Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Stelvio 2019 - drgawki ukl. kierowniczego

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    jeszcze brak
    Postów
    89

    Domyślnie Stelvio 2019 - drgawki ukl. kierowniczego

    Witam

    Moze ktos mial podobnie, zebym nie wyszedl na idiote w ASO.

    Codziennie ten sam wjazd do pracy, podobna predkosc, skret kol itd. Wczoraj zauwazylem, ze na pol sekundy w trakcie odkrecania kierownicy do pozycji zero (ze skretu ok 45st), kierownica drgala - jakby sie jej wibracja odpalila. Nie zmienilem ost opon, w nic nie wywalilem, nie wydawalo mi sie i nie bylo tego wczesniej. Jestem trgo pewien, bo mam jakis taki dar do wysluchiwania i wylapywania najmniejszych odchylen w moich autach (zona mowi, ze to zboczenie).

    Podnioslem maske, zona krecila kieroenica i nic a wrazenie bylo jakby pompa wspomagania blokowala sie na pasku, choc sama sila wspomagania nie zanikala. Oczywiscie wrazenie jest takie z ta pompa, bo nie wiem w sumie jaki rodzaj wspomagania jest w Stelvio.

    Nie jest to tez znany i opisany wfekt przeskakiwania opon, bo na prawde ten sam wjazd do pracy trenuje tym autem od kilku miesiecyi nie zdarzylo sie to nigdy. Dodatkowo musialo by sie to wydarzyc jakies 15 razy na dystansie moze 3/4 obrotu kola. Upewnilem sie co do tego gdy dzis mi 3ci raz sie zdarzylo w innym miejscu.

    Nie panikuje, choc musze przyznac, ze taka.delikatna niepewnosc mi to funduje. Mialem kiedy przygode gdy przy 100 na kretej trasiewspomaganie sie rozsypalo - majty pelne.

    Przepraszam za srednia przejrzystosc posta, ale pisze na telefonie czego bardzo nie lubie i srednio mi tez to wychodzi.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Raczej do serwisu bo skonczy sie tak:

    https://www.facebook.com/watch/?v=1442857939112761

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    jeszcze brak
    Postów
    89

    Domyślnie

    Wygląda ciekawie, z czystej ciekawości "kto" jest winowajcą?

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał phanteon Zobacz post
    Witam

    Moze ktos mial podobnie, zebym nie wyszedl na idiote w ASO.

    Codziennie ten sam wjazd do pracy, podobna predkosc, skret kol itd. Wczoraj zauwazylem, ze na pol sekundy w trakcie odkrecania kierownicy do pozycji zero (ze skretu ok 45st), kierownica drgala - jakby sie jej wibracja odpalila. Nie zmienilem ost opon, w nic nie wywalilem, nie wydawalo mi sie i nie bylo tego wczesniej. Jestem trgo pewien, bo mam jakis taki dar do wysluchiwania i wylapywania najmniejszych odchylen w moich autach (zona mowi, ze to zboczenie).

    Podnioslem maske, zona krecila kieroenica i nic a wrazenie bylo jakby pompa wspomagania blokowala sie na pasku, choc sama sila wspomagania nie zanikala. Oczywiscie wrazenie jest takie z ta pompa, bo nie wiem w sumie jaki rodzaj wspomagania jest w Stelvio.

    Nie jest to tez znany i opisany wfekt przeskakiwania opon, bo na prawde ten sam wjazd do pracy trenuje tym autem od kilku miesiecyi nie zdarzylo sie to nigdy. Dodatkowo musialo by sie to wydarzyc jakies 15 razy na dystansie moze 3/4 obrotu kola. Upewnilem sie co do tego gdy dzis mi 3ci raz sie zdarzylo w innym miejscu.

    Nie panikuje, choc musze przyznac, ze taka.delikatna niepewnosc mi to funduje. Mialem kiedy przygode gdy przy 100 na kretej trasiewspomaganie sie rozsypalo - majty pelne.

    Przepraszam za srednia przejrzystosc posta, ale pisze na telefonie czego bardzo nie lubie i srednio mi tez to wychodzi.
    wspomaganie jest elektrycznie nie ma pompy wspomagania i żadnego paska - albo przekładnia albo silnik lub coś z geometrią zawieszenia.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    jeszcze brak
    Postów
    89

    Domyślnie

    Czyli silniczek wspomagania. Zgłaszam, bo głupio by było coś wjechać

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    niekoniecznie - przyczyn może być więcej

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    jeszcze brak
    Postów
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    niekoniecznie - przyczyn może być więcej
    Cos wiecej, czy pozostanieez tajemniczy?

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    przecież napisałem wyżej - silnik wspomagania, uszkodzona przekładnia kierownicza, zwalona geometria przedniego zawieszenia.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    przecież napisałem wyżej - silnik wspomagania, uszkodzona przekładnia kierownicza, zwalona geometria przedniego zawieszenia.
    To co napisałeś jest mniej prawdopodobne a bardziej prawdopodobne jest rozkalibrowanie czujnika skrętu. Nie da się naprawić, trzeba dać nowy. To tak naprawdę jest węglowy rezystor pierścieniowy dookoła kolumny kierowniczej zabudowany wewnątrz zintegrowanej z silnikiem obudowie wspomagania. Krótko _ to tania część, ale w ASO do wielu modeli oficjalnie niedostępna. Wtedy trzeba kupić całe wspomaganie co tanie nie jest. Więc jeśli nie ma gwarancji można toto kupić nawet oryginalne made in mexico nawet na allegro,, tylko wtyczka musi się zgadzać. Objawy są charakterystyczne jak kolega opisał i przerobiłem to już w Lancii. A nawet w pedale gazu są ścieżki rezystorowe_ w Mito coś chcieli mi dłubać, i ściemniać z kalibracją _oczywiście bez skutku _bo źle reagował na gaz, kazałem wymienić pedał gazu w sumie za grosze i bingo. Stary rozebrałem, ścieżki nieuszkodzone organoleptycznie a jednak źle działające.

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Ogólnie tak bez podpięcia i sprawdzenia czy nie ma żadnych usterek można gdybać, tak jak koledzy piszą, może być silnik, może być przekładnia, ale właśnie może padł, albo coś mu się może zacząć nie bardzo pod kopułą czujnik kąta skrętu.
    A tak ogólnie to wiadomo co było przyczyną tego zjawiska na filmie co kolega Suzumushi wrzucił?

Podobne wątki

  1. Drgawki, przedmuch i niebiesko z tyłu
    Utworzone przez TriXter w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-12-2014, 16:29
  2. Brak mocy, kopcenie na czarno, drgawki silnika JTD
    Utworzone przez andru w dziale 147
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 13-03-2014, 21:14
  3. Alfa ma drgawki
    Utworzone przez michal9916 w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-08-2013, 16:50
  4. Drgawki przy 1500 obrotów
    Utworzone przez sobi112 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 07:12
  5. [145] Krótkotrwałe drgawki
    Utworzone przez Rzmudzior w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-05-2012, 21:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory