Strona 8 z 24 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 239

Temat: Czy Xenon skrętny można założyć zamiast nieskrętnego?

  1. #71
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Mam porównanie 25W Giulii i 35W stelvio i.. różnicy nie widać- naprawdę. Jeżeli fabrycznie było 25W to założyć to co ma być- dokupić przełącznik do manualnej regulacji lamp i tyle- będzie spełniać wymogi spryskiwacze mogą być ale nie muszą poziomowania tez nie trzeba dorabiać- po co komplikować i robić koszty? Takie zadanie jest tylko dla pasjonata mającego sporo czasu samozaparcia i wiedzy.

  2. #72
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Giulia Q4
    Postów
    3

    Domyślnie

    Witam ponownie
    Po raz kolejny bardzo dziękuję za odpowiedzi i informacje!
    Tak jak piszecie muszę wymienić zderzak oraz prawą lampę (uszkodzone) dlatego też urodził się pomysł dorobienia skrętnych reflektorów. Doświadczenia w alfie nie mam ale w grupie fiata już tak (dorabiałem w poprzednim bravo składane lusterka, czujniki ciśnienia w oponach, czujniki parkowania przód, sensor zmierzchu i deszczu). Wiem że dorabianie wiązek to niestety czasochłonna sprawa ale ja po prostu lubię grzebać w samochodzie

    Przegrzebałem dziś okolice prawego słupka i nie doszukałem się kostki do modułu AFS. Jest tam spora koncentracja wiązek więc pewność będę miał jak zdobędę schemat i sprawdzę dokąd prowadzą poszczególne przewody (obecność pinów w docelowych kostkach).
    Przyznam się że troszkę się łudziłem że będzie ze względu na to że kostka do pompek spryskiwaczy ma 4 piny (czyli prawdopodobnie jest przygotowana do spryskiwaczy reflektorów) z czego wykorzystywane są tylko 2 (pompa spryskiwaczy szyby).


    Cytat Napisał tomand Zobacz post
    W proxi trzeba zrobić tylko osiowanie po dołożeniu modułu AFLS i kalibrację w module AFLS za pomocą MES'a, nic więcej nie trzeba robić. Po dołożeniu spryskiwaczy trzeba zmienić jeden bajt w proxi, ale o tym pisaliśmy już na forum. Załącznik 268487
    Czytałem już wcześniej twoją wypowiedź na temat zmiany bajtu w proxi, bez tej informacji bym się tego nie podejmował – dziękuje raz jeszcze!


    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    modul afs mam jak cos do sprzedania zostal mi jeden co do roboty jak wiesz co z czym to nie trudne.
    A masz sam moduł czy z wraz z kostką?

  3. #73
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Sprawdź sobie skrzynkę bezpieczników pod maską w lewym górnym rogu- musi być przekaźnik i bezpiecznik 30A - jeżeli tego nie ma to nie masz instalacji el do spryskiwaczy. Ja tez mam kostkę do przednich czujników parkowania przy module z tyłu ale nie mam wiązki pod maską . Tak wiec to że masz kostkę na słupku AFS to nic nie znaczy

  4. #74
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf31 Zobacz post
    Witam ponownie
    Po raz kolejny bardzo dziękuję za odpowiedzi i informacje!
    Tak jak piszecie muszę wymienić zderzak oraz prawą lampę (uszkodzone) dlatego też urodził się pomysł dorobienia skrętnych reflektorów. Doświadczenia w alfie nie mam ale w grupie fiata już tak (dorabiałem w poprzednim bravo składane lusterka, czujniki ciśnienia w oponach, czujniki parkowania przód, sensor zmierzchu i deszczu). Wiem że dorabianie wiązek to niestety czasochłonna sprawa ale ja po prostu lubię grzebać w samochodzie

    Przegrzebałem dziś okolice prawego słupka i nie doszukałem się kostki do modułu AFS. Jest tam spora koncentracja wiązek więc pewność będę miał jak zdobędę schemat i sprawdzę dokąd prowadzą poszczególne przewody (obecność pinów w docelowych kostkach).
    Przyznam się że troszkę się łudziłem że będzie ze względu na to że kostka do pompek spryskiwaczy ma 4 piny (czyli prawdopodobnie jest przygotowana do spryskiwaczy reflektorów) z czego wykorzystywane są tylko 2 (pompa spryskiwaczy szyby).



    Czytałem już wcześniej twoją wypowiedź na temat zmiany bajtu w proxi, bez tej informacji bym się tego nie podejmował – dziękuje raz jeszcze!



    A masz sam moduł czy z wraz z kostką?
    Nie masz AFS u siebie, jesli byś miał stelvio to tak mój jest nowy kostke dostaniesz z kabelkami. co do zbiorniczka to masz tez za malo kabelków 2 do czujnika 2 do pompki .

  5. #75
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    [MENTION=85590]raf31[/MENTION] wyślij mi na priv swojego maila to podeślę Ci schematy potrzebne
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #76
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf31 Zobacz post
    Tak jak piszecie muszę wymienić zderzak oraz prawą lampę (uszkodzone)
    Mam prawą lampę USA 25W z 2018r. gdybyś potrzebował.

  7. #77
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Giulia Q4
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Sprawdź sobie skrzynkę bezpieczników pod maską w lewym górnym rogu- musi być przekaźnik i bezpiecznik 30A - jeżeli tego nie ma to nie masz instalacji el do spryskiwaczy. Ja tez mam kostkę do przednich czujników parkowania przy module z tyłu ale nie mam wiązki pod maską . Tak wiec to że masz kostkę na słupku AFS to nic nie znaczy
    Sprawdziłem, niestety brak przekaźnika oraz bezpiecznika wiec czeka mnie robienie wszystkiego od zera….

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Nie masz AFS u siebie, jesli byś miał stelvio to tak mój jest nowy kostke dostaniesz z kabelkami. co do zbiorniczka to masz tez za malo kabelków 2 do czujnika 2 do pompki .
    Fakt zapomniałem o czujniku poziomu płynu.

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Mam prawą lampę USA 25W z 2018r. gdybyś potrzebował.
    Dziękuję. Jeżeli uznam, po kalkulacji, że sprawa rozbudowy o AFS jest całkowicie finansowo nieopłacalna to będę się zgłaszał.

  8. #78
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Brwinów k/Warszawy
    Auto
    Lancia Lybra 2.0 Comfortronic, Lancia Ypsilon '16 ALFA ROMEO GIULIA Q4 18'
    Postów
    90

    Domyślnie

    Mam pytanie do was. Mam Julkę z USA 2018. Przyjechała bez lamp. Znaczy była resztka jednej lampy(jak się okazało 25W).
    Kupiłem lampy EU 35w skrętne z xenonem. Podłączyłem i świecą, nie opadły na dół.
    I teraz moje pytanie:
    Czy jakbym chciał dołożyć przełącznik świateł z możliwością jeżdżenia cały czas na światłach dziennych, to czy xenony nie opadną w dół? Czy jakby był panel z regulacją wysokości z kabiny to da się nim regulować światła?
    Teraz jest panel gdzie mogę jedynie je całkowicie wyłączyć.

  9. #79
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał zinedine11 Zobacz post
    Czy jakbym chciał dołożyć przełącznik świateł z możliwością jeżdżenia cały czas na światłach dziennych, to czy xenony nie opadną w dół?
    nie, i przełącznik nic Ci nie da, jeszcze ikony nie będą się zgadzały - będziesz miał dokładnie jak miałeś wcześniej

    Cytat Napisał zinedine11 Zobacz post
    Czy jakby był panel z regulacją wysokości z kabiny to da się nim regulować światła?
    nie, 35W EU mają zamiast linii ananogowej magistralę cyfrową. gdybyś zebrał conajmniej 20 zainteresowanych z autami USA którzy wsadzili lampy EU, to zrobię układ który da Wam ręczną regulację z panelu lamp EU i dopasuje ikonki. inny wariant dorabiać poziomowanie/AFS, ale to jeszcze grubsza robota. wady kupowania aut z USA, albo się godzimy na braki/niezgodność z wymogami, albo płacimy za dostosowanie nimałe pieniądze
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #80
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Brwinów k/Warszawy
    Auto
    Lancia Lybra 2.0 Comfortronic, Lancia Ypsilon '16 ALFA ROMEO GIULIA Q4 18'
    Postów
    90

    Domyślnie

    Ok. dziękuje za info. Jakby się udało zdobyć te 20 osób, to na jakie koszta trzeba by się przygotować ? Założę nowy temat i chciałbym w nim trochę opisać co i jak. Na pewno pierwsze pytanie będzie "A ile to kosztuje" .

Podobne wątki

  1. [33] Drążek skrętny przód - we wszystkich modelach?
    Utworzone przez Mado w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 23:08
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 16:05
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-09-2011, 09:20
  4. [75] drążek skrętny
    Utworzone przez Paweł i Dagmara w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 08:48
  5. [146] ABS - czy można założyć ?
    Utworzone przez Voyager_1988 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-11-2008, 23:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory