Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Serwis ASO Wrocław

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2jts Q4, Alfa Romeo Giulia 2,0 RWD
    Postów
    29

    Domyślnie Serwis ASO Wrocław

    Moje pytanie dotyczy głównie czy korzystaliście z serwisu Firmy GAM Wrocław i jak tam to wygląda. Głównie chodzi mi kompetencje personelu tam pracującego jakość a głównie nie uszkadzanie samochodu w czasie serwisu i załatwienie serwisu za jednym razem. Generalnie to moja 3 Alfa ale teraz z Giulia mam jakiegoś pecha z ADF. Pierwszy przegląd zapomniano wyłączyć kontrolki wymiany oleju i 500km pomimo "chyba" wymienionego oleju zgłosiło się "wymień olej", potem po serwisie zauważyłem porysowany próg, napisałem pismo. Faktycznie zaoferowano mi lakierowanie tego miejsca, progu nie sprecyzowano, generalnie katastrofa, po 12tyś... malować nowy samochód, puki co nie skorzystałem, nie mam czasu zostawić samochodu... Trzeba było wrócić znowu żeby to wyłączyli, nie będę nadmieniał że dla kogoś kto nie mieszka na stałe we Wrocławiu jest to dodatkowy koszt i strata czasu. Drugi serwis oprócz wymiany wszystkich filtrów i oleju zgłosiłem niedomykający się spryskiwacz. Po serwisie spryskiwacz domyka się trochę lepiej lecz nadal nie do końca, do tego został zderzak umazany jakąś żywicą lub silikonem... doczyściłem w domu na szczęście... do tego doszła milimetrowa rysa na klamce po stronie pasażera... i świszczenie filtra kabinowego przy wyższych obrotach wiatraka (jakoś przeżyje do następnej wymiany)

    Po porostu mam dość płacenia i użerania się z nimi, wracania do serwisu ponieważ czegoś im się nie udało no i tych drobnych zarysowań które sie pojawiają za każdym serwisem... a głównie czasu na to, to są proste czynności wymiana zwykły serwis okresowy... W ADF mają trochę podejście chyba do wszystkich aut jak do dostawczaków firmowych gdzie wszystkim jest obojętnie jak usługa jest wykonana.

    Czy w GAM Wrocław jest po porostu bardziej jak w BMW kiedy jak się coś zgłasza to jest to zbadane zdiagnozowane i wymienione lub naprawione... (mam dobre doświadczenia z Inchcape Wrocław) a nie zbywanie klienta. Chciałem kupić przedłużenie gwarancji ale jak mam tam dalej przyjeżdżać to mija się to z celem, szkoda czasu i nerwów...

    Chętnie się dowiem waszych opinii... Może ktoś też zakupił samochód w GAM Wrocław i opowie jak wyglądał zakup odbiór, negocjacja ceny... Ja aktualnie przed wizytą w ADF mam trochę strach jak przed stomatologiem...

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał mixilium Zobacz post
    Moje pytanie dotyczy głównie czy korzystaliście z serwisu Firmy GAM Wrocław i jak tam to wygląda. Głównie chodzi mi kompetencje personelu tam pracującego jakość a głównie nie uszkadzanie samochodu w czasie serwisu i załatwienie serwisu za jednym razem. Generalnie to moja 3 Alfa ale teraz z Giulia mam jakiegoś pecha z ADF. Pierwszy przegląd zapomniano wyłączyć kontrolki wymiany oleju i 500km pomimo "chyba" wymienionego oleju zgłosiło się "wymień olej", potem po serwisie zauważyłem porysowany próg, napisałem pismo. Faktycznie zaoferowano mi lakierowanie tego miejsca, progu nie sprecyzowano, generalnie katastrofa, po 12tyś... malować nowy samochód, puki co nie skorzystałem, nie mam czasu zostawić samochodu... Trzeba było wrócić znowu żeby to wyłączyli, nie będę nadmieniał że dla kogoś kto nie mieszka na stałe we Wrocławiu jest to dodatkowy koszt i strata czasu. Drugi serwis oprócz wymiany wszystkich filtrów i oleju zgłosiłem niedomykający się spryskiwacz. Po serwisie spryskiwacz domyka się trochę lepiej lecz nadal nie do końca, do tego został zderzak umazany jakąś żywicą lub silikonem... doczyściłem w domu na szczęście... do tego doszła milimetrowa rysa na klamce po stronie pasażera... i świszczenie filtra kabinowego przy wyższych obrotach wiatraka (jakoś przeżyje do następnej wymiany)

    Po porostu mam dość płacenia i użerania się z nimi, wracania do serwisu ponieważ czegoś im się nie udało no i tych drobnych zarysowań które sie pojawiają za każdym serwisem... a głównie czasu na to, to są proste czynności wymiana zwykły serwis okresowy... W ADF mają trochę podejście chyba do wszystkich aut jak do dostawczaków firmowych gdzie wszystkim jest obojętnie jak usługa jest wykonana.

    Czy w GAM Wrocław jest po porostu bardziej jak w BMW kiedy jak się coś zgłasza to jest to zbadane zdiagnozowane i wymienione lub naprawione... (mam dobre doświadczenia z Inchcape Wrocław) a nie zbywanie klienta. Chciałem kupić przedłużenie gwarancji ale jak mam tam dalej przyjeżdżać to mija się to z celem, szkoda czasu i nerwów...

    Chętnie się dowiem waszych opinii... Może ktoś też zakupił samochód w GAM Wrocław i opowie jak wyglądał zakup odbiór, negocjacja ceny... Ja aktualnie przed wizytą w ADF mam trochę strach jak przed stomatologiem...

    Pozdrawiam
    Pisałem już na forum. GAM>ADF.. fakt faktem nie serwisowalem Auta w ADF.. Ale chciałem kupić podejście jak z Polmozbytu to ja mam biegać i prości zeby mi auto sprzedali.. mieszkam moze 1.5 km od ADF A samochód kupilem w Warszawie. Byłem o coś zapytać na serwisie w ADF o ile kierownik wydawał się spoko (ten na którego trafiłem) to obsługa juz roznie.. zrezygnowałem z usługi.. W GAM odpukac bez większych Uwag.. poczekalnia z Internetem, kawa i herbata.. proponowali jazdę próbną innym autem.. maja obok salon i serwis KIA sa połączone i chyba od nich wiedzę czerpią jak obchodzić się z klientem.. po serwisie zaproponowali umyć auto. Fakt nie uznali mi reklamacji na lampę ale zobaczymy po wtedy niby kierowali do centrali zapytanie i to centrala odmówiła.. złożyłem reklamację i czekam. Ogólnie zrobiłem 2 serwisy + akcje serwisową w GAM i ogólnie ok.. idzie się dogadać z obsługą serwisu.. roznie z samochodami zastępczymi.. raz w zimie mieli zastępcze na letnich.. podziękowałem.. No A pozostałe 2x czekałem ok 4-5h ale akurat miałem możliwość pracy bo Internet działał.. więc nie specjalnie mi zależało na zastępczym ale musiałbym walczyć o nie o ile by mi je dali..

    Kolega Kozak tez chyba podobna ma opinie

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2jts Q4, Alfa Romeo Giulia 2,0 RWD
    Postów
    29

    Domyślnie

    Ja głównie jeżdżę do ADF ponieważ mam niedaleko Wrocławskiego domu... 20 min piechotą... w weekend zostawiam na serwis i idę do domu... A GAM jest na wjazdówce na Warszawę chyba w Długołęce... dlatego jakoś zawsze nie było mi po drodze... Gdzie kupiłeś Auto w Warszawie Carserwis? Dzięki za wiadomość

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał mixilium Zobacz post
    Ja głównie jeżdżę do ADF ponieważ mam niedaleko Wrocławskiego domu... 20 min piechotą... w weekend zostawiam na serwis i idę do domu... A GAM jest na wjazdówce na Warszawę chyba w Długołęce... dlatego jakoś zawsze nie było mi po drodze... Gdzie kupiłeś Auto w Warszawie Carserwis? Dzięki za wiadomość
    Ja akurat na Jubilerskiej u Dukiewicza to ja myślę że mam podobnie do ADF.. - mnie głównie zniechęcili sposobem w jaki chcieli sprzedać samochod A właściwie nie chcieli

    Stwierdzilem ze jeśli serwis dziala jak salon to dziękuję No i opinie ADF ma ogolnie słabe..

    Jak jesteś zadowolony z ADF to nie ma po co zmieniać na GAM


    Co do GAM zawsze możesz spróbować powiedzieć ze przyjedziesz ale musisz mieć auto zastępcze mysle ze moze sie udac

    Dla świętego spokoju mysle ze warto dołożyć 30km autostrada


    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez niegowic ; 15-12-2019 o 23:55

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał mixilium Zobacz post
    Moje pytanie dotyczy głównie czy korzystaliście z serwisu Firmy GAM Wrocław i jak tam to wygląda. Głównie chodzi mi kompetencje personelu tam pracującego jakość a głównie nie uszkadzanie samochodu w czasie serwisu i załatwienie serwisu za jednym razem. Generalnie to moja 3 Alfa ale teraz z Giulia mam jakiegoś pecha z ADF. Pierwszy przegląd zapomniano wyłączyć kontrolki wymiany oleju i 500km pomimo "chyba" wymienionego oleju zgłosiło się "wymień olej", potem po serwisie zauważyłem porysowany próg, napisałem pismo. Faktycznie zaoferowano mi lakierowanie tego miejsca, progu nie sprecyzowano, generalnie katastrofa, po 12tyś... malować nowy samochód, puki co nie skorzystałem, nie mam czasu zostawić samochodu... Trzeba było wrócić znowu żeby to wyłączyli, nie będę nadmieniał że dla kogoś kto nie mieszka na stałe we Wrocławiu jest to dodatkowy koszt i strata czasu. Drugi serwis oprócz wymiany wszystkich filtrów i oleju zgłosiłem niedomykający się spryskiwacz. Po serwisie spryskiwacz domyka się trochę lepiej lecz nadal nie do końca, do tego został zderzak umazany jakąś żywicą lub silikonem... doczyściłem w domu na szczęście... do tego doszła milimetrowa rysa na klamce po stronie pasażera... i świszczenie filtra kabinowego przy wyższych obrotach wiatraka (jakoś przeżyje do następnej wymiany)

    Po porostu mam dość płacenia i użerania się z nimi, wracania do serwisu ponieważ czegoś im się nie udało no i tych drobnych zarysowań które sie pojawiają za każdym serwisem... a głównie czasu na to, to są proste czynności wymiana zwykły serwis okresowy... W ADF mają trochę podejście chyba do wszystkich aut jak do dostawczaków firmowych gdzie wszystkim jest obojętnie jak usługa jest wykonana.

    Czy w GAM Wrocław jest po porostu bardziej jak w BMW kiedy jak się coś zgłasza to jest to zbadane zdiagnozowane i wymienione lub naprawione... (mam dobre doświadczenia z Inchcape Wrocław) a nie zbywanie klienta. Chciałem kupić przedłużenie gwarancji ale jak mam tam dalej przyjeżdżać to mija się to z celem, szkoda czasu i nerwów...

    Chętnie się dowiem waszych opinii... Może ktoś też zakupił samochód w GAM Wrocław i opowie jak wyglądał zakup odbiór, negocjacja ceny... Ja aktualnie przed wizytą w ADF mam trochę strach jak przed stomatologiem...

    Pozdrawiam
    Odpowiem krótko. Kupiłem w ADF Alfę w 2007. Serwisowanie tam auta to same kłopoty.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    początkowo ADF (coś tam podziałali, ale..), później GAM, ale finalnie Zasada Łódź..

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar piotruś1
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Giulietta Veloce / Subaru Forester 2,5XT / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6
    Postów
    140

    Domyślnie

    Nie mam porównania do innych ASO, ale z GAM jestem bardzo zadowolony ;-).

    Zobacz opinie na Google. Wprawdzie nie zawsze można im całkiem ufać, ale są zbieżne z opiniami na forum ;-)

    ADF : 3,6 (511 opinii)
    GAM: 4,2 (202 opinie)

  8. #8
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super
    Postów
    102

    Domyślnie

    Do ADF-u mam 10 min. spacerkiem. Tymczasem auto kupiłem w Opolu i serwisuje w GAM-ie - 2 zmiany oleju, 1 przegląd, drobna naprawa - póki co bez uwag.

    Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    A taka ciekawostka w sewisie ASO ADF przychodzę z kierownica i do Stelvio/Giulia- serwis nie potrafił odpowiedzieć czy ta kierownica ma podgrzewanie czy nie.. (różnica tylko w liczbie wtyczek) I to zapaliło czerwona lampkę dodatkowo..

    W sumie może zrobię taki sam test w GAM



    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Byłem w GAM. Nie mogę się przyczepić do niczego poza kawą. Poprawny serwis, poaktualizowane co trzeba, nie wracałem na poprawki.

    Ale wygodnego miejsca do posiedzenia kilku godzin nie mają. Ja poszedłem obok do restauracji hotelowej zjeść śniadanie, chwilę tam popracowałem na kompie. Na pewno było wygodniej niż na kanapach w salonie, a kawa z ekspresu była lepsza niż rozpuszczalna. Można powiedzieć, że ten hotelik uratował mnie.

Podobne wątki

  1. 156 wrocław
    Utworzone przez Mongoose w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-07-2018, 16:15
  2. Perfect Car Wrocław ul. Świeradowska/ S-Plus Wrocław ul. Warsztatowa
    Utworzone przez GrzeSiekS w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-07-2016, 14:30
  3. Dobry mechanik/auto serwis - wrocław
    Utworzone przez radical_edo w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-05-2016, 13:05
  4. Alfa 147 Ts 120 km Wrocław
    Utworzone przez misiekmnz w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-12-2015, 18:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory