Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Świszczące lusterko powyżej 150km/h

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2jts Q4, Alfa Romeo Giulia 2,0 RWD
    Postów
    29

    Domyślnie Świszczące lusterko powyżej 150km/h

    Generalnie od początku w mojej Giuli powyżej 150km/h świszczy lusterko i powyżej ok. 160km/h pojawiają sie głuche poszukiwania jakby z podwozia ale nie związane z nierównościami na autostradzie. Może ktoś już diagnozował podobne problemy, ponieważ jak znam życie w ADF Auto bedą mnie zbywać... Z tego co mówili jak byłem na serwisie ze na lusterka nie było akcji serwisowych... Te głuche stuki są bardzo ciche tak jakby kauczukowa kulka drżała w profilu zamkniętym... Poprostu jak sie spieszę i jadę powyżej 160 to mnie to irytuje... Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie, może ktoś już ćwiczył podobne problemy...

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    a nie jest to przypadkiem nadmuch?? ja mam z nadmuchem problem - wlasnie jak jade szybko albo sa przeciązenia to to mam dzwonienie (jakby lozysko od wiatraka) - wylacze nawiew i jest cisza absolutna. oczywiscie jak to pokazac w serwisie? nie mam pojecia

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2jts Q4, Alfa Romeo Giulia 2,0 RWD
    Postów
    29

    Domyślnie

    Niestety to nie wiatrak. Nawet jak wyłączę nawiew nic to nie zmienia. Po uchyleniu okna przy tych 160km/h słychać jeszcze wyraźniej świst od lusterka... To są niestety takie problemy które są trudne do wyjaśnienia w ASO... ktoś musi się przejechać, w Polsce 160km/h i powyżej są prędkościami niedozwolonymi i cały problem... tak samo jak z tymi głuchymi stukami gdzieś z podwozia... choć też nie jestem do końca pewien... jak będzie to testował stary mechanik to może tego nawet nie słyszeć... Pojadę przed świętami do ADF jak będę w Wrocławiu. Zawsze jest problem najlepiej jak coś odpadnie lub przestanie działać... Tak widzę że nikt takich problemów nie mam lub wszyscy jeżdżą przepisowo... Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    przy lusterkach to w starszych egzemplarzach były świsty, coś nie tak z uszczelkami - może [MENTION=79678]kozak[/MENTION] coś podpowie, on miał z tym jakieś jaja i w ASO walczyli.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Sprawdź uszczelkę. Miałem też taki świst przy większych prędkościach przy słupku B i musieli poprawiać fabrykę.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2jts Q4, Alfa Romeo Giulia 2,0 RWD
    Postów
    29

    Domyślnie

    Chodzi o uszczelkę przy szybie, czy tą od góry przy dachu zewnętrzną czy może przy słupku B od wewnątrz która uszczelnia drzwi jakby bardziej od środka...? No nic od podwozia te takie głuche lekkie postukiwania może jakieś osłony od spodu które od wiatru zaczynają wpadać w rezonans? Z ASO jest zawsze problem żeby wejść na warsztat, tego samochodu nie miałem okazji zobaczyć jak wygląda podwozie... Aktualnie ciągle jeżdżę i nie mam czasu a szczególnie ochoty zaglądać do ADF Auto we Wrocławiu... zawsze mam strach żeby nic nie zepsuli bardziej... no nic umówiłem się na 23.12 spróbuję wyjaśnić... Generlanie chodzi o to że auto jest jeszcze przez rok na gwarancji i chciałbym takie denerwujące sprawy wyjaśnić na gwarancji... no zobaczymy... Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał mixilium Zobacz post
    Chodzi o uszczelkę przy szybie, czy tą od góry przy dachu zewnętrzną czy może przy słupku B od wewnątrz która uszczelnia drzwi jakby bardziej od środka...?
    U mnie to było gdzieś w tym miejscu ale hałas było słychać przy słupku B.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2017-Alfa-Romeo-Giulia.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	96.9 KB
ID:	264519

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał fuji Zobacz post
    U mnie to było gdzieś w tym miejscu ale hałas było słychać przy słupku B.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2017-Alfa-Romeo-Giulia.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	96.9 KB
ID:	264519
    Można wiedzieć jak poradziłeś sobie z tym problemem?

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gelo Zobacz post
    Można wiedzieć jak poradziłeś sobie z tym problemem?
    Mój wkład w załatwieniu problemu to wycieczka do aso Osobiście nawet nie zwróciłem uwagi na tą uszczelkę ale pooglądali, wzięli jakiś przedmiot podobny do wkładki do butów i poprawili fabrykę.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał fuji Zobacz post
    Mój wkład w załatwieniu problemu to wycieczka do aso Osobiście nawet nie zwróciłem uwagi na tą uszczelkę ale pooglądali, wzięli jakiś przedmiot podobny do wkładki do butów i poprawili fabrykę.
    Ja pistąpiłem podobnie, tyle że problem sam zgłosiłem a od Pana w serwisie usłyszałem tylko, że wada jest im znana ale oni nic na to nie poradzą. Sam z kolei jadąc z dużą prędkością ręką docisnąłem górną część drzwi i ucichło. Puściłem i świst powrócił.

Podobne wątki

  1. [159] Świszczące szyby - powyżej 80 km/h
    Utworzone przez Bazzzi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-03-2017, 17:38
  2. Świszczące uszczelki drzwi
    Utworzone przez Mat85 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-01-2012, 21:48
  3. Świszczące drzwi ;)
    Utworzone przez cin_ek w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-03-2009, 07:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory