Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: [Stelvio] Wideorejestrator

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar POl
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    96

    Domyślnie [Stelvio] Wideorejestrator

    Zakupiłem ostatnimi czasy u Chińczyków wideorejestrator montowany w osłonie za lusterkiem wstecznym, coś takiego widziałem swego czasu na forum, również Leo posiada w ofercie.
    Otrzymana obudowa pasuje do mojego wozu, chociaż jest ciut niższa niż oryginał, natomiast nie posiada otworu i zatrzasków do zamocowania elementu o numerze 0050543806 występującego w moim Stelviaku (dołączam zdjęcia), nie wiem też co to za moduł.

    Gdyby ktoś był zainteresowany mogę odsprzedać po cenie zakupu, kamerka działa, została sprawdzona przeze mnie.

    Link z aukcji https://pl.aliexpress.com/item/32994...c0064pPJC&mp=1
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3300.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	27.5 KB
ID:	264180   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3302.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	77.4 KB
ID:	264181   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3304.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	92.1 KB
ID:	264182   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3303.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	66.1 KB
ID:	264183  

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Mam tez takie cudo ale nie montowałem jeszcze bo auta brak. Jaki program wgrałeś do smart fona zeby był podgląd.
    Pisales do chinczyka ze nie pasuje itp.

    - - - Updated - - -

    Mam tez takie cudo ale nie montowałem jeszcze bo auta brak. Jaki program wgrałeś do smart fona zeby był podgląd.
    Pisałeś do chińczyka ze nie pasuje itp.
    Modul możesz przykleić na taśmę dwustronna.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar POl
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    96

    Domyślnie

    Producent zaleca RoadCam, ten używałem i działa. Miałem też ściągnięty wcześniej FinalCam i również działa.
    Ja osobiście obawiam się trochę gwarancji, bo ten moduł trzeba jakoś przykleić i wywiercić otwór - chociaż to nie problem.
    W chwili obecnej trochę krucho z czasem, a przy montażu trzeba się dłuższą chwilę pobawić z przeprowadzeniem zasilania do bezpieczników.
    Pomyślałem, że może ktoś potrzebuje to mogę odstąpić, jeżeli nie to zaczeka na trochę wolnego czasu.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar POl
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    96

    Domyślnie

    W końcu znalazły się chęci i czas (ok. 2h) i wideorejestrator zamontowany, jedyny problem to dobrze umieścić moduł (prawdopodobnie kontrolujący natężenie oświetlenia) w nowej obudowie, wywiercenie otworu pod ten moduł i przymocowanie go. Pozostałe czynności to mała gimnastyka z poprowadzeniem przewodu od kamerki do skrzynki bezpieczników. Udało się bez zdejmowania osłony słupka i podbitki. Podłączenie do skrzynki i konfiguracja.
    Zamontowana osłona z kamerką prezentuje się super, nic nie zwisa, nic nie przeszkadza a działa i rejestruje. Poniżej kilka fotek z instalacji.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3582.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	51.1 KB
ID:	266092Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3580.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	48.0 KB
ID:	266093Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3577.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	91.4 KB
ID:	266094

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    spoko, a 2 tyg temu chciałeś mi go zostawić za free warto mieć rejestrator w razie czego. tylko nie podłączaj pod stałe +12V, tylko po stacyjce w konfigu żeby cały czas rejestrowało - w naszych alfach i tak jest wystarczająco problemów okołoakumulatorowych żeby sobie pozwolić na taki luksus (no chyba że ktoś codziennie robi przynajmniej 100-200km i podładowuje aku).
    EDIT:
    widzę że ma 2 kabelki podpięte pod zasilania, pewnie jakiś tryb czuwania na niskim poborze prądu - tak to spox, tylko odpowiednio zrób ustawienia, naprawdę nie możemy pozwolić sobie na ciągłe rejestrowanie, nawet poklatkowe, tylko czuwanie np w przypadku uderzenia nagrywanie (zawsze to coś, choć może być tak że nie nagra np rejestracji kogoś kto ci coś zrobi - zacznie nagrywać kilka sekund po uderzeniu)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 13-02-2020 o 16:49
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280hp / AR Stelvio 2.9 510hp
    Postów
    149

    Domyślnie

    Kupiłem blackvue DR750S-2CH Dual z dedykowanym zasilaniem Power Magic Ultra Battery B-124X. Używam 14 miesięcy i z czystym sumieniem mogę polecić. minus to niestety cena.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar POl
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    96

    Domyślnie

    Czasem przychodzi taki czas, że coś się chce zdziałać i tak też się odbyło.
    Kable przyłączeniowe mają zabudowane bezpieczniki 10A i podłączenie jest proste, można kombinować.
    W chwili obecnej mam podpiętą pod stałe, ale to dlatego, że testuję nagrywanie parkingowe. Jeżeli nic złego nie spotka aku to pozostawię (muszę jeszcze sprawdzić pobór prądu w standby'u), przepięcie jest proste.
    Pamiętam o sprawie zasilania, blackout aku to przecież mnie nawiedził.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Mariusz11 Zobacz post
    Kupiłem blackvue DR750S-2CH Dual z dedykowanym zasilaniem Power Magic Ultra Battery B-124X. Używam 14 miesięcy i z czystym sumieniem mogę polecić. minus to niestety cena.
    Słabo wierzę w magiczne boxy, jeden mamy przy aku (IBS) i ciągle robi chocki klocki. Jeżeli nie potrzebujemy nagrywania parkingowego, to wszystko podłączamy po stacyjce i problem rozwiązany.

    Moje "urządzono" to groszowa sprawa i nagrywa w HD30.

  8. #8
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280hp / AR Stelvio 2.9 510hp
    Postów
    149

    Domyślnie

    A ten akurat nie robi żadnych „chockow klocków” , szybkonsie ładuje, trzyma kilkanaście godz. Nagrywanie parkingowe super sprawa i dzięki niemu cena rejestratora już się zwróciła

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał POl Zobacz post
    W końcu znalazły się chęci i czas (ok. 2h) i wideorejestrator zamontowany, jedyny problem to dobrze umieścić moduł (prawdopodobnie kontrolujący natężenie oświetlenia) w nowej obudowie, wywiercenie otworu pod ten moduł i przymocowanie go. Pozostałe czynności to mała gimnastyka z poprowadzeniem przewodu od kamerki do skrzynki bezpieczników. Udało się bez zdejmowania osłony słupka i podbitki. Podłączenie do skrzynki i konfiguracja.
    Zamontowana osłona z kamerką prezentuje się super, nic nie zwisa, nic nie przeszkadza a działa i rejestruje. Poniżej kilka fotek z instalacji.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3582.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	51.1 KB
ID:	266092Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3580.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	48.0 KB
ID:	266093Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3577.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	91.4 KB
ID:	266094
    Fajnie by bylo jeszcze ten chincz podlaczyc ktory zostal zeby miec podglad na ekranie.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar POl
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Fajnie by bylo jeszcze ten chincz podlaczyc ktory zostal zeby miec podglad na ekranie.
    Myślę, że nie ma potrzeby, nie oglądamy tego ciągle. Natomiast można podłączyć telefon po wifi i jest podgląd na żywo - pasażer może się bawić.
    Kabel video (chinch) jest, ale radio nie ma takiego wejścia i nici, można coś zewnętrznego tylko czy jest taka potrzeba.

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. [STELVIO] Dlaczego Stelvio, a nie Stinger?
    Utworzone przez zukowski w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 07-08-2019, 19:39
  3. [159] Wideorejestrator
    Utworzone przez ario w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-11-2018, 18:33
  4. [Stelvio] Wideorejestrator, kamerka Stelvio
    Utworzone przez TadekSz w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-07-2018, 13:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory