ich się sprzedaje mam wrażenie), więc powinno być łatwiej i nie aż tak mega drogo.

    Wahaczami to bym się najmniej przejmował. Jak AR w 159 przeszła na aluminiowe, zrobili większe swożnie, jakoś nie słychać praktycznie nic na forum 159 (choć już od ponad roku praktycznie nie śledzę tego forum) żeby ktoś w takim zawieszeniu cokolwiek wymieniał, a mają te auta już swoje lata (od 2008 polift z alu wahaczami) i przebiegi. w starszych modelach nie alu 4 -5lat czy 100tyś to był max raczej dla górnych wahaczy/tulei. Tak więc tu powinno być dobrze i akurat jakiś mega kosztów to nie generuje, szczególnie dla kogoś z Q pewnie pomijalne.

    IMHO jak ktoś ma 400-500 tyś na Q to i pewnie będzie miał w razie czego 50k za parę lat jakby coś poważniejszego wyskoczyło. Jak ktoś celuje w używane/rozbite Q za powiedzmy 200k na gotowo, to też na używkach w razie czego naprawi za 10-20k za parę lat jakąś poważniejszą awarię gdyby wyskoczyła. Myślę więc że do przeskoczenia powinno to być w każdym przypadku.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #93
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    najdroższe są carbon-y ale to specyfika wszystkich producentów- przedni spojler 9 tys, dach ok 13, maska przód w aso 29 tyś. Reszta blacharki w miarę przystępnych żeby nie powiedzieć tanich cenach. Robiłem analizę i naprawdę czasem taniej wychodzi elementy blacharskie kupić w ASO jak np na allegro. z drogich elementów są jeszcze tarcze ceramiczne.

  4. #94
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    najdroższe są carbon-y ale to specyfika wszystkich producentów- przedni spojler 9 tys, dach ok 13, maska przód w aso 29 tyś. Reszta blacharki w miarę przystępnych żeby nie powiedzieć tanich cenach. Robiłem analizę i naprawdę czasem taniej wychodzi elementy blacharskie kupić w ASO jak np na allegro. z drogich elementów są jeszcze tarcze ceramiczne.
    na szczescie mozna juz kupic aftermakety, choc nie wychodza jaks szczegolnie taniej od ceny w serwisie ;]

    ps. maska do giuli Q to 18 tyśków (tyle stala rok temu)
    w

  5. #95
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    na szczescie mozna juz kupic aftermakety, choc nie wychodza jaks szczegolnie taniej od ceny w serwisie ;]

    ps. maska do giuli Q to 18 tyśków (tyle stala rok temu)
    w
    Wg mnie 18 kosztowała w ASO, a praktycznie nowe na Allegro 7-8

  6. #96
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    części troszkę staniały:
    wg eper-a do Giulii Q
    50534426 POKRYWA SILNIKA Cena z VAT-em: 19.320,84 PLN
    50544913 DACH Cena z VAT-em: 11.527,04 PLN
    50537459 SPOJLER Cena z VAT-em: 10.304,08 PLN
    6000626721 ZESTAW NAPR.HAMULCA (tarcze i klocki ceramika przód) Cena z VAT-em: 26.083,13 PLN
    6000626722 ZESTAW NAPR.HAMULCA (t+k ceramika tyl) Cena z VAT-em: 25.029,27 PLN

  7. #97
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280hp / AR Stelvio 2.9 510hp
    Postów
    149

    Domyślnie

    Jazda Q uzależnia , od wczoraj jeżdżę zastępczym i już mam objawy depresji

  8. #98
    Użytkownik Świeżak Avatar nowitek
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Pleśna
    Auto
    Alfa 159 SW 1,9 JTDm Alfa GT 1,9 JTD, Giulia RWD performance
    Postów
    155

    Talking

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    części troszkę staniały:
    wg eper-a do Giulii Q
    50534426 POKRYWA SILNIKA Cena z VAT-em: 19.320,84 PLN
    50544913 DACH Cena z VAT-em: 11.527,04 PLN
    50537459 SPOJLER Cena z VAT-em: 10.304,08 PLN
    6000626721 ZESTAW NAPR.HAMULCA (tarcze i klocki ceramika przód) Cena z VAT-em: 26.083,13 PLN
    6000626722 ZESTAW NAPR.HAMULCA (t+k ceramika tyl) Cena z VAT-em: 25.029,27 PLN
    Dla porównania aluminiowa maska Maserati Granturismo- 47 tyś. Wersja Stradale coś ponad 70 tyś.

  9. #99
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    F F12, AR Giulia Q, AR Stelvio
    Postów
    92

    Domyślnie

    nie wiem czy śledzicie cykl na ytube ferrari w cenie skody: prowadzący odwiedził warsztat supercars w jaśle. cena silnika do mercedesa slr - 650k..... netto, boczki do drzwi - 75k, tez netto :-). takze nie narzekajcie :-)

  10. #100
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,991

    Domyślnie

    no ale to są mega niszowe auta, produkowane tam przez ze 4 lata, już youngtimery, a w czasie produkcji to sprzedawało się tego 3-5x mniej niż już bardzo niszowych Maserati Granturismo. poza tym jaki tam jest silnik V12. 11 letni SLR 1 szt na otomoto za bagatela 4mln PLN... za tą cenę kupisz 4 nowe Granturismo
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. [STELVIO] Dlaczego Stelvio, a nie Stinger?
    Utworzone przez zukowski w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 07-08-2019, 19:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory