Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Fotelik RWF (do jazdy tyłem)

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    9

    Domyślnie Fotelik RWF (do jazdy tyłem)

    Cześć,

    Jako że moja obecna 159 dobija do 12 lat, czas rozglądać się za czymś nowym, lepiej dopasowanym do potrzeb rodziny. Rzecz jasna wiodącym kandydatem jest Stelvio, ale jednym z moich wymagań jest możliwość bezproblemowego montażu fotelika RWF, czyli tyłem do kierunku jazdy (dużo bezpieczniejszy dla dziecka). Na razie jednego, ale docelowo dwóch, więc musi być wystarczająco dużo miejsca i za fotelem kierowcy.

    Obecnie mam zamontowany jeden fotelik 9-25kg, mieści się, ale przednie siedzenie jest praktycznie bezużyteczne, jako że fotel jest dosunięty maksymalnie do przodu. Na razie wnętrze Stelvio tylko oglądałem, nie mierzyłem, ale nie wydaje mi się jakoś dużo większe od obecnego. Czy ktoś z was ma praktyczne doświadczenia z taką sytuacją?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Borys_ Zobacz post
    Cześć,

    Jako że moja obecna 159 dobija do 12 lat, czas rozglądać się za czymś nowym, lepiej dopasowanym do potrzeb rodziny. Rzecz jasna wiodącym kandydatem jest Stelvio, ale jednym z moich wymagań jest możliwość bezproblemowego montażu fotelika RWF, czyli tyłem do kierunku jazdy (dużo bezpieczniejszy dla dziecka). Na razie jednego, ale docelowo dwóch, więc musi być wystarczająco dużo miejsca i za fotelem kierowcy.

    Obecnie mam zamontowany jeden fotelik 9-25kg, mieści się, ale przednie siedzenie jest praktycznie bezużyteczne, jako że fotel jest dosunięty maksymalnie do przodu. Na razie wnętrze Stelvio tylko oglądałem, nie mierzyłem, ale nie wydaje mi się jakoś dużo większe od obecnego. Czy ktoś z was ma praktyczne doświadczenia z taką sytuacją?
    Wchodzi I da się jechac z przodu.. tzn ja .A. taki do 18kg.. nie wiem o ile ten do 25 jest wiekszy.. my jechalismy 3 dorosłych i dziecko i bez problemututaj ktoś wrzucił zdjęcia http://jedz-bezpiecznie.pl/Testy,Bez...4,20180628.php

    W sumie jak masz fotelik to jedź do salonu i przymierz

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    9

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Pamiętasz może jaki masz dokładnie model? Te do 25kg są chyba wyraźnie większe, znalazłem przykładowe zdjęcie chyba dokładnie tego modelu, który mamy, ale forum nie pozwala mi go wkleić. Na teście z jedz-bezpiecznie mają malutkiego RWF-a.

    Wybrałbym się przymierzyć nawet teraz, tylko ponowny montaż tego to jest masakra Dlatego lepiej najpierw podpytać.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Borys_ Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź. Pamiętasz może jaki masz dokładnie model? Te do 25kg są chyba wyraźnie większe, znalazłem przykładowe zdjęcie chyba dokładnie tego modelu, który mamy, ale forum nie pozwala mi go wkleić. Na teście z jedz-bezpiecznie mają malutkiego RWF-a.

    Wybrałbym się przymierzyć nawet teraz, tylko ponowny montaż tego to jest masakra Dlatego lepiej najpierw podpytać.
    Ja mam taki.. https://m.ceneo.pl/55690815

    Jak dla mnie minus ze w tyle oparcia nie ma regulowanego kata w stelvio I wydaje mi sie ze malo miejsca na nogi ale to w sumie pewnie standard przy fotelikach rwf

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1,4MA 2015 / Giulia Veloce 2019
    Postów
    118

    Domyślnie

    Ja mam w Giulii Cybexa Sirona M2. Z tych co mierzyłem był najzgrabniejszy, mam go za swoim fotelem i mieszczę się bez problemu, mam 184cm.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    9

    Domyślnie

    Widzę, że obaj macie 0-18kg. Myśmy wzięli 0-25kg nie z powodu wagi, ale wzrostu młodego. To pewnie dziedziczne, ja mam 191cm. Czy Giulia / Stelvio mają więcej miejsca w środku niż 159? Niedawno próbowałem znaleźć jakiekolwiek liczby, ale 159 jest już chyba zbyt stara by tak szczegółowo zaistnieć w internetowych motoryzacyjnych bazach danych.

    Zastanawiam się, czy z tak krótką historią postów uda mi się dodać załącznik, spróbujmy. To jakieś losowe zdjęcie z sieci, ale pokazuje wymiary tego naszego.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Axkid-Minikid-30-710x1065.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	45.2 KB
ID:	263726

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar tedbear
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio + Giulietta || 159 Ti była
    Postów
    21

    Domyślnie

    RWFy mają to do siebie, że zajmują zazwyczaj dużo miejsca. Jak masz ponad 190 cm i chcesz mieć fotel za sobą to myślę, że najbezpieczniej będzie jak po prostu podjedziesz do ASO Alfy i przymierzysz. Z drugiej strony Stelvio to spory SUV, nie chce mi się wierzyć, że żeby mieć Minikida za plecami (który notabene ma rewelacyjne "zdolności adaptacyjne" i da się go zamontować do większości samochodów) musisz kupić XC90 czy nowe BMW X7.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Ja w G mam Maxi Cosi + baza ale też do 18 kg.
    Co prawda za pasażerem ale raczej z możliwością normalnego użytkowania.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    jeszcze brak
    Postów
    89

    Domyślnie

    Czesc

    Mamy ten fotelik, juz jezdzi przodem, ale jak jezdzil tylem niezaleznie czy jechal bardziej pionowo czy pochylony nie bylo szans siasc przed nim a mielismy Octavie 3.

    Fotelik Klippan Triofix Recline Comfort

    Przy swoim wzroscie zapomnij w Stelvio o RWF. Ja mam 186 cm, jezdze z prawie pionowo ustawionym fotelem a siadam sam za soba tak na styk. Fotelik tylem wymaga sporo wiecej miejsca.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    9

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Dziś w końcu dotarłem do salonu, jako że akurat miałem wymontowany fotelik. Wprawdzie przymiarka do Stelvio była "na sucho", bo montaż i regulacja tego ustrojstwa trwa długo a miałem tylko pół godziny, ale wygląda to bardzo obiecująco. Fotelik ustawiony na skraju fotela i wypoziomowany, z fotelem przednim dosuniętym do oparcia, pozostawia dla mnie całkiem sporo miejsca z przodu. Wsiadam i wysiadam bez problemu pomimo długich nóg. A że lubię siedzieć wysoko, to regulacją fotela kierowcy w pionie mogę zyskać jeszcze kilka centymetrów.

    Kolejny test zrobię na jeździe próbnej, z pełnym montażem fotelika. Nie omieszkam go zreferować

    Co do BMW, to robiłem test fotelika w nowej trójce - da się przeżyć, ale jest ciasno, choć auto jest dość długie i z dużym rozstawem osi. Ogólnie podobno bardzo dużo zależy od foteli przednich, zwłaszcza ich kształtu w danym modelu, nie tylko od wielkości kabiny. Dlatego z katalogów nijak nie da się wyczytać, czy w danym aucie RWF się zmieści, trzeba pytać albo sprawdzać.

Podobne wątki

  1. [159] Rzuca tyłem
    Utworzone przez AirAjti w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 07-06-2017, 21:10
  2. Bujanie tyłem
    Utworzone przez mati306 w dziale 166
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 17-10-2016, 09:27
  3. [159] Dym w kabinie 159 przy postoju nasila się przy wypalaniu DPF lub jazdy tyłem
    Utworzone przez olo_84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 14-01-2014, 23:12
  4. Rzuca tyłem
    Utworzone przez maniek7712 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-12-2009, 22:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory