Strona 9 z 24 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 239

Temat: Czy Xenon skrętny można założyć zamiast nieskrętnego?

  1. #81
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    bardzo zgrubnie estymuję - tak powiedzmy 500-600zł i to tylko dzięki temu, że zrobiłnym to na bazie istniejącej platformy dezaktywatora S&S (wewnątrz jakieś przecięcie ścieżki, dolutowanie kabelka itp), inaczej, nowe PCB, nowy tooling, dokumentacja do montażu SMD itp. oczywiście do tego panel świateł EU (coś 250-300 nowy, używka 100 o ile ktoś znajdzie, znów braki). drobna wada to że ikonki w autach z USA nie będą się zgadzały. jeśli i to miałbym ogarnąć od strony urządzenia, to nowe PCB/paste maska/dokumantacja by były potrzebne - dokładasz kilka tyś kosztu (chyba lepiej wydrukować sobie i wyciąć na ploterze u kogoś taki pierścień z rozstawem ikonek jak w USA i nakleić - moze goście co dorabiają tarcze do liczników by ogarnęli temat?).

    Tylko czy będziemy mieli tych 20tu problem jest taki z tego co obserwuję, na jakieś 10 Giulii/Stelvio USA jakie do mnie przyjechały tak wyglądała sprawa świateł:
    1.kilku jeździło dalej na USA bez żadnych przeróbek
    2.ktoś rozklejał USA i tylko przesłonę przerabiał na asymetryczną
    3.niektórzy mieli ori 25W, i założyli 25W EU czyli też nie-klienci na takie urządzenie
    4.niektórzy mieli mix typu jedna lampa USA 25W druga EU 35W

    max 2-3 auta miały 35W i włożyli lampy EU obie.

    Przy zbyt małej ilości chętnych to już może lepiej byłoby dokładać wiązki i czujniki poziomowania (jeśli nie ma, niektóre auta chyba miały), nie wiem tylko czy modułAFS trzeba zmieniać na EU czy ten USA da radę - dzisiaj np próbowałem retrofitować grzanie kierownicy w GIulii - niestety mimo przeprogramowania i kompletności wiązek (+kiera + taśma z grzaniem), sterownik fotela nie wystawiał napięcia, ale był to sterownik z foteli bez grzania kiery/fotela. doszedł wyłącznik ręczny z kontrolką i układ z przekaźnikiem który daje zasilanie tylko jak włączony jest silnik.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #82
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    jeszcze mi przyszło do głowy - w sumie to możnaby może zrobić to bez konieczności zmiany panelu na EU - odpada koszt i kłopot, po stronie urządzenia dodałbym obsługę np przycisku parktronika i np wciskając oba naraz by się przechodziło w tryb przeprogramowania, potem parktronik to do góry, wyłącznik S&S to na dół, zapamiętanie nowej pozycji to znowu oba. ciut więcej roboty po stronie urządzenia (fizyczne modyfikacje wewnątrz względem dezaktywatora).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #83
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Giulia 280KM RWD
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Przy zbyt małej ilości chętnych to już może lepiej byłoby dokładać wiązki i czujniki poziomowania (jeśli nie ma, niektóre auta chyba miały), nie wiem tylko czy modułAFS trzeba zmieniać na EU czy ten USA da radę
    Pozwolę sobie usystematyzować (piszę o Giulii):
    - jeżeli w aucie z USA są lampy 25W to brak jest wiązek, modułu AFLS oraz czujników poziomowania
    - jeżeli w aucie z USA są lampy 35W to jest moduł AFLS oraz wiązki, ale brak jest czujników poziomowania (wystarczy je dołożyć i wykonać kalibrację)

    W Giulii moduł AFLS jest taki sam dla wszystkich rynków.


    Jest:
    Giulia 2.0 280HP RWD 2017 (od 2019)
    159 SW Distinctive 2.4 JTDm 2008 (od 2012)

    Były:
    147 TI 1.6 TS 2004 (2010-2016)
    156 SW Distinctive 2.0 JTS 2002 (2006-2012)
    155 2.0 TS 1997 (1999-2006)

  4. #84
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomand Zobacz post
    - jeżeli w aucie z USA są lampy 35W to jest moduł AFLS oraz wiązki, ale brak jest czujników poziomowania (wystarczy je dołożyć i wykonać kalibrację)

    W Giulii moduł AFLS jest taki sam dla wszystkich rynków.
    Dobrze rozumiem że w wyniku kalibracji ustawisz lampy zgodnie z wymogami EU ?

    Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

  5. #85
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,506

    Domyślnie

    Cytat Napisał Techno Zobacz post
    Dobrze rozumiem że w wyniku kalibracji ustawisz lampy zgodnie z wymogami EU ?

    Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
    kolega ci napisal zawsze zrobisz kalibracje jak masz wszystkie klocki ty nie masz.

  6. #86
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Skąd wiesz co ja mam ? Czegoś nie wiem ? [emoji2957]

    Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

  7. #87
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Giulia 280KM RWD
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Techno Zobacz post
    Dobrze rozumiem że w wyniku kalibracji ustawisz lampy zgodnie z wymogami EU ?
    Będzie zgodne w tym sensie, że po wykonanej kalibracji zacznie działać poziomowanie.

    Żeby lampy 35W były zgodne z przepisami EU muszą mieć poziomowanie oraz spryskiwacze reflektorów.

    Kalibracja powoduje tylko ustawienie poziomu zero w sterowniku, czyli odczytanie wartości z czujników i zapisanie ich jako odpowiadające poziomowi 0.

    Żeby wykonać kalibrację musisz mieć podłączone czujniki poziomowania do sterownika AFLS, jeśli nie masz czujników kalibracja się nie uda.

    Bez wykonanej kalibracji, lub przy braku sygnału z czujników, poziomowanie nie działa.


    Jest:
    Giulia 2.0 280HP RWD 2017 (od 2019)
    159 SW Distinctive 2.4 JTDm 2008 (od 2012)

    Były:
    147 TI 1.6 TS 2004 (2010-2016)
    156 SW Distinctive 2.0 JTS 2002 (2006-2012)
    155 2.0 TS 1997 (1999-2006)

  8. #88
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomand Zobacz post
    Pozwolę sobie usystematyzować (piszę o Giulii):
    - jeżeli w aucie z USA są lampy 25W to brak jest wiązek, modułu AFLS oraz czujników poziomowania
    wiadomo

    Cytat Napisał tomand Zobacz post
    - jeżeli w aucie z USA są lampy 35W to jest moduł AFLS oraz wiązki, ale brak jest czujników poziomowania (wystarczy je dołożyć i wykonać kalibrację)
    jesteś 100% pewny że zawsze jest komplet wiązek czy tylko w niektórych egzemplarzach? pytam na podstawie ogólnego doświadczenia z różnymi alfami przez lata, oraz na podstawie zapytań klientów któzy twierdzili że mają 35W skrętny, prosiłem o fotki/poszukanie wiązek czujników i nic tam nie było

    Cytat Napisał tomand Zobacz post
    W Giulii moduł AFLS jest taki sam dla wszystkich rynków.
    1.sprawdzałeś w ePerze(ja nie)?
    2.nawet jeśli jest ten sam numer, czy nie ma myku jak przy radiu ( zgodność VIN jak i AA/ACP) czy FCW że funkcja jest jednokrotnego programowania. właśnie dzisiejsze doświadczenie z fotelami bez grzania, gdzie były wszystkie wiązki, pokazała że nie odpalę grzania kierownicy (mimo wprogramowania w proxi i zmiany panelu/zwijacza/kierownicy na taki z grzaniem - dlatego dałem przykład)

    weź pod uwagę jeszcze jedną rzecz - pytanie było o auto ori 25W USA z lampami 35W EU, tam nie ma w ogóle modułu AFS i dyskutujemy o dodaniu symulatora AFS któy dawałby możliwość ustawiania ręcznego poziomu 35W EU


    Cytat Napisał Techno Zobacz post
    Dobrze rozumiem że w wyniku kalibracji ustawisz lampy zgodnie z wymogami EU ?
    o jakich lampach docelowych i ori konfigu USA piszesz?


    Cytat Napisał tomand Zobacz post
    Żeby lampy 35W były zgodne z przepisami EU muszą mieć poziomowanie oraz spryskiwacze reflektorów.
    i być asymetryczne, lampy/konfig US nie spełniają żadnego z tych wymogów


    Cytat Napisał tomand Zobacz post
    Kalibracja powoduje tylko ustawienie poziomu zero w sterowniku, czyli odczytanie wartości z czujników i zapisanie ich jako odpowiadające poziomowi 0.

    Żeby wykonać kalibrację musisz mieć podłączone czujniki poziomowania do sterownika AFLS, jeśli nie masz czujników kalibracja się nie uda.

    Bez wykonanej kalibracji, lub przy braku sygnału z czujników, poziomowanie nie działa.
    dokładnie tak. tylko mam wrażenie że Ty piszesz o przypadku auta z 35W USA na 35W EU, a ostatnie posty były od 25W->35W EU i dodaniu jakoś ręcznego poziomowania jako protezy żeby być bliżej wymogów (a przynajmniej dać szansę na nieoślepianie jeśli np załadujemy auto ludźmi/bagażem)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #89
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Giulia 280KM RWD
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jesteś 100% pewny że zawsze jest komplet wiązek czy tylko w niektórych egzemplarzach?
    Nie no na 100% to nie wiem, mogli w którymś momencie przestać zakładać wiązki do czujników bo tak jak sam piszesz różnie z tym bywało.


    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    1.sprawdzałeś w ePerze(ja nie)?
    2.nawet jeśli jest ten sam numer, czy nie ma myku jak przy radiu ( zgodność VIN jak i AA/ACP) czy FCW że funkcja jest jednokrotnego programowania.
    ad.1 tak sprawdzałem w ePerze
    ad.2 sam się trochę zdziwiłem, bo zaryzykowałem, kupiłem używany i działa mimo innego numeru VIN.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    weź pod uwagę jeszcze jedną rzecz - pytanie było o auto ori 25W USA z lampami 35W EU, tam nie ma w ogóle modułu AFS i dyskutujemy o dodaniu symulatora AFS któy dawałby możliwość ustawiania ręcznego poziomu 35W EU
    Do tego akurat się nie odnosiłem i nie to było moim zamiarem, chodziło mi tylko o doprecyzowanie kiedy jest moduł AFLS i czy jest taki sam dla EU i USA.


    Jest:
    Giulia 2.0 280HP RWD 2017 (od 2019)
    159 SW Distinctive 2.4 JTDm 2008 (od 2012)

    Były:
    147 TI 1.6 TS 2004 (2010-2016)
    156 SW Distinctive 2.0 JTS 2002 (2006-2012)
    155 2.0 TS 1997 (1999-2006)

  10. #90
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomand Zobacz post
    Nie no na 100% to nie wiem, mogli w którymś momencie przestać zakładać wiązki do czujników bo tak jak sam piszesz różnie z tym bywało.
    właśnie mogli, powinniśmy raczej pisać - sprawdź czy masz wiązki. pisze choćby po doświadczeniach ze 159 i czujnikami, była ogólna reguła że przed liftem (pod koniec 2017r) wiązki były a po nie było, praktyka pokazała że ta druga reguła się sprawdzała, ale ta pierwsza tylko w większości przypadków- były wersje bogate dzie można było się spodziewać parku wtyczek więcej a ich ni było (znam 2 przypadki). a czasem golas totalny miał wszyskie nadmiarowe wiązki. na produkcję idzie czasem to co jest kopatybilne i nie ma reguły raczej przypadek


    Cytat Napisał tomand Zobacz post
    ad.1 tak sprawdzałem w ePerze
    w ePerze z połowy 2017r jeśli chodzi o aktualność zapewne ( darmowy, z pekidi wczesniej a teraz z fiatklubpolska)?



    Cytat Napisał tomand Zobacz post
    ad.2 sam się trochę zdziwiłem, bo zaryzykowałem, kupiłem używany i działa mimo innego numeru VIN.
    używany EU, czyli wiemy że przynajmniej nie ma zablokowania na VIN, ale moje wątpliwości są czy AFS z USA też obsłuży poziomowanie dla lamp EU po dodaniu czujników- trzeba to sprawdzić - przykład który przytoczyłem odnośnie ogrzewania kierownicy pokazuje że jak coś ori nie miało jakiejś funkcji to może jej nie obsłużyc (braki sprzętowe czy konfiguracja firmware/ustawieania z fabryki)



    Cytat Napisał tomand Zobacz post
    Do tego akurat się nie odnosiłem i nie to było moim zamiarem, chodziło mi tylko o doprecyzowanie kiedy jest moduł AFLS i czy jest taki sam dla EU i USA.
    OK, ale kontekst obecjen dyskusji był o 25W US->35W EU

    całość moich uwag jest po to żeby nie zakładać z góry że na pewno się da i będzie prosto - czasem nie jest i to ryzyko (czas+koszty) trzeba też uwzględniać w decyzjach
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [33] Drążek skrętny przód - we wszystkich modelach?
    Utworzone przez Mado w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 23:08
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 16:05
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-09-2011, 09:20
  4. [75] drążek skrętny
    Utworzone przez Paweł i Dagmara w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 08:48
  5. [146] ABS - czy można założyć ?
    Utworzone przez Voyager_1988 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-11-2008, 23:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory