Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Przekładnia kierownicza Giulia

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar H78
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    31

    Domyślnie Przekładnia kierownicza Giulia

    Witam Panowie,

    Veloce z 2017 r. zaraz po gwarancji przekładnia przy manewrowaniu zaczęła wydawać dźwięki podobne do napinania gumy (takie ciche, miękkie stuki).

    ASO potwierdziło, że dochodzą z przekładni i po rabacie producenta przekazało mi kalkulację na ponad 5k. Bardzo to wszystko śmieszne.

    Pytanie do Was - czy ktoś miał podobny problem po gwarancji i czy próbował np. zregenerować tą przekładnię? Ja podzwoniłem, ale auto świeże, nie wiedzą jak, listwa spiralna i takie tam inne, generalnie nie podejmują się.

    Prośba o info.

    Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Giulia
    Postów
    35

    Domyślnie

    ja mam tak samo

    od 30.000 km miałem taki dzwięk ale ciezko ko było wywołać specjalnie w serwisie.
    Serwis oczywiście jezdzić obserwować

    Po gwaranci stuka za każdym razie przy skręcie z lewej do prawej a serwis oczywiście 10.000 zł bo po gwarancji

    Mam kogoś od regeneracji ale to na priv

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar H78
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    31

    Domyślnie

    No właśnie, objaw trudny do wywołania, a jest i nie do końca wiadomo dlaczego i jak długo można z tym jeździć.

    U mnie luzów nie wykryli, tylko dźwięk. Kierownica też chodzi płynnie. Pojojawiło się to w każdym razie przy ok. 25k km.



    Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Ja miałem wymienianą przekładnię, na szczęście na gwarancji.
    Objawy: stuki z okolicy zawieszenia podczas manewrowania na parkingu (prędkość do 5km/h) w trakcie prostowania kół.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    W moim przypadku mam 2 zażalenia do kierownicy.
    1) Przy dużym, skręcie kierownicą najczęściej na parkingu kierownica wydaje odgłosy tak jakby cos obcierało się podczas skrętu (materiał o materiał). Jest to wyjątkowo wzmożone przy niższych temperaturach i wyjątkowo irytujące.
    2) Potrzaskują plastiki i listwy ozdobne dołączone do kierownicy przy każdym skręcie i ruchu.

    Wydaje mi się że muszę się przejechać do ASO i złożyć zażalenie póki gwarancja obowiązuje

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał median09 Zobacz post
    1) Przy dużym, skręcie kierownicą najczęściej na parkingu kierownica wydaje odgłosy tak jakby cos obcierało się podczas skrętu (materiał o materiał). Jest to wyjątkowo wzmożone przy niższych temperaturach i wyjątkowo irytujące.
    Wystąpiło to u mnie dwa razy, rzeczywiście chyba jak było jakoś zimniej, dzwoniłem do ASO, rozmawiałem z zaprzyjaźnionym doradcą, powiedział mi, że znany temat, podobno za ten odgłos odpowiedzialny jest przełącznik zespolony kierownicy, ogólnie rozwiązanie częściowy demontaż i smarowanie przez zapodanie środka smarnego. U siebie zapodałem przez możliwe otwory w obudowie kolumny HST Wurtha i przeszło, później za jakiś czas dosłownie na moment się odezwało i spokój jak dotąd.


    Cytat Napisał median09 Zobacz post
    Potrzaskują plastiki i listwy ozdobne dołączone do kierownicy przy każdym skręcie i ruchu.
    U mnie nie jest tak strasznie, ale rzeczywiście podczas sporych przeciążeń i wchodzeniu w zakręty z większą prędkością (obciążenia na kierownicy) coś czasem się odezwie z okolic, o których piszesz

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź Przejadę się do nich i zobaczymy co powiedzą. Jak narazie w Krakowie naprawiają wszystko co zgłoszone.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar H78
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    31

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o pkt 1, to ja mam podobnie. Szuranie i popiskiwanie jak jest zimno. Wielu kolegów z USA o tym też pisało. U nas próbowałem w serwisie walczyć z tym, ale nikt nie wiedział o czym mówię, więc zrezygnowałem.

    Podpowiedź dla Ciebie - dźwięki wydaje nie kierownica, ale kolumna kierownicza bliżej silnika w miejscu, gdzie przechodzi przez ścianę grodziową (ociera o uszczelkę). W niektórych przypadkach pomagało przesmarowanie tych okolic od środka. Trzeba zdjąć w tym celu osłonę pod kierownicą.

    Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Przekładnia kierownicza
    Utworzone przez AlfaLorenzo w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-11-2017, 15:24
  2. [146] przekładnia kierownicza
    Utworzone przez kulik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-08-2015, 11:38
  3. [159] Przekładnia kierownicza w AR 159
    Utworzone przez pier w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-09-2012, 08:52
  4. [145] przekładnia kierownicza
    Utworzone przez Stelma w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-04-2010, 09:00
  5. [145] przekładnia kierownicza?
    Utworzone przez currahee w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-04-2008, 17:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory