Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Temat: Awaria układu hamowania

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    Jasne ,ze sarkastycznie. Parę lat temu przy okazji przesiadki na motocykl z elektroniką nabyłem "inteligentną" ładowarkę , która dba o stan akumulatora podczas zimowego postoju . Na razie w Giulii nie musiałem używać bo po prostu dbam o akumulator.

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    skoro narazie nie używałeś ładowarki w Giulii to Ci powiem że nie dbasz o aku w niej. masz MESa? jesli tak, wejdź do BCM i podaj jaki masz stan naładowania aku. nie masz, zamknij auto, otwórz bagażnik sam, poczekaj 20 minut aż pogasną różne lampki, powyłącza auto wszelkie obwody itp, weź voltomierz, sprawdź dokładnie napięcie. Ciekawi mnie czy odczytasz 12.2 12.5 czy może jednak naładowany dobrze aku 12.8V.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    110

    Domyślnie

    [QUOTE=epsonix;2205953]skoro narazie nie używałeś ładowarki w Giulii to Ci powiem że nie dbasz o aku w niej.

    Powinno sie dodatkowo ladowac aku (w Stelwiuszu)?

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    w tylu tematach pisałem już tyle o tym jaki (pseudo) "inteligentny alternator" wymuślili i tez jak to się sprawdza w aucie z taką ilością elektroniki, że wybaczcie, ale nie będę znowu pisał - w tym wątku coś było, ale szeroko w wątku o niedziałaniu ogrzewania tylnej szyby, były też jakieś o akumulatorach itp.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar Nemiroff
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Gōrny Ślōnsk
    Auto
    StelvioQ Abarth Spider
    Postów
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nemiroff Zobacz post
    Dla własnego bezpieczeństwa zamówiłem na allegro prosty tester akumulatora do zapalniczki
    Dzisiaj dostałem tester. Tak to wygląda.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0389.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	101.0 KB
ID:	264531

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar Nemiroff
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Gōrny Ślōnsk
    Auto
    StelvioQ Abarth Spider
    Postów
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał bob@ Zobacz post
    Dzwoniłem do assistance AR ( nr na daszku przeciwsłonecznym). Dają BMW i Mercedesy ( podpisaną umowę z wypozyczalnia), bo przecież nie mogą dać alfy. Głupio wydać auto zastępcze do auta zastępczego, jak się zepsuje
    Dzięki za te informacje. Warto wiedzieć na przyszłość. Jeśli mógłbyś rozwinąć nieco temat:
    * jechałeś z lawetą do ASO?
    * auto zastępcze podstawili Ci pod dom czy je gdzie odbierałeś 'na mieście'?
    * musiałeś dawać im jakieś zabezpieczenie? Kaucję na karcie? (piszą o tym w warunkach gwarancji)

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Kolego trzeba było kupić za gotówkę, a nie dziękować w leasingu tobą nie miał leasingowych problemów. A tak na poważnie, zapisy gwarancji nie ma być gorsze dla nabywcy niż to mówi kodeks cywilny. Zawrze możesz też skorzystać z rekojmii od sprzedawcy.
    Kto kupuje auto za taką kasę za gotówkę? Chyba tylko gangsterzy

    Koszt wynajmu takiego auta jest =/> kosztowi utraty wartości samochodu przez okres najmu. Im większa wartość samochodu tym potencjalnie wyższy procent tzw. 'foliowego'. Utraty wartości po wyjeździe z salonu. Jeśli masz leasing z wysoką wartością wykupu albo wynajem długoterminowy to na koniec okresu umownego zostawiasz samochód i się nie martwisz końcem gwarancji czy sprzedażą auta....

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Na kilkadziesiąt tysięcy sprzedanych wozów te przypadki to promil awarii w ciągu ostatnich trzech lat sprzedaży.
    Idąc dalej tą argumentacją, każdego dnia odbywają się dziesiątki tysięcy operacji lotniczych, startów i lądowań. Samoloty Boeing 737 max odbyły setki tysięcy jak nie miliony operacji lotniczych. Przecież tylko 2 skończyły się niepowodzeniem. Wcześniej kilka operacji miało problemy ale jakoś się udało. To jest tylko promil awarii.... Mamy proces na poziomie prawie 6 sigma.... Wszystko przeć gra!

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nemiroff Zobacz post
    Dzięki za te informacje. Warto wiedzieć na przyszłość. Jeśli mógłbyś rozwinąć nieco temat:
    * jechałeś z lawetą do ASO?
    * auto zastępcze podstawili Ci pod dom czy je gdzie odbierałeś 'na mieście'?
    * musiałeś dawać im jakieś zabezpieczenie? Kaucję na karcie? (piszą o tym w warunkach gwarancji)
    Auto pojechało na lawecie do ASO. Zastępczy samochód podstawili tego samego dnia (w obu przyoadkach poniżej 4h od zamówienia) we wskazane miejsce. Zamówiłem podstawienie auta pod dom. W pierwszym przypadku założyli blokadę ka karcie na 900pln chyba, natomiast za drugim razem nie, ponieważ dokupiłem za ~50pln pełne ubezpieczenie. Oddając auto miałem do wyboru, czy mają przyjechać pod wskazany adres, czy zostaje w ASO. Auto miało być jedynie zatankowane i czyste (jak nie było czyste, to zostawiałem "parę złotych" i chłopaki ogarniali). Obsługa bardzo dobra, ale nie chcę więcej jej testować

    PS
    zastępczym zrobiłem prawie 5000km, bo pojechałem nim na 2tygodniowe wakacje i nikt nie miał problemu z tym
    Ostatnio edytowane przez bob@ ; 17-12-2019 o 13:06

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    Ja miałem podobne doświadczenie z samochodem zastępczym, tyle że było to całkowicie załatwiane przez Leaseplan skąd mam najem. Podstawili samochód pod dom z wypożyczalni i tego samego dnia złożył się też wyjazd nad morze także Volkswagen Passat w TDI którego mi podstawiono dzielnie przejechał 2000km Przy zwrocie miał być tylko czysty i zatankowany.

  9. #29
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    [MENTION=83270]Nemiroff[/MENTION] - nie pisz głupot i nie opieraj się na informacjach brukowych.
    "Kto kupuje auto za taką kasę za gotówkę? Chyba tylko gangsterzy." - opinia głupia i nie na miejscu. Ja kupiłem za gotówkę i to nie jedno a gangsterem jeszcze nie jestem i nie będę.
    Co do lotnictwa to szkoda ale Twoja wiedza kończy się chyba na tabloidach, sytuacja awaryjności Boeinga 737 max jest znana w świecie lotniczym od dawna i długo trzeba było czekać na rozwiązanie poprzedzone niestety tragedią.
    Choć obsługa serwisowa w ASO kuleje to z obsługą wokół serwisową (samochód zastępczy) nie wygląda źle. Doświadczyłem i byłem zadowolony.

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Pytanie czy moduł, o którym pisał kolega Nemiroff - IBS to Integrated Brake System (według AR) czy Inteligent Battery Sensor (według Hella)? Bo raczej to nie to samo.
    Dziś sam z ciekawości zmierzyłem napięcie na AKU po nocnym postoju i zdziwko 12,2V (przy włączonym jedynie oświetleniu bagażnika). Jazda po mieście, teraz praktycznie rano i wieczorem Xsenon, ogrzewanie szyby, ogrzewanie wew (podobno wspomagane elektryczne), sporadycznie ogrzewanie fajery i siedzeń, audio HK też swoje pije, inne zjadacze energii + małe dystanse po 15km mogą faktycznie powoli zjadać AKU. Czas podładować.

    BTW jak dla mnie tak krytyczny system jak hamulce powinien zawsze działać płynnie, rozumiem, że ESP, ABS ect. mogą mieć problem, gdy jest słaby AKU, ale hamowanie zero-jedynkowe to jakaś masakra. Taka sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca bo stwarza duże niebezpieczeństwo.
    Ostatnio edytowane przez Harvaster ; 20-12-2019 o 11:37

Podobne wątki

  1. [159] Awaria układu chłodzenia Alfa 159 1.9 8V
    Utworzone przez rafaello w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-08-2018, 19:04
  2. Średnica tarcz, zaciski, klocki vs droga hamowania i efektywność układu
    Utworzone przez drift-r w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 12-05-2016, 18:27
  3. [145] awaria układu wspomagania
    Utworzone przez shryne90 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-11-2012, 21:32
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-09-2008, 09:52
  5. [155] Awaria układu chłodzącego
    Utworzone przez ja.m w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-12-2007, 10:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory