Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 87

Temat: Koncert życzeń, czyli czego byśmy sobie życzyli od Kolegi Epsonix`a ;)

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    Chyba jesteśmy już blisko prośby o Launch Control
    Myślę, że jesteśmy już blisko zbudowania nowej, doskonałej Alfy

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    To nie są dzienne, tylko pozycyjne. Światła do jazdy dziennej świecą dużo mocniej
    [MENTION=839]bartas82[/MENTION], [MENTION=82875]gruby19[/MENTION] ma rację.
    Na Performance Day ustawialiśmy obok siebie kilka Julek do zdjęcia i wtedy było to bardzo wyraźnie widać.

  2. #32
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    Ja ciagle czekam na sposób wyłączenia podbicia dźwięku w trybie D.
    za mało mnie ludzi męczy o to, poza tym wydaje mi się że to kwestia wyjącia wtyczki a co najwyżej zwarcia pinów - pisałem kilka razy jak to widzę rozwiązać, potem była cisza i uzanałem że temat załatwiony a biznes dla mnie żaden. no chyba że chcecie elegancko, z instrukcją i ma być pasująca wtyczka z gotowcem do wiązki? wtedy można pogadać - tylko żeby nie było 5 klientów na to - mi np nie przeszkadza a jeżdżę tylko w D (i mam oczywiście)

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    Czy do ankiety Kolega @epsonix będzie mógł wstępnie określić prognozowane pakiety funkcji w danym module?
    wstępnie może, jak się przyglądnę jak to działa, poanalizuję schematy itp

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Ja do tej listy dałbym możliwość adaptacji OE navi do samochodów, które tej opcji nie mają - nie każdy chce się bujać z AA/CP.
    to retrofit radia i pozostałych gratów - nie bardzo w profilu mojego developmentu, do tego baaaardzo drogie bo narazie radia chyba nikt nie odblokuje Ci używki, a nowe z 6k kosztuje (do tego brakujące graty -skąd pasujące wtyczki itp). inne sposoby to już w ogóle nie do zrobienia (brak ekonomicznego/czasowego sensu - do radia dolutowywać coś wewnątrz/podmieniać z innej używki?). navi w AA/ACP i tak są 10x lepsze niż ori (przede wszystkim life trafic i są aktualne mapy)

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Proponuję aby zachować formułę numerowania tych życzeń, wtedy łatwiej będzie Ci za jakiś czas odszukać wszystkie życzenia
    niektórzy numerowali, ale teraz już jest bez. ja jeszcze listy nie robiłem (siedziałem nad wysyłką do dystrybutora z USA + rozmowy z 2 klientami), będę odkopywał z wątku listę do jakiegoś excela wkrótce.

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    Chyba jesteśmy już blisko prośby o Launch Control
    nie dotknę się hamulca i gazu - jakikolwiek wypadek i mam przechlapane. poćwiczcie kilka razy lewą nogę na hamulcu (ale nie w ruchu na początku, bo się zdziwicie - zero właściwego wyczucia) i sobie sami wystartujecie jak z LC.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Myślę, że jesteśmy już blisko zbudowania nowej, doskonałej Alfy
    doskonalszej, do doskonałej to by się przydało laga w Q4 zlikwidować czy poprawić parę plastików wewnątrz.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #33
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie dotknę się hamulca i gazu - jakikolwiek wypadek i mam przechlapane. poćwiczcie kilka razy lewą nogę na hamulcu (ale nie w ruchu na początku, bo się zdziwicie - zero właściwego wyczucia) i sobie sami wystartujecie jak z LC.
    Jasna sprawa, to tak żartem było bo wątek nabrał tempa

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    - - - Updated - - -


    doskonalszej, do doskonałej to by się przydało laga w Q4 zlikwidować czy poprawić parę plastików wewnątrz.
    Zwłaszcza laga przy każdym innym położeniu kierownicy/kół niż na wprost...

  4. #34
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    To nie są dzienne, tylko pozycyjne. Światła do jazdy dziennej świecą dużo mocniej
    Pozycyjne są na innym ustawieniu, nie na 0
    Pozdro,
    Bartas

  5. #35
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Życzenie 15
    Dla użytkowników Q - możliwość otwierania wydechu "z palca" w innych trybach niż Race.
    Wiem, że są na rynku urządzenia chyba na pilota, ale może wymyślisz coś doskonalszego
    Ja mam to co prawda już obiecane u kogoś, ale wciąż czekam na realizację.

  6. #36
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Życzenie 15
    Dla użytkowników Q - możliwość otwierania wydechu "z palca" w innych trybach niż Race.
    Wiem, że są na rynku urządzenia chyba na pilota, ale może wymyślisz coś doskonalszego
    Ja mam to co prawda już obiecane u kogoś, ale wciąż czekam na realizację.
    Przecież to wystarczy dostać się do zaworu i zrobić ręczne sterowanie.
    One są normalnie otwarte, a podciśnienie je zamyka, wystarczy ze nie będzie prądu na zaworze i będą otwarte non stop [emoji6]

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  7. #37
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Przecież to wystarczy dostać się do zaworu i zrobić ręczne sterowanie.
    One są normalnie otwarte, a podciśnienie je zamyka, wystarczy ze nie będzie prądu na zaworze i będą otwarte non stop [emoji6]

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
    no tak, ale koledzy pewnie chcą to zrobić jakoś elegancko, czyli jak Ty kombinujesz np podpinając się pod DNA. zapewne rozwiązanie P&P bez prowadzenia wiązek z kabiny do zaworu czy dodawani nieoryginalnych wyłączników.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #38
    Użytkownik Świeżak Avatar McStadt
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-Tech 280KM Pb MY2019
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    Życzenie nr 4.
    Opuszczanie prawego lusterka po wrzuceniu biegu wstecznego (i powrót lusterka do poprzedniego położenia po wyłączeniu wstecznego).
    Ja poradziłem sobie z tym w ten sposób, że po wybraniu 3 wersji pamięci ustawień foteli i lusterek, lusterka opuszczają się do pozycji, w której dobrze widać oba tylne koła. Ponowny wybór 1 wersji pamięci powoduje powrót obu lusterek do pozycji nazwijmy to "drogowej".

  9. #39
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    O widzisz! Mylnie traktowalem te przyciski wyłącznie jako pamięć ustawień fotela...
    Teraz ma to zdecydowanie więcej sensu, dzięki za podpowiedź

    - - - Updated - - -

    Aczkolwiek jak ze wszystkim, gdyby działało całkowicie automatycznie (przy włączeniu wstecznego, najlepiej w jakimś pakietowym module z innymi dodatkowym featurami) to życzenie jest jak najbardziej aktualne!

  10. #40
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał McStadt Zobacz post
    Ja poradziłem sobie z tym w ten sposób, że po wybraniu 3 wersji pamięci ustawień foteli i lusterek, lusterka opuszczają się do pozycji, w której dobrze widać oba tylne koła. Ponowny wybór 1 wersji pamięci powoduje powrót obu lusterek do pozycji nazwijmy to "drogowej".
    no ja tak mam to ustawione u siebie, ale w praktyce przy codziennym użytkowaniu nie pamietam albo nie chce mi się z tego korzystać, więc w praktyce naprawdę żadko kiedy wcisnę ten guzik. potem zaś trzeba pamiętać przywrócić, zapomnisz, ruszysz i już po ptokach bo żeby zmieniać pamieci to auto musi stać. nie, to musi działać automatycznie, a jedynym pytaniem dla mnie jest czy będę mógł odczytać skądś bieżącą pozycję lusterek i obniżyć ją o zaprogramowaną, czy trzeba to będzie zrobić mniej elegancko, czyli coś a'la co kolega sugerował do ręcznego radzenia sobie z problemem, na zasadzie przełączania się pomiędzy obecnym ustawieniem (1 lub 2) a np na 3 mieć ustawienie z lusterkami w dół. Niestety ta 2 opcja jest nie bardzo jak tryby 1 i 2 się różnią mocno ustawieniem dla innego kierowcy - u mnie nie problem bo 1 i 2 mam zapamiętane tak samo (sam jeżdżę), ale w przypadku 2 różnych ustawień brakuje nam ustawienia 4 jako obniżone lusterka dla ustawienia 2. dobra, bo sobie tak głośno myślę, muszę się za to zabrać a nie gdybać - choć właśnie dostałem robotę na początek przyszłego tygodnia - 3 pierwsze dni zajęte.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. KONCERT!!!
    Utworzone przez Rafał w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-11-2008, 20:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory