Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Komunikat "Układ audio niedostępny"?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Giuia Veloce
    Postów
    41

    Domyślnie Komunikat "Układ audio niedostępny"?

    Cześć!

    Mieliście kiedyś taką sytuację?
    https://drive.google.com/open?id=1WK...JnBhpK6lh1p1Pj

    Tryb dynamic, skręcamy w lewo, dodajemy gazu i... "Układ audio niedostępny". Radio gra cały czas
    Jak ostrzej się pojeździ po zakrętach to pojawia się częściej, czasem nawet przy ruszaniu na wprost. Potem jak auto wystygnie to rzadziej.

    W niczym mi to nie przeszkadza, ale zastanawiam się co to może być? W serwisie próbowali diagnozować już wiele razy i nic.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    jeśli w dynamic to może coś się dzieje z głośnikiem podbijającym dźwięk silnika ? Gdyby chodziło o audio to komunikat byłby chyba na głównym ekranie

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    jeśli w dynamic to może coś się dzieje z głośnikiem podbijającym dźwięk silnika ? Gdyby chodziło o audio to komunikat byłby chyba na głównym ekranie
    Gdzie ten głośnik sie znajduje ........................................... jakaś bajka na dobranoc.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Giuia Veloce
    Postów
    41

    Domyślnie

    W wersjach po 2018 roku podobno jest taka opcja. Ja mam bez tego (produkcja 2017)

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    To się dzieje tylko w dynamicu czy ogólnie podczas gwałtownych manewrach?
    Bo jeżeli ogólnie przy ostrych manewrach to może chodzi o przeciążenie i na jakiś przewód w wiązce Can na zestaw, zaczyna działać siła bezwładności i gdzieś masuje/nie ma sygnału i stąd taki sygnał

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekw Zobacz post
    Cześć!

    Mieliście kiedyś taką sytuację?
    https://drive.google.com/open?id=1WK...JnBhpK6lh1p1Pj

    Tryb dynamic, skręcamy w lewo, dodajemy gazu i... "Układ audio niedostępny". Radio gra cały czas
    Jak ostrzej się pojeździ po zakrętach to pojawia się częściej, czasem nawet przy ruszaniu na wprost. Potem jak auto wystygnie to rzadziej.

    W niczym mi to nie przeszkadza, ale zastanawiam się co to może być? W serwisie próbowali diagnozować już wiele razy i nic.
    A jakies bledy wyrzuca w komputer ktoryms?



    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Gdzie ten głośnik sie znajduje ........................................... jakaś bajka na dobranoc.
    nie bajka, mam to i w sumie nie narzekam. od modeli z wiosny 2018 dodawali to do Giulii Veloce. W Stelvio wydaje mi się ze było wcześniej. Są schematy do tego w eLearnie, dokładnie pod numerem/tytułem E3550 - SISTEMA MOTOR SOUND.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomekw Zobacz post
    Cześć!

    Mieliście kiedyś taką sytuację?
    https://drive.google.com/open?id=1WK...JnBhpK6lh1p1Pj

    Tryb dynamic, skręcamy w lewo, dodajemy gazu i... "Układ audio niedostępny". Radio gra cały czas
    Jak ostrzej się pojeździ po zakrętach to pojawia się częściej, czasem nawet przy ruszaniu na wprost. Potem jak auto wystygnie to rzadziej.

    W niczym mi to nie przeszkadza, ale zastanawiam się co to może być? W serwisie próbowali diagnozować już wiele razy i nic.
    gdzieś brak łączności. w ostatnich dniach bawiłem się trochę zamianą radia - podmieniałem na inne żeby sprawdzić czy to co mi przyszło w ogóle działa (wiadomo kod, ale czy odpala się itp). jako ślepy strzał też próbowałem tricków które działały w starszych alfach (tu nie działają raczej), nieważne, podczas odłączania CAN gasł wyświetlacz, ale też często wyskakiwał taki komunikat. Gdzieś coś nie łączy tym bardziej że problem występuje przy przeciążeniach. ruszać wiązkami, spróbować wywołać to na postoju. Jeśli masz >=2.2018 (z SGW), to poruszaj też przy SGW (przy kolumnie kierownicy, czarna skrzynka z 2 wtyczkami - wejdź na moją stronę sklepu ze stopki, otwórz sobie SGW bypass, tam jest instrukcja montażu z fotkami z Giulii, to będziesz widział o co chodzi.

    Może być też samo radio lub jakiś wzmacniacz uszkodzony - coś typu zimny lut itp. postukaj np palcem (radio jest pod kolumną kierownicy po lewej stronie, wzmacniacz w bagażniku w tylnym lewym rogu). ciśnij w razie czego serwis, mają naprawić. jak nie potrafią, niech się kontaktują z TESEO a Ci z Włochami i niech prześlą instrukcje co zmienić.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #8
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    667

    Domyślnie

    zobacz czy wzmacniacz w bagażniku nie jest zalany wodą - zielone złącze. Odłączenie głośnika też powoduje błąd na wyświetlaczu i słaby akumulator

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    a propos słabego aku - próbowałęm inne radio podłączać do siebie, trochę też bawiłem się zmianami w proxi. auto przed miało ok 70-75% naładowania wg IBS. Po zabawach w 2 wieczory sprawdziłem 34%... oczywiście w takich sytuacjach nie włącza się grzanie szyby/foteli/kierownicy, chociaż diody na przyciskach się zapalają (tak to zrobili głupio w G/S). Aku ładowałem całą noc, ma 12.78V teraz (minutę po zgaśnięciu lampki, pewnie za te 20min jak powyłączają się inne obwody które coś tam pobierają prądu będzie więcej).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Kontrolka dopadła i mnie

    Objawy: kontrolka jest włączona cały czas, czasami zdarzy się wspomniany wcześniej sygnał ostrzegawczy bez konkretnego powodu. Z głośników leci muzyka jak trzeba, ale wszystkie sygnały ostrzegawcze - blis, czujniki parkowania, FCW lecą tylko z małego głośniczka pod kierownicą. Wydaje mi się, że wcześniej używało to też głównych głośników. Na pewno brzmi inaczej

    Przyczyna: wczoraj odebrałem samochód po wymianie głośników z przodu. Musieli czegoś nie podpiąć albo zrobić to nie tak jak samochodowi się podoba. No cóż, Giulia wróci do nich i niech szukają

Podobne wątki

  1. [159] "Sim car missing or wrong inserted" || 159 tęskniąca za kartą SIM? || Komunikat/foch
    Utworzone przez XLogic w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-02-2017, 00:14
  2. Po wymianie klocków komunikat "Replace brake pads"
    Utworzone przez Steo w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-08-2014, 09:27
  3. Komunikat "Warning Range Limited" przy każdym stanie baku
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 19:02
  4. Komunikat ICS - "Bootsector 3.1 AR" i "Loading loader"
    Utworzone przez wojtekolsztyn w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-11-2012, 14:01
  5. [159] Komunikat "System Code" na wyswietlaczu miedzy zegarami
    Utworzone przez Falcon40 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-04-2012, 08:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory