Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Awaria układu hamowania

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Nemiroff
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Gōrny Ślōnsk
    Auto
    StelvioQ Abarth Spider
    Postów
    156

    Domyślnie Awaria układu hamowania

    Co się stało:

    Pod koniec listopada rano, podczas podwożenia dzieci do szkoły w ruchu miejskim, jadąc z prędkością 20-30 km/h w użytkowanym przeze mnie Stelvio QV zaświeciła się kontrolka 'zleć sprawdzenie hamulców'. Od tej chwili hamulce zaczęły działać w trybie zero-jedynkowym. Przy lekkim do średniego naciśnięciu na pedał, hamulce wogóle nie hamowały. Po mocnym naciśnięciu hamulce się blokowały a koła ślizgały - ABS nie działał. Brak było również korekcji siły hamowania, obie osie hamowały w taki sam sposób, wszystkie koła blokowały się. Chyba nie muszę mówić, co by się stało podczas takiego hamowania przy wyższych prędkościach albo na śliskiej nawierzchni....
    Zadzwoniłem na assistance AR i po około pół godziny przyjechała laweta, którą razem pojechaliśmy do ASO, który ma autoryzację na QV.

    Stelvio QV jest nowe, wyprodukowane pod moją konfigurację w czerwcu 2019 z przebiegiem w chwili awarii nieco ponad 5000 km. Auto nie miało wypadku i nie było nigdy wcześniej w ASO. Samochód nie ma ceramicznych hamulców.


    Serwis:

    ASO podpięło przy mnie samochód pod komputer, który zaczytał kilkanaście błędów związanych z czujnikami hamulców. Po skasowaniu błędów i przejechaniu kilkuset metrów tryb awaryjny załączał się ponownie. ASO skontaktowało się TSO FCA, które nakazało wykonanie różnych procedur m.in. wymiana płynu, odpowietrzanie, pełna procedura kalibracji, mierzenie siły ciśnienia na zaciskach i w całym układzie etc. Serwisant pokazywał mi cały segregator z wydrukowaną korespondencją pomiędzy nimi a TSO.

    Ad rem:
    Powodem awarii było uszkodzenie modułu IBS. IBS to (w skrócie - link na dole) czujnik akumulatora firmy Hella, który służy do zarządzania energią w pojeździe. Błędne dane z IBS powodowały kaskadowe błędne odczyty z czujników hamulców. Na domiar złego dział części zamiennych FCA nie ma czujników IBS na stanie magazynowym, przewidywany dostępność to pierwsza połowa stycznia.... ASO wydobyło ten czujnik dosłownie spod ziemi i po kolejnym wykonaniu pełnej procedury wymiany płynu, odpowietrzenia etc. błędy zniknęły a hamulce zaczęły działać. Samochód odebrałem wczoraj po nieco ponad 2 tygodniach serwisu.


    Moja subiektywna opinia:

    Mój problem z hamulcami nie jest odosobnionym przypadkiem i występuje nie tylko w QV. Linki do zagranicznych forów na dole. J i S mają powszechnie znany problem z akumulatorami. Z jednej strony samochód ma dużo odbiorników energii typu podgrzewana kierownica, fotele, szyby, nagłośnienie czy xenony 2x35w a z drugiej strony system Start & Stop, tryb żeglowania czy alternator, który wyłącza się czasowo w celu oszczędzania paliwa. W samochodzie są też 'wampiry energetyczne' które zużywają prąd na postoju np. system bezkluczykowy. Hamulce break-by-wire również wymagają energii... Dla jasności, akumulator był mierzony w ASO i miał ponad 12v.

    AR powinno w ramach akcji serwisowej software-owo dodać informację do infoentertainment o stanie naładowania akumulatora i napięciu alternatora podczas jazdy oraz ostrzeżenie o problemach z ładowaniem/napięciem.
    Dla własnego bezpieczeństwa zamówiłem na allegro prosty tester akumulatora do zapalniczki (link na dole) oraz zamówię wyłącznik S&S od epsonix'a. (link na dole).
    Ta awaria możne się zdarzyć również komuś z Was. Jeśli okoliczności jazdy będą mniej sprzyjające skończy się to tragedią.


    Kilka dodatkowych osobistych przemyśleń:

    * Jak to możliwe, że na stanie magazynowym nie ma na czujnika IBS? Czy to, że będzie dostępny dopiero za miesiąc ma jakieś drugie dno?
    * Gdyby nie działanie ASO to nie miałbym samochodu przez co najmniej 6 tygodni. Centrala miała temat głęboko w d... Samochód premium za pół bańki a podejście do klienta jak w Polmozbycie. Pieniądze co miesiąc oczywiście trzeba płacić obojętnie czy się samochodem jeździ, czy stoi w warsztacie.
    * Wcześniejszy kontakt z centralą we Włoszech również poniżej krytyki. Samochód sprawnie wyprodukowany, na drugi dzień opuścił fabrykę i... na 2 miesiące utkwił w cross-dock'u w Piazenca. Nikt nie potrafił odpowiedzieć kiedy przyjedzie, odbywał się tylko korpo ping-pong e-mailowy. Nikt nic nie mógł, tylko wysyłał dalej @.
    * Gwarancja na naprawę AR to żart. Zapisy mówią że naprawa samochodu może trwać do 14 dni roboczych, albo do miesiąca albo powyżej miesiąca. Czyli wedle zapisów może trwać wiecznie. Samochód zastępczy można dostać na max 4 dni. Kolejny przysługuje dopiero przy naprawie powyżej miesiąca. I to dowolne auto a nie zbliżone klasą. Jeśli samochód nie jest Wasz tylko np. firmy leasingowej wtedy to jej przysługuje żądanie rękojmi. Jaką motywację ma firma leasingowa do działań prawnych jeśli i tak co miesiąc dostaje swoją ratę $? Dla klarowności, nie prosiłem o to firmy finansującej. Jest to moje przypuszczenie.
    * Technologia i ekologia w samochodach nie idą w parze. Kończy się to oszustwem jak Das-Dieselschwindel w VAG, pożarami silników/całych samochodów jak w BMW albo właśnie niedziałającymi hamulcami jak u mnie. Signum temporis.

    Cały czas uważam że moje Stelvio QV to świetny samochód. Wrażenia i odczucia z jazdy się nie zmieniły. Niestety doszedł do tego lęk z tyłu głowy. A to nie dobrze. Bardzo nie dobrze. Ludzie zaczepiali mnie na stacji czy na parkingu i pytali o samochód. Opowiadałem o Alfie z entuzjazmem. Czy dalej będę to robił....???

    https://www.hella.com/techworld/pl/C...nik-IBS-49302/
    https://www.stelvioforum.com/threads...g.10143/page-2
    https://forum.clubalfa.it/threads/pr...icente.120286/
    https://www.alfaowner.com/threads/va...ttery.1188127/
    https://allegro.pl/oferta/miernik-te...24v-6831916710
    https://shop.stuff4car.com/index.php...&product_id=52
    Ostatnio edytowane przez Nemiroff ; 15-12-2019 o 17:03

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar thunderbird
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Okolice Zamościa / Tarnobrzeg
    Auto
    AR 159 Sedan 2,0JTDM 170PS Nero Carbonio
    Postów
    214

    Domyślnie

    Dzieki za wpis.
    "...Alfa 159, the fact that you're breathing doesn't mean you're alive..."
    AR Stelvio 2,0 Multiair 200PS (2019-...)/Lexus IS200t 245PS (2016-2019) / AR 159 Sedan 2,0JTDM 170PS @206PS/420Nm Nero Carbonio (2011-2016) / AR 156 Sedan 2,4JTD CF3 140PS Nero fuoco (2008-2011)

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Psuje się wszystko. Kup jakiś german pancer, to zobaczysz jakie są przygody.
    U mnie było tak, a dwie sprawy w sądzie z ubezpieczeniem i bmką od 2015 do dziś nie rozstrzygnięte. https://www.wykop.pl/link/3637563/bm...palilo-mi-dom/

    Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nemiroff Zobacz post
    Co się stało:

    Pod koniec listopada rano, podczas podwożenia dzieci do szkoły w ruchu miejskim, jadąc z prędkością 20-30 km/h w użytkowanym przeze mnie Stelvio QV zaświeciła się kontrolka 'zleć sprawdzenie hamulców'. Od tej chwili hamulce zaczęły działać w trybie zero-jedynkowym. Przy lekkim do średniego naciśnięciu na pedał, hamulce wogóle nie hamowały. Po mocnym naciśnięciu hamulce się blokowały a koła ślizgały - ABS nie działał. Brak było również korekcji siły hamowania, obie osie hamowały w taki sam sposób, wszystkie koła blokowały się. Chyba nie muszę mówić, co by się stało podczas takiego hamowania przy wyższych prędkościach albo na śliskiej nawierzchni....
    Zadzwoniłem na assistance AR i po około pół godziny przyjechała laweta, którą razem pojechaliśmy do ASO, który ma autoryzację na QV.

    Stelvio QV jest nowe, wyprodukowane pod moją konfigurację w czerwcu 2019 z przebiegiem w chwili awarii nieco ponad 5000 km. Auto nie miało wypadku i nie było nigdy wcześniej w ASO. Samochód nie ma ceramicznych hamulców.


    Serwis:

    ASO podpięło przy mnie samochód pod komputer, który zaczytał kilkanaście błędów związanych z czujnikami hamulców. Po skasowaniu błędów i przejechaniu kilkuset metrów tryb awaryjny załączał się ponownie. ASO skontaktowało się TSO FCA, które nakazało wykonanie różnych procedur m.in. wymiana płynu, odpowietrzanie, pełna procedura kalibracji, mierzenie siły ciśnienia na zaciskach i w całym układzie etc. Serwisant pokazywał mi cały segregator z wydrukowaną korespondencją pomiędzy nimi a TSO.

    Ad rem:
    Powodem awarii było uszkodzenie modułu IBS. IBS to (w skrócie - link na dole) czujnik akumulatora firmy Hella, który służy do zarządzania energią w pojeździe. Błędne dane z IBS powodowały kaskadowe błędne odczyty z czujników hamulców. Na domiar złego dział części zamiennych FCA nie ma czujników IBS na stanie magazynowym, przewidywany dostępność to pierwsza połowa stycznia.... ASO wydobyło ten czujnik dosłownie spod ziemi i po kolejnym wykonaniu pełnej procedury wymiany płynu, odpowietrzenia etc. błędy zniknęły a hamulce zaczęły działać. Samochód odebrałem wczoraj po nieco ponad 2 tygodniach serwisu.


    Moja subiektywna opinia:

    Mój problem z hamulcami nie jest odosobnionym przypadkiem i występuje nie tylko w QV. Linki do zagranicznych forów na dole. J i S mają powszechnie znany problem z akumulatorami. Z jednej strony samochód ma dużo odbiorników energii typu podgrzewana kierownica, fotele, szyby, nagłośnienie czy xenony 2x35w a z drugiej strony system Start & Stop, tryb żeglowania czy alternator, który wyłącza się czasowo w celu oszczędzania paliwa. W samochodzie są też 'wampiry energetyczne' które zużywają prąd na postoju np. system bezkluczykowy. Hamulce break-by-wire również wymagają energii... Dla jasności, akumulator był mierzony w ASO i miał ponad 12v.

    AR powinno w ramach akcji serwisowej software-owo dodać informację do infoentertainment o stanie naładowania akumulatora i napięciu alternatora podczas jazdy oraz ostrzeżenie o problemach z ładowaniem/napięciem.
    Dla własnego bezpieczeństwa zamówiłem na allegro prosty tester akumulatora do zapalniczki (link na dole) oraz zamówię wyłącznik S&S od epsonix'a. (link na dole).
    Ta awaria możne się zdarzyć również komuś z Was. Jeśli okoliczności jazdy będą mniej sprzyjające skończy się to tragedią.


    Kilka dodatkowych osobistych przemyśleń:

    * Jak to możliwe, że na stanie magazynowym nie ma na czujnika IBS? Czy to, że będzie dostępny dopiero za miesiąc ma jakieś drugie dno?
    * Gdyby nie działanie ASO to nie miałbym samochodu przez co najmniej 6 tygodni. Centrala miała temat głęboko w d... Samochód premium za pół bańki a podejście do klienta jak w Polmozbycie. Pieniądze co miesiąc oczywiście trzeba płacić obojętnie czy się samochodem jeździ, czy stoi w warsztacie.
    * Wcześniejszy kontakt z centralą we Włoszech również poniżej krytyki. Samochód sprawnie wyprodukowany, na drugi dzień opuścił fabrykę i... na 2 miesiące utkwił w cross-dock'u w Piazenca. Nikt nie potrafił odpowiedzieć kiedy przyjedzie, odbywał się tylko korpo ping-pong e-mailowy. Nikt nic nie mógł, tylko wysyłał dalej @.
    * Gwarancja na naprawę AR to żart. Zapisy mówią że naprawa samochodu może trwać do 14 dni roboczych, albo do miesiąca albo powyżej miesiąca. Czyli wedle zapisów może trwać wiecznie. Samochód zastępczy można dostać na max 4 dni. Kolejny przysługuje dopiero przy naprawie powyżej miesiąca. I to dowolne auto a nie zbliżone klasą. Jeśli samochód nie jest Wasz tylko np. firmy leasingowej wtedy to jej przysługuje żądanie rękojmi. Jaką motywację ma firma leasingowa do działań prawnych jeśli i tak co miesiąc dostaje swoją ratę $?
    * Technologia i ekologia w samochodach nie idą w parze. Kończy się to oszustwem jak Das-Dieselschwindel w VW, pożarami silników jak w BMW albo właśnie niedziałającymi hamulcami jak u mnie. Signum temporis.

    Cały czas uważam że moje Stelvio QV to świetny samochód. Wrażenia i odczucia z jazdy się nie zmieniły. Niestety doszedł do tego lęk z tyłu głowy. A to nie dobrze. Bardzo nie dobrze. Ludzie zaczepiali mnie na stacji czy na parkingu i pytali o samochód. Opowiadałem o Alfie z entuzjazmem. Czy dalej będę to robił....???

    https://www.hella.com/techworld/pl/C...nik-IBS-49302/
    https://www.stelvioforum.com/threads...g.10143/page-2
    https://forum.clubalfa.it/threads/pr...icente.120286/
    https://www.alfaowner.com/threads/va...ttery.1188127/
    https://allegro.pl/oferta/miernik-te...24v-6831916710
    https://shop.stuff4car.com/index.php...&product_id=52
    Kolego trzeba było kupić za gotówkę, a nie dziękować w leasingu tobą nie miał leasingowych problemów. A tak na poważnie, zapisy gwarancji nie ma być gorsze dla nabywcy niż to mówi kodeks cywilny. Zawrze możesz też skorzystać z rekojmii od sprzedawcy.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Dzięki za opis całej historii naprawy. Dobrze, że wszystko dobrze się skończyło a awaria okazała się spowodowana błahostką. Czujnik zawsze może się popsuć ale widocznie zdarza się to ekstremalnie rzadko, skoro na naszym forum to pierwszy taki przypadek a ASO nie trzyma ich "w rezerwie". Brawo dla serwisu, że szybko naprawił Ci wóz i znów możesz cieszyć się jazdą.
    Życzę, żeby Stelvio jeździło już bezawaryjnie do końca leasingu

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    [MENTION=83270]Nemiroff[/MENTION] a ja mam pytanie jakie było dokładniej napięcie aku, napisałeś ponad 12V, jak dużo ponad i w jakich warunkach to zostało zmierzone, włączona czy wył stacyjka, jakieś odbiorniki, czy np na aku voltomierzem przy wyłączonych odbiornikach. takie np 12.1V przy wyłączonych to mało, ale jak już masz światła/obwody/radio, to może super nie jest, ale tragedii też nie ma, i nie powinno to jednak mieć wpływu.

    Po przygodach innego kolegi ( [MENTION=82631]oktopi[/MENTION] ) te pół roku temu, tam ASO zdiagnozowało nadpaloną wtyczkę gdzieś w zasilaniu ABS - nadpalona czyli większe spadki (masa/zasilanie), np przy słabszym aku moga być jaja. Z resztą nawet przy dobrym mogą być, szczególnie jeśli nadpalenie (rezystancja styku większa) jest na masowym kontakcie). Może warto byłoby dogrzebać się tamtego wątku i zobaczyć której wtyczki dokładnie dotyczył problem - mi coś się kojarzy że w skrzynce bezpieczników gdzieś, ale dokładnie nie pamiętam.

    Awoją drogą w aucie nafaszerofwanym elektroniką, trzeba zapewnić jak najlepszy poziom naładowania aku, i sam stan aku, niestety IMHO ani ten "inteligenty alternator" ani start&stop ani ilość odbiorników w aucie nie sprzyjają temu żeby było dobrze - szczególnie 2 pierwsze właściwie bardzo negatywnie wpływają na max naładowanie a stąd na szybszą degradacje też akumulatora (utratę pojemności), stąd jeszcze łatwiej go szybciej rozładować.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 15-12-2019 o 15:38
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nemiroff Zobacz post
    Co się stało:

    * Gwarancja na naprawę AR to żart. Zapisy mówią że naprawa samochodu może trwać do 14 dni roboczych, albo do miesiąca albo powyżej miesiąca. Czyli wedle zapisów może trwać wiecznie. Samochód zastępczy można dostać na max 4 dni. Kolejny przysługuje dopiero przy naprawie powyżej miesiąca. I to dowolne auto a nie zbliżone klasą. Jeśli samochód nie jest Wasz tylko np. firmy leasingowej wtedy to jej przysługuje żądanie rękojmi. Jaką motywację ma firma leasingowa do działań prawnych jeśli i tak co miesiąc dostaje swoją ratę $?
    Nie zgodzę się absolutnie. 2 razy dzwoniłem do assistance 2 razy dostałem auto zastępcze. 2 razy podobnej klasy ( miałem do wyboru modele BMW i mercedesa). Za pierwszym razem jeździłem chyba tydzień, za 2gim razem chyba 4ry tygodnie. Auto w leasingu i nikt, nigdy nie zadzwonil, żeby oddać auto, bo jakoś punkt regulaminu mówi... Co więcej, auto zastepcze podwoził pod dom na lawecie i w razie potrzeby odbierali.

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Nemiroff
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Gōrny Ślōnsk
    Auto
    StelvioQ Abarth Spider
    Postów
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Dzięki za opis całej historii naprawy. Życzę, żeby Stelvio jeździło już bezawaryjnie do końca leasingu
    Za życzenia dziękuje. Nie wiem skąd taki optymizm u Ciebie.

    Dobrze, że wszystko dobrze się skończyło a awaria okazała się spowodowana błahostką. Czujnik zawsze może się popsuć ale widocznie zdarza się to ekstremalnie rzadko, skoro na naszym forum to pierwszy taki przypadek a ASO nie trzyma ich "w rezerwie".
    Błahostka według Ciebie spowodowała awarię jednego z dwóch krytycznych dla bezpieczeństwa układów w samochodzie. Co do stwierdzenia 'ekstremalnie rzadko' również bym się nie zgodził. Poczytaj linki do zagranicznych forów jakie dołączyłem do postu. Nie są do pojedyncze przypadki. Tego czujnika nie ma w centralnym magazynie części zamiennych AR. Jest dyrektywa EU o 'wytycznych wertykalnych', która zobowiązuje producentów do trzymania bezpiecznych stanów części zamiennych.

    Brawo dla serwisu, że szybko naprawił Ci wóz i znów możesz cieszyć się jazdą.
    16 dni to szybko? Z tym stwierdzeniem również bym polemizował... Pracujesz w salonie AR?

    - - - Updated - - -

    Nie zgodzę się absolutnie. 2 razy dzwoniłem do assistance 2 razy dostałem auto zastępcze. 2 razy podobnej klasy ( miałem do wyboru modele BMW i mercedesa). Za pierwszym razem jeździłem chyba tydzień, za 2gim razem chyba 4ry tygodnie. Auto w leasingu i nikt, nigdy nie zadzwonil, żeby oddać auto, bo jakoś punkt regulaminu mówi... Co więcej, auto zastepcze podwoził pod dom na lawecie i w razie potrzeby odbierali.
    Do jakiego assistance dzwoniłeś? AR? FCA daje BMW i mercedesy jako auta zastępcze? Serio??
    Dzwoniłeś zapewne do assistance firmy leasingowej i w zależności od opcji leasingowej/wynajmu miałeś zapewniony samochód zastępczy. To co ja napisałem o warunkach gwarancji AR a warunki assitance firmy leasingowej to są 2 zupełnie różne rzeczy...

    - - - Updated - - -

    a ja mam pytanie jakie było dokładniej napięcie aku, napisałeś ponad 12V, jak dużo ponad i w jakich warunkach to zostało zmierzone, włączona czy wył stacyjka, jakieś odbiorniki, czy np na aku voltomierzem przy wyłączonych odbiornikach. takie np 12.1V przy wyłączonych to mało, ale jak już masz światła/obwody/radio, to może super nie jest, ale tragedii też nie ma, i nie powinno to jednak mieć wpływu.
    Nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytanie. Zapytałem tylko czy z aku jest wszystko OK i jakie miało napięcie. Dostałem odpowiedź, że wszystko OK a napięcie powyżej 12V.
    Co do prądu, to gościowi w US wymieniali wszystkie wiązki kablowe, bo też przestały działać MU hamulce. A z innej beczki, kupno zalanej używki z drugiej ręki, gdzie nigdy nie da się wysuszyć wiązek kablowych w 100% to jawne proszenie się o kłopoty...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Psuje się wszystko. Kup jakiś german pancer, to zobaczysz jakie są przygody.
    U mnie było tak, a dwie sprawy w sądzie z ubezpieczeniem i bmką od 2015 do dziś nie rozstrzygnięte. https://www.wykop.pl/link/3637563/bm...palilo-mi-dom/
    MASAKRA!!! Życzę wytrwałości i powodzenia w dochodzeniu swoich praw! Rozumiem, że pozwanym jest polski oddział BMW a nie firma matka w Niemczech?

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Dzwoniłem do assistance AR ( nr na daszku przeciwsłonecznym). Dają BMW i Mercedesy ( podpisaną umowę z wypozyczalnia), bo przecież nie mogą dać alfy. Głupio wydać auto zastępcze do auta zastępczego, jak się zepsuje ;D

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nemiroff Zobacz post
    Błahostka według Ciebie spowodowała awarię jednego z dwóch krytycznych dla bezpieczeństwa układów w samochodzie. Co do stwierdzenia 'ekstremalnie rzadko' również bym się nie zgodził. Poczytaj linki do zagranicznych forów jakie dołączyłem do postu. Nie są do pojedyncze przypadki. Tego czujnika nie ma w centralnym magazynie części zamiennych AR. Jest dyrektywa EU o 'wytycznych wertykalnych', która zobowiązuje producentów do trzymania bezpiecznych stanów części zamiennych.
    Na kilkadziesiąt tysięcy sprzedanych wozów te przypadki to promil awarii w ciągu ostatnich trzech lat sprzedaży. Jak na mój gust możesz zacząć grać w totka

    Cytat Napisał Nemiroff Zobacz post
    16 dni to szybko? Z tym stwierdzeniem również bym polemizował... Pracujesz w salonie AR?
    Ostatni raz w salonie AR byłem w te wakacje, żeby zobaczyć Stelvio na żywo
    Biorąc pod uwagę, rzadkość wersji Q oraz awarii jaka u Ciebie nastąpiła czy brak części, to chłopaki całkiem nieźle się uwinęli

Podobne wątki

  1. [159] Awaria układu chłodzenia Alfa 159 1.9 8V
    Utworzone przez rafaello w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-08-2018, 19:04
  2. Średnica tarcz, zaciski, klocki vs droga hamowania i efektywność układu
    Utworzone przez drift-r w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 12-05-2016, 18:27
  3. [145] awaria układu wspomagania
    Utworzone przez shryne90 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-11-2012, 21:32
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-09-2008, 09:52
  5. [155] Awaria układu chłodzącego
    Utworzone przez ja.m w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-12-2007, 10:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory