Strona 7 z 24 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 239

Temat: Czy Xenon skrętny można założyć zamiast nieskrętnego?

  1. #61
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    dzięki za info, oszczędziłeś mi i pewnie wielu innym zainteresowanym czas na grzebanie za tymi wszystkimi informacjami.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #62
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Piterson
    Dołączył
    03 2020
    Mieszka w
    KRK/KSU
    Auto
    Giulia TI
    Postów
    19

    Domyślnie

    Dzieki [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] za odpowiedź oraz za opis - to dobra rzecz jest

    Mieszkam niedaleko Bielska... zresztą odpowiem na priv żeby nie zaśmiecac wątku ;-)

  3. #63
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Giulia Q4
    Postów
    3

    Domyślnie

    Witam
    Jestem nowy na forum ponieważ od niedawna jetem posiadaczem Giulii (z USA).
    W temacie znalazłem bardzo dużo potrzebnych informacji na temat przeróbki oświetlania przedniego na xenon skrętny za co dziękuję.
    Chcę dołożyć spryskiwacze oraz opcję skrętu soczewek, przejrzałem mój samochód i nie znalazłem kostek do czujników poziomu (obecna konfiguracja to xenon 25W).
    Mam pytanie w którym miejscu w samochodzie znajduje się moduł AFS? Pytam ponieważ przygotowuję listę podzespołów do zakupu, i przydałaby mi się informacja czy przypadkiem nie ma kostki do AFS.
    Byłbym wdzięczny za informacje.

  4. #64
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Giulia 280KM RWD
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf31 Zobacz post
    Witam
    Jestem nowy na forum ponieważ od niedawna jetem posiadaczem Giulii (z USA).
    W temacie znalazłem bardzo dużo potrzebnych informacji na temat przeróbki oświetlania przedniego na xenon skrętny za co dziękuję.
    Chcę dołożyć spryskiwacze oraz opcję skrętu soczewek, przejrzałem mój samochód i nie znalazłem kostek do czujników poziomu (obecna konfiguracja to xenon 25W).
    Mam pytanie w którym miejscu w samochodzie znajduje się moduł AFS? Pytam ponieważ przygotowuję listę podzespołów do zakupu, i przydałaby mi się informacja czy przypadkiem nie ma kostki do AFS.
    Byłbym wdzięczny za informacje.
    Jeżeli masz 25W to nie masz modułu ASF, i nie masz instalacji do modułu ASF i czujników poziomowania reflektorów. Nie będziesz miał także instalacji do spryskiwaczy, wszystko trzeba dołożyć.


    Jest:
    Giulia 2.0 280HP RWD 2017 (od 2019)
    159 SW Distinctive 2.4 JTDm 2008 (od 2012)

    Były:
    147 TI 1.6 TS 2004 (2010-2016)
    156 SW Distinctive 2.0 JTS 2002 (2006-2012)
    155 2.0 TS 1997 (1999-2006)

  5. #65
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    do tego musisz przerobić linię od poziomowania analogowego lamp (wspólna z któregoś tam pinu BCM) rozdzielić fizycznie i podpiąć do innych pinów BCM. Do tego jakieś przeprogramowania w proxi, ale czy wiemy jakie?
    ogólnie bardzo duża robota z rozkminianiem, dorabianiem wszystkich wiązek, z zakupami, montażem itp to tak wyceniam ze 40h (na bazie dokładania instalacji xenonów/poziomowania/sprysków w swojej 159 5 lat temu)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #66
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Giulia 280KM RWD
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    do tego musisz przerobić linię od poziomowania analogowego lamp (wspólna z któregoś tam pinu BCM) rozdzielić fizycznie i podpiąć do innych pinów BCM. Do tego jakieś przeprogramowania w proxi, ale czy wiemy jakie?
    ogólnie bardzo duża robota z rozkminianiem, dorabianiem wszystkich wiązek, z zakupami, montażem itp to tak wyceniam ze 40h (na bazie dokładania instalacji xenonów/poziomowania/sprysków w swojej 159 5 lat temu)
    W proxi trzeba zrobić tylko osiowanie po dołożeniu modułu AFLS i kalibrację w module AFLS za pomocą MES'a, nic więcej nie trzeba robić. Po dołożeniu spryskiwaczy trzeba zmienić jeden bajt w proxi, ale o tym pisaliśmy już na forum.

    Moduł AFLS fabrycznie umieszczony jest na prawym przednim słupku, niebieska wtyczka na rysunku poniżej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AFLS.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	65.7 KB
ID:	268487
    Ostatnio edytowane przez tomand ; 25-04-2020 o 11:02


    Jest:
    Giulia 2.0 280HP RWD 2017 (od 2019)
    159 SW Distinctive 2.4 JTDm 2008 (od 2012)

    Były:
    147 TI 1.6 TS 2004 (2010-2016)
    156 SW Distinctive 2.0 JTS 2002 (2006-2012)
    155 2.0 TS 1997 (1999-2006)

  7. #67
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomand Zobacz post
    W proxi trzeba zrobić tylko osiowanie po dołożeniu modułu AFLS i kalibrację w module AFLS za pomocą MES'a, nic więcej nie trzeba robić
    spoko

    Cytat Napisał tomand Zobacz post
    Po dołożeniu spryskiwaczy trzeba zmienić jeden bajt w proxi, ale o tym pisaliśmy już na forum.
    tak, o tym tak

    Cytat Napisał tomand Zobacz post
    Moduł AFLS fabrycznie umieszczony jest na prawym przednim słupku, niebieska wtyczka na rysunku poniżej.
    jak nie ma wiązek to nie ma znaczenia. roboty z wiązkami na pewno będzie sporo bo trzeba prowadzić w róźne miejsca, pozałatwiać wszystkie wtyczki/kable czy porobić, załatwić wszystkei potrzebne elementy (lampy, afs, zderzak, czujniki z dźwigienkami itp) - robota dla kogoś kto ma teraz przestój i może spędzić kilkadziesiąt godzin na skończenie tematu od A do Z, do tego jest chętna wywalić dobrych ileś tyś na dołożenie.

    druga opcja jest przerobić lampy 25W na asymetryczne i usunąć obrysówkę żeby ładniej wyglądało - to są koszty które zamykają się chyba znacznie poniżej 1tyś zł.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #68
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf31 Zobacz post
    Witam
    Jestem nowy na forum ponieważ od niedawna jetem posiadaczem Giulii (z USA).
    W temacie znalazłem bardzo dużo potrzebnych informacji na temat przeróbki oświetlania przedniego na xenon skrętny za co dziękuję.
    Chcę dołożyć spryskiwacze oraz opcję skrętu soczewek, przejrzałem mój samochód i nie znalazłem kostek do czujników poziomu (obecna konfiguracja to xenon 25W).
    Mam pytanie w którym miejscu w samochodzie znajduje się moduł AFS? Pytam ponieważ przygotowuję listę podzespołów do zakupu, i przydałaby mi się informacja czy przypadkiem nie ma kostki do AFS.
    Byłbym wdzięczny za informacje.
    modul afs mam jak cos do sprzedania zostal mi jeden co do roboty jak wiesz co z czym to nie trudne.

  9. #69
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Giulia 280KM RWD
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post

    jak nie ma wiązek to nie ma znaczenia. roboty z wiązkami na pewno będzie sporo bo trzeba prowadzić w róźne miejsca, pozałatwiać wszystkie wtyczki/kable czy porobić, załatwić wszystkei potrzebne elementy (lampy, afs, zderzak, czujniki z dźwigienkami itp) - robota dla kogoś kto ma teraz przestój i może spędzić kilkadziesiąt godzin na skończenie tematu od A do Z, do tego jest chętna wywalić dobrych ileś tyś na dołożenie.

    druga opcja jest przerobić lampy 25W na asymetryczne i usunąć obrysówkę żeby ładniej wyglądało - to są koszty które zamykają się chyba znacznie poniżej 1tyś zł.
    Masz rację, jedyna opłacalność tego jest wtedy jak ktoś musi kupić lampy i zderzak bo swoich nie ma lub ma uszkodzone, a i tak trzeba dołożyć ponad tysiąc na sam moduł AFLS i czujniki poziomowania, to tego koszt zbiornika do spryskiwaczy, samych spryskiwaczy gdy nie ma ich ze zderzakiem, nie mówiąc o koszcie montażu gdy się tego samemu nie robi. Mi to zajęło przeszło tydzień grzebania po pracy.
    Ostatnio edytowane przez tomand ; 25-04-2020 o 13:02


    Jest:
    Giulia 2.0 280HP RWD 2017 (od 2019)
    159 SW Distinctive 2.4 JTDm 2008 (od 2012)

    Były:
    147 TI 1.6 TS 2004 (2010-2016)
    156 SW Distinctive 2.0 JTS 2002 (2006-2012)
    155 2.0 TS 1997 (1999-2006)

  10. #70
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomand Zobacz post
    nie mówiąc o koszcie montażu gdy się tego samemu nie robi. Mi to zajęło przeszło tydzień grzebania po pracy.
    OK, jak ktoś ma bite auto z przodu, i lampy/zderzak i tak musi kupić, to ciut bardziej jest to opłacalne, ale jak piszesz, tylko jak sobie sam zrobi. problem jest taki, że mimo iż dorabianie wiązek to prosta robota, jednak bardzo czasochłonna. zwykły mechanik czy elektromechanik najczęściej ma takie obłożenie że woli zrobić 10 bardziej standardowych napraw w parę godzin i skasować za każdą po 500zł, niż pakować się w robotę niestandardową na 20-40h, tym bardziej że to nie są najczęściej obeznani z Alfą pasjonaci, nie dysponują dokumentacją czy doświadczeniem choćby ze zmianami w proxi Alfy (tak proste ale nie byli tu na forum i nie czytali że tylko ten bajt się zmienia) i głupio im powiedzieć na dzień dobry to będzie kosztowało np 3-4-5tyś za samą robotę. po prostu nie wiedzą czym to śmierdzi i na starcie odmówią.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [33] Drążek skrętny przód - we wszystkich modelach?
    Utworzone przez Mado w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 23:08
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 16:05
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-09-2011, 09:20
  4. [75] drążek skrętny
    Utworzone przez Paweł i Dagmara w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 08:48
  5. [146] ABS - czy można założyć ?
    Utworzone przez Voyager_1988 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-11-2008, 23:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory