Strona 3 z 24 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 239

Temat: Czy Xenon skrętny można założyć zamiast nieskrętnego?

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar piotr_147
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    mielno
    Auto
    Alfa 155 v6 ,Giulia Q4
    Postów
    197

    Domyślnie

    Na EU. też robili 25w nie skrętne więc najlepszym rozwiązaniem było by założenie takich bez kombinacji
    alfa 145
    alfa 147x5
    alfa 155 v6
    alfa 159 jtd 8v

  2. #22
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Z własnego doświadczenia tylko mogę napisać, że..

    1. Ja fabrycznie miałem USA 35W ze spryskami (nr do sprawdzenia).
    2. Założyłem takie same EU (nr do sprawdzenia).
    3. Po założeniu WSZYSTKO działało jak należy (i skręcanie soczewki i ledy) prócz poziomowania, ale lampy świeciły na odpowiednią wysokość (oczywiście jest tam ręczna regulacja).
    4. Po dołożeniu czujników poziomowania, zaczęło działać i poziomowanie (cała instalacja była fabrycznie, wystarczyły czujniki), no i oczywiście błędy przestały się wyświetlać (błędów tych nie będziesz miał póki softu na EU nie przestawisz... chyba, że w ogóle nie będziesz miał, bo 25W nie wymaga w EU poziomowania?).

    Ps. Z ciekawości - czy w 25W jest BIksenon?
    Zaciekawiałeś mnie z tym błędem czujników poziomowania - u mnie pokazują błąd czujników tylko w MES-ie - na desce żadnych byków.
    wcześniej miałem błąd AFS ale jak ponownie włączyłem obrysówki to błąd zniknął i światła AFs działają
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 20-12-2019 o 12:44

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Zaciekawiałeś mnie z tym błędem czujników poziomowania - u mnie pokazują błąd czujników tylko w MES-ie - na desce żadnych byków.
    wcześniej miałem błąd AFS ale jak ponownie włączyłem obrysówki to błąd zniknął i światła AFs działają
    Doprecyzowując - nie był to chyba błąd "poziomowania", a po prostu jakaś ikona błędu od lamp (nie pamiętam już dokładnie), pokazywała się między zegarami.
    I na 100% z tym się to wiązało, bo później jeszcze musiałem przeczyścić styki w jednej kostce gdyż co jakiś czas wywalało mi ten sam błąd.

  4. #24
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    667

    Domyślnie

    W Giuli do połowy 2018 jest zawsze cała instalacja do poziomowania, wystarczy podłączyć czujniki. W Stelvio nie ma - można zrobić żeby AFS działał na europie i nie waliło błędów.

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Giulia 280KM RWD
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał majk Zobacz post
    W Giuli do połowy 2018 jest zawsze cała instalacja do poziomowania, wystarczy podłączyć czujniki. W Stelvio nie ma - można zrobić żeby AFS działał na europie i nie waliło błędów.
    Moja jest z 10.2017 i nie było instalacji, ale w mojej oryginalnie były reflektory 25W więc może dlatego.


    Jest:
    Giulia 2.0 280HP RWD 2017 (od 2019)
    159 SW Distinctive 2.4 JTDm 2008 (od 2012)

    Były:
    147 TI 1.6 TS 2004 (2010-2016)
    156 SW Distinctive 2.0 JTS 2002 (2006-2012)
    155 2.0 TS 1997 (1999-2006)

  6. #26
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Cytat Napisał majk Zobacz post
    W Giuli do połowy 2018 jest zawsze cała instalacja do poziomowania, wystarczy podłączyć czujniki. W Stelvio nie ma - można zrobić żeby AFS działał na europie i nie waliło błędów.
    Giulia 280 Q4 2017 sierpień i nawet cm wiązki nie ma zarówno do poziomowania jak i np do ACC czy przednich czujników parkowania.

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,988

    Domyślnie

    nigdy w ar nie ma 100% regul. tak samo bylo w 159, wszyscy pisali przedlift ma wiazki poziomowania i pdc a polift nie ma nic nadmiaru, i ogolnie ta zasada sie sprawdzala, ale znam 2 wyjatki od niej i to auta z lepsza specyfikacja z 2006.

    Co do Giulii, to z własnego doświadczenia 2 przypadki aut z USA z 2017, obie ori miały xenony 25W.

    W pierwszej klient wymienił lampy na EU ale 35W, bez problemu bo lampy mają wejścia LIN, a że on nie ma, no to nic nie robią, da się je ustawić, tyle że 35W wg prawa ma się poziomować, no ale na to wpływu nie miałem, sam bym dorabiał poziomowanie.
    W drugiej klient założył lampy 25W EU, zjechały na dół. Sprawdziłem, wiązka była, wyłącznik S&S działał już jak w EU, wysłałem klienta do okolicznego handlarza który miał panel EU z regulacją, wstawił, działa, można ustawić lampy. Jedyna wada to opisy ustawienia świateł EU a US się nie zgadzają, 3 pierwsze są jakby p 1 przesunięte w pętli ( u nas P, 0, A, Wł a USA 0 A, P, Wł)
    W przypadku 25W jest jeszcze opcja dolutowania komponentów na płytce ori panelu i zalutowania pokrętła odpowiednio, nie ma regulacji wysokości, ale przynajmniej lampy stabilnie świecą i da się je ustawić.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 22-12-2019 o 17:46
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #28
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomand Zobacz post
    Moja jest z 10.2017 i nie było instalacji, ale w mojej oryginalnie były reflektory 25W więc może dlatego.
    Napisz co dołożyłeś do spryskiwaczy świateł oprócz zbiornika spryskiwaczy co tym steruje wszystko idzie z bcm. pod drodze jest przekaznik w skrzynce bezpiecznikowej tak jest w stelvio.

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Giulia 280KM RWD
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Napisz co dołożyłeś do spryskiwaczy świateł oprócz zbiornika spryskiwaczy co tym steruje wszystko idzie z bcm. pod drodze jest przekaznik w skrzynce bezpiecznikowej tak jest w stelvio.
    Kupiłem zbiornik od wersji ze spryskiwaczami w komplecie z 2 pompkami i czujnikiem poziomu płynu. O ile instalacja do czujnika poziomu płynu była już w aucie, o tyle musiałem dołożyć zasilanie pompki spryskiwaczy, kupiłem więc skrzynkę bezpiecznikową od Stelvio właśnie, w której był przekaźnik i bezpiecznik, przełożyłem z niej także piny pod przekaźnik i bezpiecznik i doprowadziłem dwa przewody od BCM do sterowania przekaźnikiem, jeden od pinu 60 wtyczki C4 jest to 12V oraz drugi od pinu 50 wtyczki C4, który jest pinem sterującym (w momencie działania zwierany jest do masy). Od skrzynki bezpiecznikowej należy doprowadzić przewód 2,5mm2 od bezpiecznika F89 do pinu 7 wtyczki zbiornika spryskiwaczy, masę wziąłem z oryginalnego punktu masowego znajdującego się na lewym kielichu i doprowadziłem także przewodem 2,5mm2 do pinu 12 wtyczki zbiornika spryskiwaczy. Niestety problemem jest ustawienie proxi, ponieważ nie wiem który bajt i jaka wartość w proxi odpowiada za włączenie tej funkcjonalności w BCM.


    Jest:
    Giulia 2.0 280HP RWD 2017 (od 2019)
    159 SW Distinctive 2.4 JTDm 2008 (od 2012)

    Były:
    147 TI 1.6 TS 2004 (2010-2016)
    156 SW Distinctive 2.0 JTS 2002 (2006-2012)
    155 2.0 TS 1997 (1999-2006)

  10. #30
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomand Zobacz post
    Kupiłem zbiornik od wersji ze spryskiwaczami w komplecie z 2 pompkami i czujnikiem poziomu płynu. O ile instalacja do czujnika poziomu płynu była już w aucie, o tyle musiałem dołożyć zasilanie pompki spryskiwaczy, kupiłem więc skrzynkę bezpiecznikową od Stelvio właśnie, w której był przekaźnik i bezpiecznik, przełożyłem z niej także piny pod przekaźnik i bezpiecznik i doprowadziłem dwa przewody od BCM do sterowania przekaźnikiem, jeden od pinu 60 wtyczki C4 jest to 12V oraz drugi od pinu 50 wtyczki C4, który jest pinem sterującym (w momencie działania zwierany jest do masy). Od skrzynki bezpiecznikowej należy doprowadzić przewód 2,5mm2 od bezpiecznika F89 do pinu 7 wtyczki zbiornika spryskiwaczy, masę wziąłem z oryginalnego punktu masowego znajdującego się na lewym kielichu i doprowadziłem także przewodem 2,5mm2 do pinu 12 wtyczki zbiornika spryskiwaczy. Niestety problemem jest ustawienie proxi, ponieważ nie wiem który bajt i jaka wartość w proxi odpowiada za włączenie tej funkcjonalności w BCM.
    ok rozumiem ze i tak nic nie wychodzi z bcm a jak spryski maja dzialac orginalnie po wlaczeniu swiatel i dalej..............

Podobne wątki

  1. [33] Drążek skrętny przód - we wszystkich modelach?
    Utworzone przez Mado w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 23:08
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 16:05
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-09-2011, 09:20
  4. [75] drążek skrętny
    Utworzone przez Paweł i Dagmara w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 08:48
  5. [146] ABS - czy można założyć ?
    Utworzone przez Voyager_1988 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-11-2008, 23:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory