Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Temat: Awaria układu hamowania

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał bob@ Zobacz post
    Dzwoniłem do assistance AR ( nr na daszku przeciwsłonecznym). Dają BMW i Mercedesy ( podpisaną umowę z wypozyczalnia), bo przecież nie mogą dać alfy. Głupio wydać auto zastępcze do auta zastępczego, jak się zepsuje ;D

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka
    Oczywiście, przecież to outsourcing


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar sledz98
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Lębork / Pomorskie
    Auto
    Stelvio 2.0 Super 200KM
    Postów
    116

    Domyślnie

    Odnośnie hamulców - ja zmieniałem tydzień temu u kolegi klocki. Niestety po jego wymianie moje hamulce nie działały w sumie wcale, wszystkie możliwe systemy przestały działać. Przyznał się potem, że próbował dobrać się do komputera jakimś swoim super hiper systemem, ale jedyne co dostał to komunikat o blokadzie. W serwisie Alfy, powiedzieli mi, że aby wymienić klocki z tyłu trzeba najpierw w kompie cofnąć tłoczki, a mój kolega zrobił to niejako "na siłę". Serwis zresetował kompa, skalibrował hamulce od nowa i wszystko jest ok. No prawie, bo nie mam opcji dołożonych przez Lio, ale w poniedziałek jadę na 3 przegląd (tak tak, 45 tys w 11mcy) to poproszę o wykonanie przywrócenie konfiguracji auta. Lio się zarzeka, że zadziałają Sales Codes i wszystko wróci do normy.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2jts Q4, Alfa Romeo Giulia 2,0 RWD
    Postów
    29

    Domyślnie

    Ja też się zdziwiłem że na ostatnim serwisie po 24 tyś ASO powiedziało mi żebym sobie podładował akumulator spokojnie przez noc ponieważ ma 75% naładowania i że jakieś błedy się pojawiły pomimo tego że nic mi się nie wyświetla... Powiedziałem im że niestety nie mam takiej możliwości i żeby podładowali go prze najbliższe 3h... i tak to zostawiłem... Ciężka sprawa z tym ASO. Generalnie jak się kupuje Auto zwłaszcza nowe auto to ma działać... i zarabiać na siebie... Dziwna sprawa... Czyli 3 lata 90000 tyś i trzeba się pożegnać na wszelki wypadek... i żadnych gwarancji nie przedłużać...

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Cytat Napisał sledz98 Zobacz post
    Odnośnie hamulców - ja zmieniałem tydzień temu u kolegi klocki. Niestety po jego wymianie moje hamulce nie działały w sumie wcale, wszystkie możliwe systemy przestały działać. Przyznał się potem, że próbował dobrać się do komputera jakimś swoim super hiper systemem, ale jedyne co dostał to komunikat o blokadzie. W serwisie Alfy, powiedzieli mi, że aby wymienić klocki z tyłu trzeba najpierw w kompie cofnąć tłoczki, a mój kolega zrobił to niejako "na siłę". Serwis zresetował kompa, skalibrował hamulce od nowa i wszystko jest ok. No prawie, bo nie mam opcji dołożonych przez Lio, ale w poniedziałek jadę na 3 przegląd (tak tak, 45 tys w 11mcy) to poproszę o wykonanie przywrócenie konfiguracji auta. Lio się zarzeka, że zadziałają Sales Codes i wszystko wróci do normy.
    A wystarczyło przeczytać instrukcję i w menu ustawić "serwis hamulców" i wszystko było by dobrze. Zmieniłbym mechanika który nie wie jak wymienia się klocki w samochodach z elektrycznym hamulcem postojowym.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar sledz98
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Lębork / Pomorskie
    Auto
    Stelvio 2.0 Super 200KM
    Postów
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    A wystarczyło przeczytać instrukcję i w menu ustawić "serwis hamulców" i wszystko było by dobrze. Zmieniłbym mechanika który nie wie jak wymienia się klocki w samochodach z elektrycznym hamulcem postojowym.
    Chłop chciał dobrze, przy okazji zmiany opon....

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał mixilium Zobacz post
    Ja też się zdziwiłem że na ostatnim serwisie po 24 tyś ASO powiedziało mi żebym sobie podładował akumulator spokojnie przez noc ponieważ ma 75% naładowania
    Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale ostatnio gdzieś przeczytałem, że dla tych nowych typów akumulatorów, stan naładowania 75% jest stanem optymalnym z punktu widzenia ich trwałości i do takiego stanu jest dostosowane działanie elektroniki na akumulatorze. Pojemność akumulatora dobiera się do potrzeb auta z zapasem 25%, żeby nie dopuszczać do jego przeładowania i mieć odpowiedni zapas na odzyskiwanie energii np. podczas hamowania silnikiem. Niestety, nie umiem znaleźć linka do tego artykułu
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał bob@ Zobacz post
    Nie zgodzę się absolutnie. 2 razy dzwoniłem do assistance 2 razy dostałem auto zastępcze. 2 razy podobnej klasy ( miałem do wyboru modele BMW i mercedesa). Za pierwszym razem jeździłem chyba tydzień, za 2gim razem chyba 4ry tygodnie. Auto w leasingu i nikt, nigdy nie zadzwonil, żeby oddać auto, bo jakoś punkt regulaminu mówi... Co więcej, auto zastepcze podwoził pod dom na lawecie i w razie potrzeby odbierali.

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka
    Fakt, zapisy z książki to jedno (mocno zabezpieczające),
    ale w rzeczywistości (poza ADF, który wydał auto zastępcze po telefonie na Infolinię włoską) nikt nie robił problemów z autem zastępczym, czy na 1 czy 10 dni.

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    Cytat Napisał mixilium Zobacz post
    Ja też się zdziwiłem że na ostatnim serwisie po 24 tyś ASO powiedziało mi żebym sobie podładował akumulator spokojnie przez noc ponieważ ma 75% naładowania i że jakieś błedy się pojawiły pomimo tego że nic mi się nie wyświetla... Powiedziałem im że niestety nie mam takiej możliwości i żeby podładowali go prze najbliższe 3h... i tak to zostawiłem... Ciężka sprawa z tym ASO. Generalnie jak się kupuje Auto zwłaszcza nowe auto to ma działać... i zarabiać na siebie... Dziwna sprawa... Czyli 3 lata 90000 tyś i trzeba się pożegnać na wszelki wypadek... i żadnych gwarancji nie przedłużać...
    Na wszelki wypadek pozbądź sie grata juz teraz, potem kto ci to kupi, 75% naładowania akumulatora to ewidentny dowód że to ruina, nie ryzykuj.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    Cytat Napisał sledz98 Zobacz post
    Odnośnie hamulców - ja zmieniałem tydzień temu u kolegi klocki. Niestety po jego wymianie moje hamulce nie działały w sumie wcale, wszystkie możliwe systemy przestały działać. Przyznał się potem, że próbował dobrać się do komputera jakimś swoim super hiper systemem, ale jedyne co dostał to komunikat o blokadzie. W serwisie Alfy, powiedzieli mi, że aby wymienić klocki z tyłu trzeba najpierw w kompie cofnąć tłoczki, a mój kolega zrobił to niejako "na siłę". Serwis zresetował kompa, skalibrował hamulce od nowa i wszystko jest ok. No prawie, bo nie mam opcji dołożonych przez Lio, ale w poniedziałek jadę na 3 przegląd (tak tak, 45 tys w 11mcy) to poproszę o wykonanie przywrócenie konfiguracji auta. Lio się zarzeka, że zadziałają Sales Codes i wszystko wróci do normy.
    Jest na forum mój tutorial odnosnie wymiany klocków, przod jak i tył.
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Biorąc pod uwagę, rzadkość wersji Q oraz awarii jaka u Ciebie nastąpiła czy brak części, to chłopaki całkiem nieźle się uwinęli
    z tego co wiem to IBSy często profilaktycznie wymieniają (jak są problemy z aku itp, a są), a w wersji Q nie widzę powodu żeby był inny, tak więc nie ejst to jakaś kosmiczna część, ani droga, prosty czujnik na aku.

    Cytat Napisał kutulu Zobacz post
    Na wszelki wypadek pozbądź sie grata juz teraz, potem kto ci to kupi, 75% naładowania akumulatora to ewidentny dowód że to ruina, nie ryzykuj.
    sarkastycznie piszesz czy serio?
    75% naładowania aku to standard - właściwie większość uzytkowników nie jest w stanie osiągnąć więcej już po kilku dniach używania auta, nawet jak doładują aku na 100%. tak działa ten "inteligentny" alternator (ja uważam że debilny system ładowania) w tych autach w połączeniu ze S&S i całą elektroniką która ssie prąd również podczas parkowania. 75% to próg powyżej którego ładowanie jest ograniczane mocno.

    ileśtam błędów w aucie to też standard - ale to są błędy łapane przy np rozruchu, włożeniu kluczyka itp - typu przez chwilę jeszce nie odpaliła komunikacja wzmacniacza audio z BCM itp - ASO nie zwracają nawet uwagi na takie, czyszczą i tyle. pewne błędy wynikają zapewne z niedopracowanego ich wykrywania - np na starcie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [159] Awaria układu chłodzenia Alfa 159 1.9 8V
    Utworzone przez rafaello w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-08-2018, 19:04
  2. Średnica tarcz, zaciski, klocki vs droga hamowania i efektywność układu
    Utworzone przez drift-r w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 12-05-2016, 18:27
  3. [145] awaria układu wspomagania
    Utworzone przez shryne90 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-11-2012, 21:32
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-09-2008, 09:52
  5. [155] Awaria układu chłodzącego
    Utworzone przez ja.m w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-12-2007, 10:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory