Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: Android Auto i CaPlay dla aut bez opcji z fabryki i starych infotainment-ów

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    jutro plan jest montować do auta i potestowac troche, dam znac.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    trzymam kciuki za tę inicjatywę!

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Niestety mam niekorzystne informacje. Próba uruchomienia testowych egzemplarzy w moim aucie się nie powiodła. Niestety development w Korei nie pracuje teraz, gadałem tylko z jakąś osobą nadzorującą projekt. Oni mają jakieś sukcesy (zdjęcia z uruchomienia mi pokazywali), ale widać coś tam jest jeszcze do dopracowania (pewnie pierdoła, może różnice w firmwarech radia mojego, pewnie coś co w miarę łatwo można poprawić?). Niesety nie bardzo spina mi się business finansowo, z jednej strony ma to być produkt lepszej jakości niż ten z Chin który sprzedaje Lio (czyli droższy trochę), z drugiej, mimo wszystko cena produktu Lio już narzuca jakiś poziom a cena jaką ja dostałbym nie zostawiała mi wymaganego zarobku, przy tym poziomie ryzyk i nakładów i zapewnienia wsparicia (pierwsza linia serwisowo/supportowa). Do tego Lio już sprzedaje, a Koreańczycy nie są gotowi - rynek nie jest aż tak duży żeby to nie miało znaczenia dla mnie, Lio nasyca rynek chińczykiem. Koreańczycy twierdzą że produkt który ma ENG custom jest niezbyt dobrej jakości (że znają producenta, że ich obecni dystrybutorzy kiedyś handlowali tańszymi urządzeniami od tych chińczyków), ale to ich zdanie, klient kupuje po cenie/funkcjach/dostępności i rynek się nasyca, potem będzie już "po ptokach".
    Do tego niestety Koreańczycy nie są zainteresowani partycypowaniem w kosztach badań EMC i zrobienia CE (potrzebne żeby móc wystawić deklarację zgodności CE (nie mylić ze znaczkami CE na Chińskich produktachm które są fakiem a znaczą China Export i tylko logo mają podobne), wymaganą w UE), a to koszt o ile się zorientowałem EUR2000-3000 który musiałbym ponieść sam.
    Oni by chcieli przylecieć do mnie i grzebać w aucie i tak to dopracować, ale odmówiłem - raz ze względów że nie zamierzam inwestować w CE swoich pieniędzy, dwa że nie mam warunków na przyjmowanie gości - zapewnienie im warunków (toalety itp - do domu nie wpuszczam - prywatna strefa) a trzy nie bardzo mi się uśmiecha udostępniać swój samochód na ich development. Zasugerowałem wylot np do Chin i tam wynajęcie Giulii na testy i dopracowanie. Zaproponowałem im bez opłat kilka godzin testów po nowym roku, jeden raz tak żeby przynajmniej pierwsze problemy rozwiązali, ale docelowo odmówili i odsyłam ich sprzęt.
    Mają mi dać znać jak będzie wszystko dopracowane. Jeśli zrobią sami CE/EMC to kto wie, moze bedę ich dystrybuował. Dotychczas przekazałem im swoje i Wasze uwagi (z tego i innych wątków czy choćby to co pisaliści na priv/FB/WU itp), tak żeby mieli bazę do dopracowania urządzenia.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Ale lipa, a już się nastawiłem. Kurczę, gdyby udało się tak dłubnąć radio, żeby przyjęło fabryczny moduł AA/CP? W serwisie taki moduł 900+vat ale pewnie się nie da?

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    masz na myśli hub? on kosztuje więcej obecnie (ok 1400zł), do tego tam nie ma nic poza "licencją", funkcjonalność jest w radiu. na starym nie chciał byś puszczać bo by lagowało (słabszy hardware). firmwary nowych HU niestety nie są kompatybilne ze starymi (inny procek, pewnie kupa sprzętu wewnątrz też, więc niekompatybilna binarka)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    masz na myśli hub? on kosztuje więcej obecnie (ok 1400zł), do tego tam nie ma nic poza "licencją", funkcjonalność jest w radiu. na starym nie chciał byś puszczać bo by lagowało binarka)
    Nie wiem, co mam na myśli, bo się nie znam. Sprzedawca w sklepie powiedział : "Moduł AA/CP" i tak powtarzam. Odnośnie problemów natury prawnej, jak rozumiem, wiąże się też z ceną? W jakich widełkach cenowych operujemy, żeby miało to wszystko sens? Może zajarany klient zapłaci?

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gelo Zobacz post
    Nie wiem, co mam na myśli, bo się nie znam. Sprzedawca w sklepie powiedział : "Moduł AA/CP" i tak powtarzam. Odnośnie problemów natury prawnej, jak rozumiem, wiąże się też z ceną? W jakich widełkach cenowych operujemy, żeby miało to wszystko sens? Może zajarany klient zapłaci?
    spoko, jest o tym wątek, ale trzeba mieć nowy typ radia (nigdy nie próbowana aktywacja AA/ACP), wgrany wystarczająco nowy firmware, przygotować proxi, wyminić hub, aktywować w Witechu w ASO.


    jeszcze taki update odnośnie tego koreańskiego urządzenia. Przyjechał do mnie kolega [MENTION=686]klag3[/MENTION] na próbę (zdesperowany bo jego chińczyk z wyświetlaczem 10.25" nie działa mu dobrze z jego nowym radiem, a on AA/ACP nie moze już dołożyć bo zablokowane ma nieudaną próbą aktywacji). udało nam się odpalić menu urządzenia i tam zmienić ustawienia. uzyskaliśmy jakieś tam działanie, 2 główne problemy narazie to obraz jest jakby rozciągnięty w poziomie i "wychodzi poza ekran" do tego jest jakiś problem po lewej stronie że rzuca tam pionowy pasek z częścią ekranu chyba z poza tego co widać. Przykładowa fotka:
    https://photos.app.goo.gl/CdLPGQBJE1ZK25pU8
    próbowaliśmy AA, ACP po kablu i ACP po WiFi, wszystkie działały tak samo.
    Narazie tez urządzenie nie pamięta ustawień z tego menu po wyłączeniu aku. Mieliśmy tez pewne problemy ze streamingiem z ACP po WiFi, raz był szum, innym razem grało. Brakuje automatycznego przełączania się na obraz z urządzenia (trzeba przytrzymać MENU 3 sek) i przełączania na obraz z auta przy cofaniu.
    PRzekazałem Koreańczykom wszystkie uwagi/filmiki/zdjęcia/sugestie. Myślę że nie są daleko od dopracowania tego, no ale na dzień dzisiejszy niestety to jeszcze nie jest gotowe urządzenie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Android Auto
    Utworzone przez Imć w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1424
    Ostatni post / autor: 02-04-2024, 13:14
  2. Sterowanie głosowe Spotify używając Android Auto
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-01-2020, 10:03
  3. ANDROID Auto 3.9
    Utworzone przez Btechfan w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 10:51
  4. Android Auto i Alfa Romeo 166
    Utworzone przez nawkrzy w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-09-2018, 21:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory