Strona 17 z 24 PierwszyPierwszy ... 789101112131415161718192021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 239

Temat: Czy Xenon skrętny można założyć zamiast nieskrętnego?

  1. #161
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Stelvio Lusso
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    co znaczy zrobiona jak oryginał ?
    naprawdę ? To znaczy że wygląda i zadziała jak oryginalna.
    czyżby pękniecie konsoli po wystrzale cudownie zniknęło czy zostało jak to zawsze się robi- zamaskowane?
    hihi obszycie deski nową skóra jest niczym innym jak zamaskowaniem rozerwanej po wystrzale czego tu nie rozumiesz jak to chcesz inaczej zrobić skore rozerwaną zastępujemy nową. ?
    wybacz sam sobie zaprzeczasz- jesteś za a nawet przeciw
    wybacz ale musisz wskazać miejsce gdzie sobie zaprzeczam.

  2. #162
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    3

    Domyślnie

    Witam, moja Alfa Giulia Q z USA miala lampy o numerach 50547573 i 50547584. Zastanawiam sie, czy mozliwe jest zalozenie lamp z ciemnymi srodkami (to chyba tylko w Veloce bylo?)
    Lewy 50523226 /50564104, prawy 50553224 /50564095 beda pasowac?

  3. #163
    Użytkownik Świeżak Avatar nowitek
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Pleśna
    Auto
    Alfa 159 SW 1,9 JTDm Alfa GT 1,9 JTD, Giulia RWD performance
    Postów
    155

    Domyślnie

    Czy posiada koś oryginalne numery wtyczek oraz pinów do czujników poziomowania Stelvio oraz pinów do wtczki modułu AFLM. Przymierzam sie do dołożenia poziomowania do Stelvio USA i chcę pozbierać niezbędne części.
    Co ze spraw elektrycznych bedę potrzebował do uruchomienia spryskiwaczy reflektorów? (Spryskiwacze mam już założone , instalacja wodna zrobiona, zbiorniczek z drugą pompką też)

  4. #164
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    159 SW 1.9JTD 16V 428@187 ; Giulia Veloce Ti Q4
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    w USA brak spryskiwaczy akurat nie świadczy jakie to będą światła o tym czy skrętne czy nie, musisz sobie sprawdzić specyfikację (na liście opcji) albo numery które masz obecnie



    zależy, choć ogólnie w przypadku włożenia 25W EU najtaniej/najłatwiej osiągnąć poziom legalnosci finalnego rozwiązania, poniżej kilka opcji

    1.można przerabiać te lampy co masz (asymetria i usunięcie obrysówki), ale dalej są nielegalne (brak homologacji Exxx i brak ręcznego poziomowania)
    2.można kupić EU 25W, ale trzeba rozwiązać problem że zjadą na dół poza zakres regulacji lub dodać wymuszenie poziomu (ale to dalej nie w pełni legalne), albo dodać panel z EU tylko moze przestać działać wyłączanie systemu S&S (ale to można ogarnąć) - 2ie legalne
    3.można na upartego dawać lampy 35W i zrobić przeróbki instalacji, ale pełne dodanie poziomowania, skrętności i spryskiwaczy to raczej kupa roboty i chyba nikt nie próbował czy to zadziałają poziomowania
    4.no chyba ze dzisiaj jednak masz 35W (nie sprawdzałem Twoich numerów, ale wspominam bo wielu tu się myli do tego co mają właśnie przez brak sprysków) - no i tu właściwie znów kilka rozwiązań legalnych bądź nie do końca.

    przy aucie jest trochę dodatkowej roboty z jezykiem&FM/światłami tył,navi, zamkami. może masz jakieś braki wyposażenia i coś trzeba dołożyć (manetki, Race mode, wiekszy wyświetlacz), wyłączyć S&S. jeślii nie wiesz, nie chce Ci się grzebać/przetrząsać forum, nie masz czasu itp a jesteś w stanie przyjechac do Bielska-B to mogę Ci zrobić co potrzeba z ww spraw, a jak nie to do sklepu internetowego (w stopce). w razie czego zapraszam do kontaktu.

    A jakby do US 25W zakupić lampy 35W Eu i wlozyc zarniki 25W ??
    co Wy na to?

  5. #165
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    I co ci to da? Sama zmiana żarników nie pomoże, bez samopoziomowania i tak soczewki"klekną".

  6. #166
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilsl Zobacz post
    A jakby do US 25W zakupić lampy 35W Eu i wlozyc zarniki 25W ??
    co Wy na to?
    I tak ręczne poziomowanie byś musiał mieć do legalności, choć zawsze to parę kroków bliżej jesteś legalu


    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    I co ci to da? Sama zmiana żarników nie pomoże, bez samopoziomowania i tak soczewki"klekną".
    nie klękną
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #167
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    159 SW 1.9JTD 16V 428@187 ; Giulia Veloce Ti Q4
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał zinedine11 Zobacz post
    Mam pytanie do was. Mam Julkę z USA 2018. Przyjechała bez lamp. Znaczy była resztka jednej lampy(jak się okazało 25W).
    Kupiłem lampy EU 35w skrętne z xenonem. Podłączyłem i świecą, nie opadły na dół.
    I teraz moje pytanie:
    Czy jakbym chciał dołożyć przełącznik świateł z możliwością jeżdżenia cały czas na światłach dziennych, to czy xenony nie opadną w dół? Czy jakby był panel z regulacją wysokości z kabiny to da się nim regulować światła?
    Teraz jest panel gdzie mogę jedynie je całkowicie wyłączyć.
    Witaj, stoje przed podobnym problemem, mam 25W US, dostepne sa w sumie wszedzie 35W skretne, czy podmiana zakonczyla sie sukcesem?

  8. #168
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    159 SW 1.9JTD 16V 428@187 ; Giulia Veloce Ti Q4
    Postów
    8

    Lightbulb

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    I tak ręczne poziomowanie byś musiał mieć do legalności, choć zawsze to parę kroków bliżej jesteś legalu



    nie klękną
    Czyli podsumowujac caly watek, wymiana panelu w kabinie z US na EU, przeprogramowanie MESem na EU, wlozenie zarnikow 25W do lamp 35W EU powinno rozwiazac problem prawda?

    dla potomnych w zalaczniku pdf z opisem lamp
    Attached Files Attached Files

  9. #169
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilsl Zobacz post
    Czyli podsumowujac caly watek, wymiana panelu w kabinie z US na EU, przeprogramowanie MESem na EU, wlozenie zarnikow 25W do lamp 35W EU powinno rozwiazac problem prawda?
    dla potomnych w zalaczniku pdf z opisem lamp
    Żarniki 25W i 35W są fizycznie podobne, ale mają inne "ścięcia" - wymagana będzie modyfikacja żarnika albo lampy: https://www.skbowe.com/a/2017/10/18/...r-d4s-d4r-etc/
    O ile dobrze pamiętam, w którymś z postów Epsonix pisał, że lampy 35W mają inaczej sterowaną regulację wysokości niż 25W więc sterowanie ręcznie w 35W raczej nie zadziała.
    Ostatnio edytowane przez woockush ; 22-11-2020 o 14:50

  10. #170
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    sterowanie analogowe 25w eu vs cyfrowe (nie znamy protokolu, wynogow, obo tez steruje skretnoscia-ktos chetny robic recerse engineering) przez LIN w 35w eu
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [33] Drążek skrętny przód - we wszystkich modelach?
    Utworzone przez Mado w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 23:08
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 16:05
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-09-2011, 09:20
  4. [75] drążek skrętny
    Utworzone przez Paweł i Dagmara w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 08:48
  5. [146] ABS - czy można założyć ?
    Utworzone przez Voyager_1988 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-11-2008, 23:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory