Strona 13 z 24 PierwszyPierwszy ... 34567891011121314151617181920212223 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 236

Temat: Stelvio Quadrifoglio.

  1. #121
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280hp / AR Stelvio 2.9 510hp
    Postów
    149

    Domyślnie

    Qurde, miałem już dzisiaj nie pisać . Co na pewno zrobię to napisze bezpośrednio do Alfy (jak znajdę kontakt) + opisze na wszystkich możliwych forach angielskojęzycznych. Niech qurwa płaca mechanikom taka kasę, żeby pracowali dobrzy, a nie ci których znajdą z łapanki. Innych szans nie maja, żeby przetrwać.

  2. #122
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    9

    Domyślnie

    Ależ się wątek ładnie rozkręcił, wystarczyło zapytać o koszty

    Cytat Napisał Nemiroff
    Napiszę przekornie tak, jeśli stać Cię na eksploatację i benzynę 15L plus, to powinieneś mieć też środki na ew. naprawy. Silnik w QV ma 175KM z każdego litra pojemności, fizyka ciepła i materiału wskazują, że nie zrobisz tym silnikiem bezawaryjnie pół miliona km jak np. starym mercem W124. Przednie zawieszenie jest wielowahaczowe więc, ew. naprawy też mogą kosztować...
    Doskonale o tym wiem, ale też z drugiej strony Alfa to nie RR, gdzie nie wypada pytać o cenę. A że niektóre marki wychodzą z założenia, że skoro klient jest skłonny zapłacić więcej, to teraz zawsze możemy mu głębiej sięgać do kieszeni.

    Niezależnie czy padnie na Stelvio Q czy nawet na zupełnie inną markę, to planuję jakieś 50-60kkm eksploatacji, także awaryjnością nieszczególnie się martwię. Już bardziej serwisem, bo z ASO Fiata też mam już swoje przejścia...

    Cytat Napisał Dareek
    części troszkę staniały:
    Fakt, troszkę. Ale karbon to karbon, nic zaskakującego.

    Z ciekawości: jaka jest katalogowa cena silnika i skrzyni do Q?

    Cytat Napisał epsonix
    z tego co wiem mało który serwis w PL ma autoryzację na grzebanie w Q
    Istnieje jakaś oficjalna lista, czy trzeba pytać? Są to przynajmniej wszystkie miasta wojewódzkie?

  3. #123
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Borys_ Zobacz post
    Istnieje jakaś oficjalna lista, czy trzeba pytać? Są to przynajmniej wszystkie miasta wojewódzkie?
    Nie znam takiej listy, ale np. na mapie dealerów (https://www.alfaromeo.pl/dealerzy-alfa-romeo) kiedy już wpisze się jakąś lokalizację to można filtrować po "Obsługa Quadrifoglio". Np. Wrocław to po filtrach tylko ADF.

  4. #124
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nemiroff Zobacz post
    Dla porównania dwanaście czy może trzynaście lat temu kupiłem Kia Ceed SW bo powiększyła mi się rodzina. Po kilku dniach od zakupu wróciłem do serwisu, samochód miał kilka drobnych wad, ręczny nie trzymał, prawe drzwi się nie domykały, wsteczny haczył. Dostałem wtedy od nich wino na pocieszenie. Usterki naprawione od ręki. Między serwisem a poczekalnią szyba, żeby obserwować pracę mechaników. Latem dostałem zaproszenie od dilera na letni piknik. Dla każdego coś miłego, kucyki, grill, piwo, turniej piłki. Takie zaproszenia dostawałem jeszcze 3 razy. A to tylko (aż) Kia. W każde święta od dilera dostawałem podpisaną przez sprzedawcę kartkę z życzeniami. Niby drobny gest a cieszy. U tego samego dilera za moja namową auto kupił teść, a z Rafałem, który sprzedał mi tą Kijankę utrzymuję kontakt do tej pory.
    Wow, to poziom Audi

  5. #125
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Też bym to obstawiał, a raczej że właśnie nie położyli. Kiedyś dawno temu jak byłem jeszcze na stażu w jednym z ASO i jeszcze nie było wymogu stosowania takich mat na pas przedni i błotniki bo teraz jak tylko stoi auto na serwisie z podniesiona maska to musi to mieć założone...
    U mnie przy wymianie oleju porysowali nadkole właśnie tą matą, a właściwie to sprężyną(?!) co mocuje tą matę... Jak im się to udało, nie mam pojęcia, ale teraz taki ładny szlaczek mam... Auto półroczne, 10k przebiegu, człowiek chucha, dmucha, samemu myje, a tu taki prezent od serwisu AR na pierwszy przegląd...
    Ale żeby nie było, że tylko na Alfę psioczenie, w Audi też przy wymianie oleju zdołali mi drzwi(!) przyrysować...
    Pozdro,
    Bartas

  6. #126
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Stelvio Q + Fiesta ST
    Postów
    17

    Domyślnie

    Stelvio Q wybrane i zakupione i czekam już tylko na odbiór...
    Jakieś praktyczne porady przy odbiorze?

  7. #127
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Tak, z całym cennikiem i zamówieniem sprawdzić czy niczego nie brakuje, wszystko w dobrym kolorze itp - szczególnie teraz jak są "siatki" w xls. Z resztą oni zamówienie i tak składają z łapy wpisując kody, bradzo sporadycznie ale się zdarza że ludzie dostawali auto z brakiem czegoś(u nas na forum chyba 2 opcji brakowało) albo np deska/boczki w złym kolorze (w UK, Giulia Q przyszła z czarną zamiast z czerwonymi wstawkami).

    Druga sprawa to zarysowania/obicia itp - w mojej był dziubnięty lekko znaczek/logo na przodzi i ta srebrna podstawa - wymieniali mi grill.

    I sprawdź w menu radia ciśnienie, mi chcieli wydać z ~3.8bar.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #128
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kap Zobacz post
    Stelvio Q wybrane i zakupione i czekam już tylko na odbiór...
    Jakieś praktyczne porady przy odbiorze?
    Gratulacje! Zapraszam więc do tajemnej grupy Quadrifoglio na FB

  9. #129
    Użytkownik Świeżak Avatar Nemiroff
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Gōrny Ślōnsk
    Auto
    StelvioQ Abarth Spider
    Postów
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kap Zobacz post
    Stelvio Q wybrane i zakupione i czekam już tylko na odbiór...
    Jakieś praktyczne porady przy odbiorze?
    Zrób kurs bezpiecznej jazdy z instruktorem na płycie poślizgowej w kontrolowanych warunkach, jeśli nie jeździłeś na co dzień samochodem 300KM+ bo można sobie zrobić 'kuku'. Uważaj przy wyprzedzaniu, bo inni kierowcy często 'wbijają' - nie potrafią ocenić przyspieszenia SQ i nie patrzą w lusterka - trochę jak z motorem.

  10. #130
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Stelvio Q + Fiesta ST
    Postów
    17

    Domyślnie

    I kolejne .... w co warto do razy zainwestować?
    Folia + ceramika + zabezpieczenie wnętrza już zamówione tylko wyjadę z salonu.

    ps.
    co do jazdy Q to na pewno trzeba się będzie w nowego tak mocnego suva wjeżdżać, poparzenie miało dobre +550KM i kilka wypadów na tory zaliczone ;-))

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. [STELVIO] Dlaczego Stelvio, a nie Stinger?
    Utworzone przez zukowski w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 07-08-2019, 19:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory