Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: [ Giulia ] kontakty przestały się synchronizowac po aktualizacji do iOS13

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    Cofam to co napisałem. Teraz wsiadam i znowu nie mam kontaktów. Wtf?

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Były: AR146, AR156, AR156FL, są giulietta 2.0 JTD 170KM i giulia veloce 2.0 TB 280KM AT8 Q4
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał k3ss Zobacz post
    ja usunąłem telefon z BT auta i sparowałem ponownie,
    problem zniknął
    spróbujcie może tez w ten sposób
    Dziś uaktualniłem do wersji 002.009.055, bo w radiu zniknęły mi numery ulubione z iPhone'a - chociaż kontakty były. Też spróbowałem go usunąć i ponownie sparować, ale bez rezultatu. Działa, odbiera przychodzące z opisem (nowy wygląd) - ale kontaktów nie widzi, ulubionych też nie, chociaż jest tu komunikat, że szuka. Wg instrukcji Connect (str. 30) po aktualizacji oprogramowania (zapewne radia) usunąć telefon z listy sparowanych urządzeń oraz skasować z wykazu urządzeń Bluetooth w telefonie, a potem zarejestrować ponownie. Nie pomogło... Teraz jeszcze spróbuję to ponowić ale po uprzednim skasowaniu danych z telefonu (str. 31 tejże instrukcji), bo zapewne widzi stare dane ale nie jest w stanie ich pokazać (choć przychodzące dziś pokazał). Czytałem, że takie pobieranie danych może trwać długo a i tak dane aktualizują się po kolejnym połączeniu iPhone'a z radiem przez Bluetooth. Jak zadziała, napiszę.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Były: AR146, AR156, AR156FL, są giulietta 2.0 JTD 170KM i giulia veloce 2.0 TB 280KM AT8 Q4
    Postów
    28

    Domyślnie

    Jeszcze przed tym ponowieniem wyjechałem do miasta i kontakty pojawiły się, ale ulubionych nadal brak. Z próbą ponowienia odczekam jeszcze, bo może i ulubione się pojawią przy kolejnej ale dłuższej jeździe.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulia 2.0 Super / Giulietta QV
    Postów
    95

    Domyślnie

    Pewnie większość osób już sobie z tym poradziła, ale na wszelki wypadek podzielę się z Wami moim na razie skutecznym patentem:
    1. Wsiąść do auta,
    2. Zresetować iphona (reset - nie włączyć i wyłączyć),
    3. Chwilę poczekać,
    4. Rozkoszować się kontaktami.

    U mnie działa w ten sposób od tygodnia ze 100% skutecznością.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    Masz na myśli hard reset, czyli przytrzymać równocześnie Sleep/Wake i Volume down?
    I to w trakcie połączenia BT z autem rozumiem?

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulia 2.0 Super / Giulietta QV
    Postów
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał SWRSC Zobacz post
    Masz na myśli hard reset, czyli przytrzymać równocześnie Sleep/Wake i Volume down?
    I to w trakcie połączenia BT z autem rozumiem?
    Zgadza się (u mnie w starym iphonie SE to równoczesne naciśnięcie Sleep i TouchID).

    Jeszcze pare istotnych uwag, których wcześniej nie dopisałem:

    - iphone w trakcie resetu nie może być podłączony przewodem do gniazdka USB samochodu,
    - nie należy odtwarzać muzyki przez bluetooth,
    - jeżeli masz nawigację, która zasysa dane o korkach z telefonu, to wyłącz ją przed resetem iphone'a.

    Dopiero po tym jak iphone połączy się z autem i pojawi się dostęp do listy kontaktów, można go podłączyć kablem, uruchamiać Itunes, łączyć z nawigacją, etc.

    Jak do tej pory u mnie to rozwiązania jest w 100% skuteczne, pod warunkiem że zastosuję się do ww. wskazówek.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    na razie zadziałało tylko do kolejnego uruchomienia auta. Później znowu zniknęły. Spróbuję jeszcze raz w wolnej chwili.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulia 2.0 Super / Giulietta QV
    Postów
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał SWRSC Zobacz post
    na razie zadziałało tylko do kolejnego uruchomienia auta. Później znowu zniknęły. Spróbuję jeszcze raz w wolnej chwili.
    No niestety, resetować telefon trzeba przy każdym uruchomieniu auta. Na początku mnie to irytowało, ale się przyzwyczaiłem. Podchodząc do auta robię reset, wsiadam, zapinam pasy, wklepuję kod blokady w telefonie, odpalam silnik i jadę. Przy okazji iphone szybciej chodzi

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Były: AR146, AR156, AR156FL, są giulietta 2.0 JTD 170KM i giulia veloce 2.0 TB 280KM AT8 Q4
    Postów
    28

    Domyślnie

    Dziś wgrałem MV-002.010.041. Po rebboocie radia włączyłem w iPhonie Bluetooth i zaraz wszystko działało. Pojawiły się od razu kontakty, a menu Ulubione dało się edytować (dodawanie, porządkowanie, usuwanie).

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    super, dzieki za info

Podobne wątki

  1. [Giulia] Kampania 6118, problemy z przyszpieszaniem po aktualizacji.
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 201
    Ostatni post / autor: 13-10-2017, 00:34
  2. Telefon - kontakty i ulubione.
    Utworzone przez lechtak w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-09-2017, 19:26
  3. SMS Reader po aktualizacji
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-06-2017, 10:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory