Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 87

Temat: Koncert życzeń, czyli czego byśmy sobie życzyli od Kolegi Epsonix`a ;)

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    Życzenie nr 2.
    Możliwość włączenia podczas jazdy świateł dziennych + tył (ewentualnie samych dziennych, w ostateczności świateł postojowych).
    U mnie w Giulii (2019r), jak włączy się światła na pozycję 0 to mam dzienne z przodu i z tył też świeci (a jeśli na auto to tylko z przodu świecą)
    Pozdro,
    Bartas

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nuakszot Zobacz post
    Co do życzenia 12, tj. wyłączenia odjeżdżania fotela kierowcy w autach sprzed V2018, to by była rewelacja - juz mam dość wysłuchiwania marudzenia pasażera z tyłu, że mu nogi zgniatam. Niedawno też odsuwający się fotel prawie mi wyrwał fotelik dziecięcy z bazy... Dobrze że żona nie zauważyła
    Ja sobie radzę rak - ze jak otwieram drzwi i fotel zaczyna jechać do tylu to wciskam przycisk od zaprogramowanego ustawienia i się zatrzymuje od razu.



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    można, ale ja mam że może uda się jednym modułem ubić kilka rzeczy - odjeżdżanie fotela, obniżanie lusterek dla cofania i np blokowanie ich składania - oczywiście wszystko programowane wiec będzie sobie można włączyć funkcje którą się chce.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    Życzenie nr 2.
    Możliwość włączenia podczas jazdy świateł dziennych + tył (ewentualnie samych dziennych, w ostateczności świateł postojowych).


    Po prostu zgłaszamy różne potrzeby.
    Natomiast z Twoimi odczuciami całkowicie się zgadzam, mnie też przeszkadzają "ciemne tyły" Ja dodatkowo nie lubię "nadużywania" xenonów zwłaszcza kiedy nie ma potrzeby oświetlania drogi. Przednie ledy świateł dziennych na moje oko świecą wystarczająco mocno dla innych kierowców nawet podczas delikatnych opadów (bo w mocno pochmurny dzień to raczej automat działa bez zarzutu - widziałem tu na forum zażalenia że nawet za szybko) dlatego uważam że idealne rozwiązanie to światła dzienne + tył. I to rozwiązanie mogłoby pogodzić zarówno Twoje jak i moje potrzeby
    Ps. Mam oczywiście świadomość że to nie do końca w parze z przepisami...

    - - - Updated - - -

    Życzenie nr 3.
    Uchamianie się auta w trybie DNA w jakim zostało ostatnio zgaszone.

    Życzenie nr 4.
    Opuszczanie prawego lusterka po wrzuceniu biegu wstecznego (i powrót lusterka do poprzedniego położenia po wyłączeniu wstecznego).

    - - - Updated - - -

    Życzenie nr 5.
    Dołożenie pośredniego poziomu grzania kierownicy (np. w połowie mocy).

    Życzenie nr 6.
    Redukcja głośności sygnału dźwiękowego przy otwieraniu/zamykaniu auta.

    Życzenie nr 7.
    Możliwość wyłączenia automatycznego składania się lusterek przy zamykaniu auta.

    - - - Updated - - -

    Nie chciałbym przeginać ale jeszcze do rozpatrzenia taki fajny patent że Skody, bardzo przydatny latem:

    Życzenie nr 8.
    Zamykamy auto z uchylonymi szybami oraz przełącznikiem wycieraczek szyby przedniej w trybie automatycznym.
    W przypadku wykrycia przez czujnik deszczu pierwszych kropel szyby domykają się automatycznie.
    Do życzenia 8 - automat zamykania szyb - miałem to w Stilo - to juz 17 lat temu ale czas leci - jest lato , zamykasz auto i idziesz w siną dal zapominając zamknać szyby. Automat w Stilo po minucie po zamknieciu samochodu samoczynnie zamykał szyby. a może ta funkcja jest tylko nie znalazłem? Dla dociekliwych - miałem w Stilo zaawansowaną klimę dwustrefową z AQS naprawdę działającym szybko. Czasem np trzeba było otworzyć okno np przy w jeżdzie na parking czy na postoju.
    Ostatnio edytowane przez ignacy ; 02-01-2020 o 19:31

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    U mnie w Giulii (2019r), jak włączy się światła na pozycję 0 to mam dzienne z przodu i z tył też świeci (a jeśli na auto to tylko z przodu świecą)
    To nie są dzienne, tylko pozycyjne. Światła do jazdy dziennej świecą dużo mocniej

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Ja ciagle czekam na sposób wyłączenia podbicia dźwięku w trybie D.

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    można, ale ja mam że może uda się jednym modułem ubić kilka rzeczy - odjeżdżanie fotela, obniżanie lusterek dla cofania i np blokowanie ich składania - oczywiście wszystko programowane wiec będzie sobie można włączyć funkcje którą się chce.
    To by było super rozwiązanie!
    Jak najbardziej lusterka mogą obniżać się oba, może to nawet lepsze (i pewnie prostsze do zaprogramowania).

    Ogólnie wrzuciłem sporo pomysłów ze świadomością że wiele z nich ma małe szanse na realizację, w końcu jak koncert życzeń to koncert Ale jeśli da się ogarnąć kilka spraw jednym modułem pakietowym to rewelacja - na pewno taniej i szerszy target popytowy niż każda funkcja osobnym modułem.
    Czy do ankiety Kolega [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] będzie mógł wstępnie określić prognozowane pakiety funkcji w danym module?

  8. #28
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Ja do tej listy dałbym możliwość adaptacji OE navi do samochodów, które tej opcji nie mają - nie każdy chce się bujać z AA/CP.

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    tak, zrobi się ankietę, ale najpierw pozbierajmy pomysły. ankieta jest na giuliaforums (mój dystrybutor w USA Alfissimo zrobił), ale tam jest tylko część pomysłów a zrobił się wątek i kolejne wpadają w dyskusji.
    Proponuję aby zachować formułę numerowania tych życzeń, wtedy łatwiej będzie Ci za jakiś czas odszukać wszystkie życzenia
    Chyba, że już tworzysz listę na kartce

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał sebol75 Zobacz post
    Ja sobie radzę rak - ze jak otwieram drzwi i fotel zaczyna jechać do tylu to wciskam przycisk od zaprogramowanego ustawienia i się zatrzymuje od razu.
    Ja też sobie tak radzę, choć innym przyciskiem, ale ile można...

    - - - Updated - - -

    Życzenie 14 - Może mało istotne i pewnie nierealne, ale chciałbym widzieć nr biegu na wyświetlaczu obok D w pozycji DRIVE również w trybie automatycznym, a nie tylko po ręcznej zmianie biegu.

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Jeśli by się tak dało to ja też się podpisuję pod 14

    - - - Updated - - -

    Chyba jesteśmy już blisko prośby o Launch Control

Podobne wątki

  1. KONCERT!!!
    Utworzone przez Rafał w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-11-2008, 20:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory