Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Android Auto i CaPlay dla aut bez opcji z fabryki i starych infotainment-ów

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie Android Auto i CaPlay dla aut bez opcji z fabryki i starych infotainment-ów

    Zakładam dedykowany wątek, żeby się nie mieszało z innymi tematami.
    Dostałem właśnie na testy 2 szt Engineering Samples urządzenia które dodaje AA po USB, ACP po USB i WiFi do aut bez tych opcji fabrycznie (zarówno stare radia jak i nowsze). Jak wszystko dobrze pójdzie to będzie do kupienia w moim sklepie za jakis czas. Najpierw jednak trochę testów jest potrzebne. Niestety ja akurat się rozchorowałem, nie ma szans zacząć dzisaj, podziałam po Świętach.
    Ogólnie jest nawet wola po stronie producenta że w styczniu przyleci do mnie na testy i ewentualne poprawki inżynier z Korei, żeby na bieżąco coś dopracować gdyby wyszła potrzeba (w Korei nie mają AR, development robili użyczonym aucie na chwilę i na zgranych komendach CAN z jednej Giulii którymi symulowali różne stany auta/przycisków itp, tak więc teraz czas posprawdzać to w kilku autach z różnym konfigiem/firmwarami itp).

    Urządzenie oprócz głównych funkcji AA/ACP ma jeszcze wejścia na kamery przednią i tylną, jakieś wejście na mikrofon - instrukcja angielska dopiero się pisze, więc nie wiem jeszcze wszystkiego.

    Załączam fotki sampli - to wersje jeszczez prototypowymi obudowami itp finalne będą trochę inaczej wyglądały
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191223_121056.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	89.5 KB
ID:	264700Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191223_121232.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	73.2 KB
ID:	264701

    O wszystkim będę na bieżąco informował, jak będzie instrukcja wrzucę, jak będę miał finalną cenę też, więc proszę o cierpliość
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Prócz samego działania warto już pomyśleć gdzie to upchać stabilnie i gdzie jakoś rozsądnie port USB umieścić...

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    myślcie. w zestawie nie ma kabla (1 gniazdo USB w urządzeniu)- faktycznie dobrze byłoby sobie dobrej jakości kabel pociągnąć albo do schowka w podłokietniku, albo do przedziału na kubki? Pośrednich gniazd (typu z przodu w panelu) unikałbym, CarPlay i AA są wrażliwe na jakość połączenia, kolejne kable/wtyki po drodze nie pomogą.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    A nie da się jeszcze dorzucić bezprzewodowego AA? Wiesz, miałbyś dodatkowy argument i przewagę nad fabrycznym rozwiązaniem.
    Teraz jest to produkt skierowany dla obecnych użytkowników, bo jak ktoś konfiguruje auto pod siebie i chce AA to jednak dopłaci te 1.5 k pln (tym bardziej, że nie trzeba w AR brać navi, jeśli chce się mieć AA). Natomiast dając więcej funkcji już nawet nowi klienci kupujący Alfę mogą specjalnie nie brać opcji AA z konfiguratora, bo potem w podobnej cenie mogą dorzucić bezprzewodową wersję AA. Takie tam moje przemyślenia
    A te wejścia pod kamerki można fajnie z rejestratorem jakimś spiąć. Wszystko zarządzane z jednego ekranu.Taki full wypas pakiet zrobić
    Pozdro,
    Bartas

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    przekazuje sugestie ale wiecej wpkywu nie mam
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Super sprawa.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    110

    Domyślnie

    To jest prawidziwy prezent na Swieta :-D

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    Zastanawia mnie tylko jak będzie można przełączyć się do normalnego radia mając podłączony telefon CarPlayem poprzez ten moduł. To też będzie jakoś ogarnięte w postaci przycisku powrotu czy czegoś podobnego? Pomysł jest świetny i mocno trzymam kciuki za to.

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    pytanie jeszcze czy na podłączonym telefonie widac temp klimy

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Super 2.2 M-jet MT 180 KM '16
    Postów
    124

    Domyślnie

    A jak z płynnością? Widzę że w wersjach po fl ściana się jak cholera, oby ten Twój działał jak błyskawica.

Podobne wątki

  1. Android Auto
    Utworzone przez Imć w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1424
    Ostatni post / autor: 02-04-2024, 13:14
  2. Sterowanie głosowe Spotify używając Android Auto
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-01-2020, 10:03
  3. ANDROID Auto 3.9
    Utworzone przez Btechfan w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 10:51
  4. Android Auto i Alfa Romeo 166
    Utworzone przez nawkrzy w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-09-2018, 21:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory