Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 87

Temat: Koncert życzeń, czyli czego byśmy sobie życzyli od Kolegi Epsonix`a ;)

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie Koncert życzeń, czyli czego byśmy sobie życzyli od Kolegi Epsonix`a ;)

    Rozpoczynam temat gdyż wydaje się baardzo potrzebny
    Jako, że Kolega [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] bardzo dużo nam pomaga i wiele dobrego już dla nas zrobił, a my wciąż czujemy się nienasyceni i bezczelnie chcemy więcej (pisząc o tym w nieodpowiednich wątkach), to od teraz wpisujmy tutaj co jeszcze byśmy chcieli

    - - - Updated - - -

    Życzenie nr 1. - zapalanie się świateł mijania w ustawieniu automatycznym, ale przy włączonych wycieraczkach (nawet gdy nie jest jeszcze odpowiednio ciemno).

    Ps. [MENTION=82699]Alfastic[/MENTION] - co do poruszonego tematu czułości automatu świateł, widzę że mamy zupełnie odmienne odczucia. Ja bym właśnie chciał nieco podnieść czułość, bo zdarza się, że gdy jest mocno pochmurny dzień, nadal jadą na dziennych (to mi nie przeszkadza, ale brak tyłu owszem) podczas gdy inni kierowcy na mijania i na moje oko tak powinno być.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    dzięki, bedę notował pomysły i analizował w miarę dostępności czasowej. ostatnie 5 miesięcy to praktycznie nie robiłem developmentu dla STUFF4CAR (poza pewnymi drobnymi usprawnieniami płytki pod produkcję/dodanie wersji USA dezaktywatora czy zrobieniem 2 testerów automatycznych do produkcji)- głównie pochłonęło mnie organizowanie firmy/sklepu/wysyłek/opakowań/produkcji/uczenie się rozwiązywania problemów towarzyszących (zawsze coś wyskakuje, ostatnio kurierzy wiecznie), teraz jeszcze byłem chory, pierwsze w życiu inwentaryzacja, BDO (jeszcze nieogarnięte, jutro muszę się zająć tym), kasę fiskalną muszę kupić i cały czas coś. a przecież ja pracuję na ok 1/3 etatu ciągle przy projektach lotniczych które robię od 16 lat - nie rezygnuję bo z czegoś trzeba finansować rozwój STUFF4CAR - narazie jeszcze się nie zwrócił nakład finansowy który w firmę włożyłem, ale spoko, już w miarę się wiele rzeczy ustabilizowało/dopracowało/wyposażyło, teraz czas na więcej produktów i w końcu jakiś zarobek z tej działalności który pozwoli mi zatrudnić kogoś na stałe a nie samemu prawie wszysko ogarniać.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Życzenie nr 2.
    Możliwość włączenia podczas jazdy świateł dziennych + tył (ewentualnie samych dziennych, w ostateczności świateł postojowych).

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Ps. [MENTION=82699]Alfastic[/MENTION] - co do poruszonego tematu czułości automatu świateł, widzę że mamy zupełnie odmienne odczucia. Ja bym właśnie chciał nieco podnieść czułość, bo zdarza się, że gdy jest mocno pochmurny dzień, nadal jadą na dziennych (to mi nie przeszkadza, ale brak tyłu owszem) podczas gdy inni kierowcy na mijania i na moje oko tak powinno być.
    Po prostu zgłaszamy różne potrzeby.
    Natomiast z Twoimi odczuciami całkowicie się zgadzam, mnie też przeszkadzają "ciemne tyły" Ja dodatkowo nie lubię "nadużywania" xenonów zwłaszcza kiedy nie ma potrzeby oświetlania drogi. Przednie ledy świateł dziennych na moje oko świecą wystarczająco mocno dla innych kierowców nawet podczas delikatnych opadów (bo w mocno pochmurny dzień to raczej automat działa bez zarzutu - widziałem tu na forum zażalenia że nawet za szybko) dlatego uważam że idealne rozwiązanie to światła dzienne + tył. I to rozwiązanie mogłoby pogodzić zarówno Twoje jak i moje potrzeby
    Ps. Mam oczywiście świadomość że to nie do końca w parze z przepisami...

    - - - Updated - - -

    Życzenie nr 3.
    Uchamianie się auta w trybie DNA w jakim zostało ostatnio zgaszone.

    Życzenie nr 4.
    Opuszczanie prawego lusterka po wrzuceniu biegu wstecznego (i powrót lusterka do poprzedniego położenia po wyłączeniu wstecznego).

    - - - Updated - - -

    Życzenie nr 5.
    Dołożenie pośredniego poziomu grzania kierownicy (np. w połowie mocy).

    Życzenie nr 6.
    Redukcja głośności sygnału dźwiękowego przy otwieraniu/zamykaniu auta.

    Życzenie nr 7.
    Możliwość wyłączenia automatycznego składania się lusterek przy zamykaniu auta.

    - - - Updated - - -

    Nie chciałbym przeginać ale jeszcze do rozpatrzenia taki fajny patent że Skody, bardzo przydatny latem:

    Życzenie nr 8.
    Zamykamy auto z uchylonymi szybami oraz przełącznikiem wycieraczek szyby przedniej w trybie automatycznym.
    W przypadku wykrycia przez czujnik deszczu pierwszych kropel szyby domykają się automatycznie.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    Życzenie 9.
    ACP/AA dla starszych modeli radia.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar araneus
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    AR Giulia Veloce
    Postów
    52

    Domyślnie

    Życzenie 10.

    Otwieranie klapy bagażnika przez ruch stopą (hands free).

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Widzę jedziecie na grubo z niektórymi tematami

    Ad2. Tak, dołożenie tyłu do dziennych w zupełności wystarczy, nawet lepiej
    Ad4. Czasem by się przydało. W jakimś aucie działało to na zasadzie: joystick w pozycji prawego lusterka-funkcja działa, w innej pozycji-nie działa.
    Ad5. Tak tak tak!

    Epsonix myślę, że gdybyś faktycznie ogarnął kilka takich udogodnień, to możesz to sprzedawać w formie pakietów, niczym salon dodatkowe wyp.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Życzenie 11
    Dyskretny, niewykrywalny (gwarancja) ESC OFF. Aktywowany np. poprzez przytrzymanie pokrętła (bistabilne) DNA w kierunku D przez kilka sekund.
    Coś w rodzaju trybu Race bez zmiany pokrętła, tj. bez zmiany wizualnej wnętrza. To by była petarda.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    Życzenie nr 2.
    Możliwość włączenia podczas jazdy świateł dziennych + tył (ewentualnie samych dziennych, w ostateczności świateł postojowych).
    pewne rzeczy to BCM decyduje, no chyba że poprzerabiamy też trochę wiązki - ja wolę jednak rozwiązania typu wypiąć jakąś wtyczkę i wpiąć się plug&play pomiędzy - tyle że to albo uniemożliwia pewne rozwiązania albo je mocno podraża. będę analizował temat

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    Życzenie nr 3.
    Uchamianie się auta w trybie DNA w jakim zostało ostatnio zgaszone.
    to mam na liście, jest zapotrzebowanie w autach > drugiej połowy 2018

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    Życzenie nr 4.
    Opuszczanie prawego lusterka po wrzuceniu biegu wstecznego (i powrót lusterka do poprzedniego położenia po wyłączeniu wstecznego).
    jest też na liście, choć myślałem o opuszczaniu obu lusterek. najwyżej zrobię programowalne

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    Życzenie nr 5.
    Dołożenie pośredniego poziomu grzania kierownicy (np. w połowie mocy).
    to część modułu komfortu zimowego który zacząłem, ale przez różne sprawy już na ten sezon nie wypuszczę, bo chyba traci sens jeśli do sprzedaży trafiłoby np na koniec lutego

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    Życzenie nr 6.
    Redukcja głośności sygnału dźwiękowego przy otwieraniu/zamykaniu auta
    rozumiem ori alarm (u mnie cisza ale mam Mopar czyli Meta-systems z ich logo). kiedyś popatrzę na to.

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    Życzenie nr 7.
    Możliwość wyłączenia automatycznego składania się lusterek przy zamykaniu auta.
    jest na liście, na przyszłą zimę bo też na tą nie zdążę

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    Życzenie nr 8.
    Zamykamy auto z uchylonymi szybami oraz przełącznikiem wycieraczek szyby przedniej w trybie automatycznym.
    W przypadku wykrycia przez czujnik deszczu pierwszych kropel szyby domykają się automatycznie.
    popatrzę co da się zrobić

    Cytat Napisał SWRSC Zobacz post
    Życzenie 9.
    ACP/AA dla starszych modeli radia.
    wycofałem się narazie z próby dystrybucji koreańskiego rozwiązania. sam nie będę robił skoro pojawiają się konkurencyjne chińskie czy koreańskie produkty.


    Cytat Napisał araneus Zobacz post
    Życzenie 10.
    Otwieranie klapy bagażnika przez ruch stopą (hands free).
    mam na liście

    Cytat Napisał So What! Zobacz post
    Życzenie 11
    Dyskretny, niewykrywalny (gwarancja) ESC OFF. Aktywowany np. poprzez przytrzymanie pokrętła (bistabilne) DNA w kierunku D przez kilka sekund.
    Coś w rodzaju trybu Race bez zmiany pokrętła, tj. bez zmiany wizualnej wnętrza. To by była petarda.
    u siebie mam zrobione tak że nie widać - przełącznik z Q ale zamieniona górna maskownica z ori. robię też przeróbki wyłączników, tak że aktywacja wpada pod przycisk gdzie są amortyzatory - dodaję mikroswitch i możliwość wciśnięcia, trochę przrabiam układ elektroniczny. mogę też oferować przełączniki do których dodam możliwość przekręcenia dalej i potrzebne komponenty. może wprowadzę taki produkt, choć właściwie większość auta które mają jeszcze bistabilny DNA za pół roku będzie po gwarancji, więc czy ma sens ukrywanie RACE? może na małą skalę podziałamy - coś typu kupię na alledrogo kilka używek zwykłych i przerobię a Wy będziecie mieli możliwość zakupu ale też zwrotu w zamian swojego w częściowym rozliczeniu?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Życznie 12
    Wyłączenie odsuwania fotela kierowcy przy wychodzeniu/wchodzeniu z/do samochodu.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    Cytat Napisał Harvaster Zobacz post
    Życznie 12
    Wyłączenie odsuwania fotela kierowcy przy wychodzeniu/wchodzeniu z/do samochodu.
    jest na liście, wiem, użytkownicy aut <~5.2018 mnie o to pytają. chyba to będzie pierwszy moduł jaki zrobię w tym roku
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. KONCERT!!!
    Utworzone przez Rafał w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-11-2008, 20:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory