Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: [Stelvio] Alfa connect - totalny blackout samochodu

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar POl
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    96

    Domyślnie [Stelvio] Alfa connect - totalny blackout samochodu

    Nie wiem, czy ktoś z forumowiczów przeżył podobną przygodę, ale dzisiejszej w nocy otrzymałem z systemu alfa connect wiadomość o próbie włamania do samochodu - samochód stał w garażu. Rano po odczytaniu wiadomości podchodzę do samochodu i cóż, całkowity blackout zasilania, nie działa kompletnie nic poza migającą lampką na podsufitce od alarmu. Telefon na infolinię do alfa connect, po trzecim telefonie udaje się im zgasić lampkę od alarmu natomiast totalne odcięcie zasilania pozostaje, a więc assistance, laweta, wyciąganie samochodu z garażu na rolkach i ASO.

    Po tym zdarzeniu nasuwają się dwie zasadnicze uwagi;
    - alarm zadziałał super (o ile był - raczej go nie było), zablokował samochód na amen
    - dlaczego po zadziałaniu alarmu nikt nie jest w stanie odblokować samochodu by móc kontynuować jazdę (nie zrobiono tego zdalnie z alfa connect, nie zrobił Fiat Assistance, żadnej pomocy z ASO), czy po każdym zadziałaniu alarmu samochód musi trafić do serwisu, coś tutaj nie halo !!!

    PS.
    Podziękowania dla niezawodnego [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]a

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    daj znać jak coś się wyjaśni. niezawodnego to za dużo powiedziane, wiele nie pomogłem tym razem.
    całe szczęście nie mam takich systemów w swojej, jeszcze by tego mi brakowało żeby ktoś monitorował i blokował mi auto
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar POl
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    96

    Domyślnie

    Chęci czasem są cenniejsze od realnej pomocy - do [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]a.

    Odnośnie alfa connect to dają w standardzie przy zakupie samochodu, niby fajny gadżet do monitorowania, ale totalna blokada i niemożliwość odblokowania to już porażka. Coś z nim nie tak, na pewno zażądam wyjaśnień co się wydarzyło i ewentualnie dezaktywacji tego "cuda techniki".

    Poinformuję po tym jak ASO odblokuje, jestem ciekawy ile to potrwa.

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Jak znam życie to ASO nie interesuje się tymi "gadzetami" bo nie wszyscy je mają. Odblokowanie jest na pewno banalnie proste tyle tylko że to nowość. Gdy pytałem w zeszłym roku o szczegóły działania tego systemu nikt w ASO i centrali w Bielsku nie potrafił nic powiedzieć. Zamówiłem odpowiednik niemiecki i działa wyśmienicie (choć też niekiedy są problemy z autoryzacją).

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Zamówiłem odpowiednik niemiecki i działa wyśmienicie
    czyli super
    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    (choć też niekiedy są problemy z autoryzacją).
    jednak nie?

    ktoś kilka tygodni temu zgłaszał na fourm problemy - auto zablokowane, zadzonił, okazało się że robili w systemi jakiś update i duża część aut które mają pod swoimi skrzydłami została zablokowana. dziękuję wolę bez takich wynalazków.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 05-01-2020 o 03:38
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał POl Zobacz post
    Chęci czasem są cenniejsze od realnej pomocy - do [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]a.
    Odnośnie alfa connect to dają w standardzie przy zakupie samochodu, niby fajny gadżet do monitorowania, ale totalna blokada i niemożliwość odblokowania to już porażka. Coś z nim nie tak, na pewno zażądam wyjaśnień co się wydarzyło i ewentualnie dezaktywacji tego "cuda techniki".
    Poinformuję po tym jak ASO odblokuje, jestem ciekawy ile to potrwa.
    A nie rozładował się po prostu akumulator? Ja w drugim tygodniu miałem taką przygodę z moim diabełkiem, że zostawiłem zapasowy kluczyk w samochodzie na noc. Rano objawy były identyczne. Blackout, drzwi mogłem otworzyć tylko ręcznie, nie działało nic poza lampką nad lusterkiem. Podłączyłem ładowarkę pod maskę i po dwóch godzinach auto się obudziło, a po naładowaniu do pełna latało bezproblemowo do wczoraj.
    U mnie od wczoraj (5 stycznia) alfa connect przestał zupełnie działać. Nie otrzymuję powiadomień na telefon, nie działa lokalizacja przez GPS. Ostatnia lokalizacja jest gdzieś w trasie i wygląda tak jakby auto stało tam do tej pory. Dane pokazują przebieg z godziny 12.09 i nawet to, że mam prawie drzwi otwarte Zastanawiam się czy to problem systemowy czy po prostu moduł w samochodzie przestał działać.
    Ostatnio edytowane przez MietasM ; 06-01-2020 o 11:22

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar POl
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    96

    Domyślnie

    U mnie od pamiętnego zdarzenia z nocy ciągle „zatrzaśnięte” dane i nic nowego. Wnioskuję, że ta aplikacja to totalne g... Na pewno zażądam wyłączenia i dezaktywacji, dawali to z nowymi samochodami w gratisie, o ile mi wiadomo to po roku trzeba płacić za abonament, to jakaś pomyłka. Ta aplikacja to jakiś bezsensowny gadżet stwarzający problemy tylko i wyłącznie, bo za jej pomocą nie można niczego zrobić z autem.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał POl Zobacz post
    Na pewno zażądam wyłączenia i dezaktywacji
    Ja tez kiedyś zażądałem usunięcia SGW z mojego auta - kopanie się z koniem, nie potrafią usunąć, nie mogą, nie chcą, radio nie będzie działać itp tak mi uparcie wmawiał ktoś wyżej w FCA Polska z kim pisałe -, tego samego dnia przeanalizowałem schematy i zrobiłem sobie bypass SGW i pierwsze proxi.
    Ciekawe czy ten Alfa Connect wystarczy wypiąć i np zrobić proxi, czy trzeba jeszcze coś w wiązkach przerobić? rzuciłem okiem na schematy i nie mogę tego ustrojstwa zlokalizować na żadnym.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Ja tez kiedyś zażądałem usunięcia SGW z mojego auta - kopanie się z koniem, nie potrafią usunąć, nie mogą, nie chcą, radio nie będzie działać itp tak mi uparcie wmawiał ktoś wyżej w FCA Polska z kim pisałe -, tego samego dnia przeanalizowałem schematy i zrobiłem sobie bypass SGW i pierwsze proxi.
    Ciekawe czy ten Alfa Connect wystarczy wypiąć i np zrobić proxi, czy trzeba jeszcze coś w wiązkach przerobić? rzuciłem okiem na schematy i nie mogę tego ustrojstwa zlokalizować na żadnym.
    Skoro potrafią w serwisie dołożyć ten moduł to i pewnie potrafią go wyjąć.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Prosper
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 TB 200KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    rzuciłem okiem na schematy i nie mogę tego ustrojstwa zlokalizować na żadnym.
    Mi w serwisie pokazywali gdzie to się znajduje przy okazji moich perypetii z aktywacją usługi.
    Wrzucałem kiedyś zdjęcie tutaj.


    Coś sporo tych problemów ostatnio na forum. Mi np. 1 stycznia nowego roku zniknęły wszystkie ulubione stacje radiowe w zakładkach,
    zupełnie jakby pamięć została zwolniona na podstawie wskazań daty. Niby drobnostka, ale jednak czasem Alfa daje popalić.
    Ostatnio edytowane przez Prosper ; 06-01-2020 o 14:50

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. [STELVIO] Dlaczego Stelvio, a nie Stinger?
    Utworzone przez zukowski w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 07-08-2019, 19:39
  3. Totalny brak mocy 156 TS
    Utworzone przez terex007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-04-2016, 15:52
  4. Odpowiedzi: 85
    Ostatni post / autor: 19-04-2014, 07:22
  5. [159] totalny brak mocy przy ruszaniu, czy to problem z DPF?
    Utworzone przez ilnis w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-07-2011, 13:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory