Strona 10 z 24 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181920 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 239

Temat: Czy Xenon skrętny można założyć zamiast nieskrętnego?

  1. #91
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Giulia 280KM RWD
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    właśnie mogli, powinniśmy raczej pisać - sprawdź czy masz wiązki. pisze choćby po doświadczeniach ze 159 i czujnikami, była ogólna reguła że przed liftem (pod koniec 2017r) wiązki były a po nie było, praktyka pokazała że ta druga reguła się sprawdzała, ale ta pierwsza tylko w większości przypadków- były wersje bogate dzie można było się spodziewać parku wtyczek więcej a ich ni było (znam 2 przypadki). a czasem golas totalny miał wszyskie nadmiarowe wiązki. na produkcję idzie czasem to co jest kopatybilne i nie ma reguły raczej przypadek
    masz rację, nigdy nie wiadomo w którym momencie co się zmieniło.



    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    w ePerze z połowy 2017r jeśli chodzi o aktualność zapewne ( darmowy, z pekidi wczesniej a teraz z fiatklubpolska)?
    nie, sprawdzałem to w aktualnym (wczoraj)


    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    używany EU, czyli wiemy że przynajmniej nie ma zablokowania na VIN, ale moje wątpliwości są czy AFS z USA też obsłuży poziomowanie dla lamp EU po dodaniu czujników- trzeba to sprawdzić - przykład który przytoczyłem odnośnie ogrzewania kierownicy pokazuje że jak coś ori nie miało jakiejś funkcji to może jej nie obsłużyc (braki sprzętowe czy konfiguracja firmware/ustawieania z fabryki)
    mam znajomego, który zakładał lampy EU do auta z USA w którym był moduł AFLS i po dołożeniu czujników wszystko zadziałało, ale jest jedna niewiadoma dosyć istotna w sytuacji gdy ktoś ma oryginalne lampy 35W z USA, trzeba sprawdzić czy w lampach są silniczki do regulacja góra-dół, bo w lampach 25W tych silniczków nie ma i w takiej sytuacji nie będzie żadnej opcji zrobić regulacji poziomu.


    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    całość moich uwag jest po to żeby nie zakładać z góry że na pewno się da i będzie prosto - czasem nie jest i to ryzyko (czas+koszty) trzeba też uwzględniać w decyzjach
    jasna sprawa


    Jest:
    Giulia 2.0 280HP RWD 2017 (od 2019)
    159 SW Distinctive 2.4 JTDm 2008 (od 2012)

    Były:
    147 TI 1.6 TS 2004 (2010-2016)
    156 SW Distinctive 2.0 JTS 2002 (2006-2012)
    155 2.0 TS 1997 (1999-2006)

  2. #92
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 USA
    Postów
    25

    Domyślnie

    Dzień dobry
    Mam pytanie. W mojej Giulii z USA były lampy 25w nieskrętne. Chciałem dołożyć takie same, ale europejskie, lecz rynek świeci pustkami...
    Znalazłem za to 35w z USA. I tutaj mam pytanie. Czym różnią się 35w USA od 35 EU? I które lepiej zamontować aby móc normalnie zmieniać tryb świateł? Nie potrzebuje skrętności, ani poziomowania. Po prostu chciałbym aby lampy były w jednym poziomie i miały możliwość zmiany na dzienne, długie itd.
    Dziekuje

  3. #93
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    USA35W vs EU35W nie mają poziomowania, są symetryczne i mają obrysówkę która średnio wygląda IMHO. kupić możesz 35W EU będziesz bliżej legalności niż z lampami USA (asymetria, homologacja na mampie), choć bez sprysków i poziomowania i tak dalej nielegalnie.
    Najlepsze rozwiązanie to kupić EU25W i zmienić panel świateł będzie ręczne poziomowanie , jedynie ikonki pozycji świateł na panelu nie będą się zgadzać z ustawieniami - pozycje dalej będą jak w USA (3 pierwsze przestawione o 1 oczko), niestety jak piszesz dostępność żadna albo ceny kosmos.
    inna opcja to swoje 25W przerabiać choćby dodać asymetrię i wywalić obrysówkę żeby nie przyciągała uwagi policjanta/diagnosty.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #94
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 USA
    Postów
    25

    Domyślnie

    No u mnie niestety jest taka sytuacja, że obie lampy są zniszczone :/
    25w EU nie kupię, bo jest ich naprawdę mało a ceny tak jak wspomniałeś są z kosmosu
    Jedyna opcja dla mnie to 35w EU
    Tylko się zastanawiałem czy w porównaniu z tymi z USA nie opadną... I czy będę miał wgl możliwość zmiany trybu świecenia

  5. #95
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Ludzie wydaja kupę kasy na auto a już na lampy ułamek tego to każdy kombinuje pod górkę.

  6. #96
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 USA
    Postów
    25

    Domyślnie

    Tutaj nie chodzi tylko o kasę, ale i dostępność... Wczoraj przeszukałem allegro, olx itd. Znalazłem 1sztuke 25w USA i 1 sztukę 25w EU
    Reszta to były 35w EU
    W poniedziałek będę pytał w ASO czy coś mają

  7. #97
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    w ASO szkoda pytać (cena)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #98
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrianzajec Zobacz post
    Tutaj nie chodzi tylko o kasę, ale i dostępność... Wczoraj przeszukałem allegro, olx itd. Znalazłem 1sztuke 25w USA i 1 sztukę 25w EU
    Reszta to były 35w EU
    W poniedziałek będę pytał w ASO czy coś mają
    Nie wiem jak ty szukasz na ale drogo jest aż 3 strony z lampami może nie zawsze komplet od jednego goscia ale jest

  9. #99
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 USA
    Postów
    25

    Domyślnie

    Gdybym chciał założyć 35w to bym nawet nie zaczynał dyskusji, zobacz ile jest 25w nie skrętnych

  10. #100
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Nie wiem jak ty szukasz na ale drogo jest aż 3 strony z lampami może nie zawsze komplet od jednego goscia ale jest
    Marku, przejrzałem wczoraj z ciekawości alledrogo i 25W praktycznie nie są dostępne.

Podobne wątki

  1. [33] Drążek skrętny przód - we wszystkich modelach?
    Utworzone przez Mado w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 23:08
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 16:05
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-09-2011, 09:20
  4. [75] drążek skrętny
    Utworzone przez Paweł i Dagmara w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 08:48
  5. [146] ABS - czy można założyć ?
    Utworzone przez Voyager_1988 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-11-2008, 23:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory