Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Za wysoki poziom oleju w Stelvio 2.2 (według czujnika)

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar PolAlfaStelvio
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    46

    Domyślnie Za wysoki poziom oleju w Stelvio 2.2 (według czujnika)

    Dzień przed wigilią, po przejechaniu 1100 km komputer "poinformował" czerwoną kontrolką, że poziom oleju w silniku jest za wysoki. Miałem nadzieję że jak silnik ostygnie, następnego dnia wróci do normy. Niestety w wigilię rano dalej czerwony kolor lampki zmusił mnie do zadzwonienia do serwisu (zgodnie z instrukcją zakaz poruszania się samochodem). W serwisie się "bardzo ucieszyli". Na szczęście udało się jeszcze załatwić auto zastępcze.
    Dzisiaj odebrałem auto z serwisu. Według mechanika w serwisie powodem było WYPIĘCIE SIĘ WTYCZKI CZUJNIKA (?!!). Po wpięciu w sposób właściwy wtyczki i zresetowaniu komputera wszystko wróciło do normy. Nie wymieniano i nie dolewano oleju w silniku.
    Nie pisałem wcześniej, żeby nie "siać paniki". Piszę teraz bo może ktoś spotka się z takim komunikatem/usterką w przyszłości.
    Swoją drogą, jak mogła się wypiąć wtyczka? Nie jeździłem po nierównościach. Cały ostatni dystans to autostrada i droga krajowa.
    Przy okazji pytanie, czy ma ktoś może opis/schemat silnika 2.2 ze Stelvio?

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Wypięcia wtyczki wyeliminować nie można, mało prawdopodobne ale w sumie nie niemożliwe. Nie mam doświadczenia z tym konkretnie silnikiem, ale przeważnie taki komunikat to raczej efekt uboczny DPF-a i bardzo bogata mieszanka obficie dolewana, która nie spalona ścieka ścieka do oleju. Mało precyzyjne, ale gdy jest bagnet można wyjąć i powąchać. Tutaj nie ma, ale może odkrec korek wlewowy i spróbuj czy nie bije napędem. Jest to dość niebezpieczne bo rozrzedzony olej traci właściwości smarne no i wiadomość co może się stać. Może wtyczka a może nie chcieli mieć kłopotu i odessali nadmiar i będzie pan zadowolony ale tak jak mówię mogę się mylić i może właśnie wtyczka

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    To ja miałem ostatnio podobnie w Giulii 2.0 benzyna.

    Oddałem auto na wymianę oleju na początku grudnia przy 27 tys. km. Wszystko w normie, wskaźniki oleju (oba) pokazywały poziom idealnie pomiędzy min. a max. Wg niektórych to zbyt mało ale jako że było idealnie w połowie przymknąłem oko.

    Jakieś 2 tygodnie później zostawiłem Giulię do zdiagnozowania problemów z aku. Dostałem autko z powrotem na drugi dzień, nic nie udało się zdiagnozować, zrobiono wyciąg z logów i wysłano do TESEO. I nie wiem czy od razu po wyjechaniu ale po kilku godzinach tego samego dnia zauważyłem ikonkę że za dużo oleju... Jako że była to sobota, podjechałem w poniedziałek do serwisu.

    Tam zlali trochę oleju i kazali jeździć. Od tej pory poziom ciągle ten sam, maksymalny dopuszczalny na obu wskaźnikach.

    Chyba będę musiał podrążyć, bo nie wiem czy dolali mi olej jak autko było u nich na diagnostykę (ale po co by mieli dolewać?) czy powinienem zacząć się martwić.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar PolAlfaStelvio
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Wypięcia wtyczki wyeliminować nie można, mało prawdopodobne ale w sumie nie niemożliwe. Nie mam doświadczenia z tym konkretnie silnikiem, ale przeważnie taki komunikat to raczej efekt uboczny DPF-a i bardzo bogata mieszanka obficie dolewana, która nie spalona ścieka ścieka do oleju. Mało precyzyjne, ale gdy jest bagnet można wyjąć i powąchać. Tutaj nie ma, ale może odkrec korek wlewowy i spróbuj czy nie bije napędem. Jest to dość niebezpieczne bo rozrzedzony olej traci właściwości smarne no i wiadomość co może się stać. Może wtyczka a może nie chcieli mieć kłopotu i odessali nadmiar i będzie pan zadowolony ale tak jak mówię mogę się mylić i może właśnie wtyczka
    Ten problem z DPFem przerabiałem w innym aucie (dwa auta temu) ale dopiero po 300 kkm a nie po 25 kkm.
    Czy ktoś się orientuje gdzie (fizycznie) wmontowany jest ten czujnik, w której części silnika? Pytam ponieważ po trasie wyważałem koła i może w trakcie tego coś gdzieś było poruszone?

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Nie wiem jak w tym ale czujnik poziomu oleju jest przeważnie w okolicach miski olejowej

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    W 2.2 jest dokładnie tak samo, czujnik jest po drugiej stronie miski względem korka spustowego.
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    a w 2.2 przypadkiem nie ma bagnetu? jakoś tak coś mi się kojarzy że to jedyny wyjątek w gamie Giulia/Stelvio.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    Oczywiscie jest bagnet
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał PolAlfaStelvio Zobacz post
    Niestety w wigilię rano dalej czerwony kolor lampki zmusił mnie do zadzwonienia do serwisu (zgodnie z instrukcją zakaz poruszania się samochodem).
    skoro jest bagnet, to niepotrzebnie uzemiłeś auto


    Cytat Napisał PolAlfaStelvio Zobacz post
    Przy okazji pytanie, czy ma ktoś może opis/schemat silnika 2.2 ze Stelvio?
    elektryczny tylko, ale wiele to on Ci nie da da - niewiele w elearnie (elektrycznym akurat) piszą a i często błędy/braki w schematach. ogólnego nie mam - można kupić jest stronka FCA technical documentaion czy coś takiego (googlnij), dostęp dzienny czy nawet godzinowy da się wykupić i druknąć sobie co potrzebujesz
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    No to jak jest bagnet to czemu nie sprawdziłeś ile było tego oleju rzeczywiście? Czy było go za dużo czy było ok? Jak ok, to wersja z czujnikiem a raczej wtyczka bardziej prawdopodobna

Podobne wątki

  1. Stelvio 2.0 280 - poziom płynu chłodniczego
    Utworzone przez creet w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-02-2023, 13:56
  2. [159] Wysoki poziom oleju - co to może być i co po wymianie?
    Utworzone przez Ontrax w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 09-06-2019, 19:31
  3. [Giulietta] 1750 TBi - wysoki poziom oleju i zapach benzyny
    Utworzone przez D154573R w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-01-2018, 13:18
  4. [Brera] Poziom oleju na bagnecie, niewyraźny ślad, jak poprawnie sprawdzić poziom oleju?
    Utworzone przez statttic123 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-09-2016, 09:04
  5. [MiTo] Twinair 105 - Kontrolka oleju i silnika i poziom oleju na bagnecie.
    Utworzone przez PanPe w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-08-2014, 01:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory