Strona 2 z 71 PierwszyPierwszy 12345678910111252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 702

Temat: FELGI - zestawienie modeli

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Kurcze wyrazny deficyt 18x9

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Ale chcesz do Giulii 20"?
    Chodzi to po mojej głowie

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trevor Zobacz post
    Kurcze wyrazny deficyt 18x9

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Bo 255/40R18 to takie nietypy... raczej na 19" się przechodzi.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał moosiak Zobacz post
    Chodzi to po mojej głowie
    No więc Ci powiem, że ja będę to robił na wiosnę u siebie.
    Zakochałem się w tych kołach na Giulii.
    Do tej pory spotkałem takie dwie - w Niemczech "zwykła" i w Szwajcarii Q i z jej właścicielem udało mi się pogadać.
    Mam spore obawy o to czy nie wyjdą za bardzo na zewnątrz i czy ocierać nie będą, ale on twierdzi, że nie, a jeszcze auto obniżył.
    Także..ja zaryzykuję Możesz poczekać na mój eksperyment, to będzie pewność.

    Same felgi ok 5200 zł.
    Natomiast z oponami i czujnikami w granicach 8500 zł (nie wiem jak długo, bo teraz jest jakaś powalająca cena na tyły).

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Problemy bywają tylko z lakierem gdy felgi są polerowane (te nie są) i używane zimą ale takie zdarzają się i na markowych felgach.
    ja mam na zimę PSW Dubai polerowane (obrazek 5 te środkowe), nic się nie dzieje ( druga zima). za to w 159 ori felgi 17" (tzw policyjne), które powinny być tip top (a to model cały malowany) to tam w mojej drugiej 159 były pęcherze i farba odchodziła całymi płatami z tyłu ramion (pomalowałem i było git). To samo u kumpla, choć takie felgi też miałem w pierwszej 159 i tam się z nimi nic nie działo. Tak więc nie ma reguły.

    PSW to opcja dość tania, felga niby włoska, ale robiona w chinach. nie mam zastrzeżeń do materiału, wykonania, nic się nie krzywi itp. po dotychczasowym doświadczeniu z nimi naprawdę polecam.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Wczoraj zagłębiłem się z tematem produkcji WSP.
    Nie wiem czy i co produkuję we Włoszech, ale większość produkują w kilku krajach, w fabrykach tego koncernu http://www.yhigroup.com/our-business...ring-business/.
    Nie uważam tego za wadę, ponieważ z tych samych fabryk pochodzą felgi (nie wszystkie oczywiście) takich firm jak OZ, Enkei, Sparco, Breyton itd. (zaobserwowałem to już wcześniej oglądając fabryczne naklejki na felgach które zamawiałem). Powiem więcej - na 90% obstawiam, że felgi ORYGINALNE Q na których jeżdżę też robili oni, bo mają wybite "made in Taiwan"
    Generalnie to duży koncern, z zaawansowaną technologią i produkcją na poziomie 4 mln szt./rok... kto wie jacy producenci jeszcze się u nich posiłkują.
    Ostatnio edytowane przez Kolpak ; 27-01-2020 o 10:11

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Czy felgi Q nie mają jednak Thailand? Przynajmniej takie napisy mam na swoich ori 19" a'la Q i też widziałem na innych rozmiarach z Giulii. W każdym razie, tak, felgi AR dziś robi w Azji widać. Ważne żeby nadzór nad produkcją, jakość materiałów itp były na odpowiednim poziomie, miejsce gdzie sie robi nie ma znaczenia (przykład iPhony są robione w Chinach)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar Nemiroff
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Gōrny Ślōnsk
    Auto
    StelvioQ Abarth Spider
    Postów
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Czy felgi Q nie mają jednak Thailand?
    Moje felgi WSP są Made in Malaysia - 20' koniczyny. Takie same jak oryginały. Kupione od polskiego dystrybutora readyauto. Mogę gościa polecić z czystym sumieniem. Wszystko super zapakowane, każda felga w w siateczce - kondonie i solidnym pudle. Przesyłka przyszła z Włoch od WSP na małej palecie.

  8. #18
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nemiroff Zobacz post
    Moje felgi WSP są Made in Malaysia - 20' koniczyny. Takie same jak oryginały. Kupione od polskiego dystrybutora readyauto. Mogę gościa polecić z czystym sumieniem. Wszystko super zapakowane, każda felga w w siateczce - kondonie i solidnym pudle. Przesyłka przyszła z Włoch od WSP na małej palecie.
    Też kupiłem tam felgi,jeszcze wtedy kolega Kolpak się nie ujawnił , właśnie też WSP, przesyłka z Włoch na palecie, tak mi się spodobały, że dałem je na lato, a ori zostawiłem na zimę
    seria była na 19, chciałem lato na 20, ale były już opony no i zostały 19 na lato i zimę
    Lato WSP
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190327_181143.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	70.3 KB
ID:	265703
    Zima oryginał
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191210_152217.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	86.1 KB
ID:	265704

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Też kupiłem tam felgi,jeszcze wtedy kolega Kolpak się nie ujawnił , właśnie też WSP, przesyłka z Włoch na palecie, tak mi się spodobały, że dałem je na lato, a ori zostawiłem na zimę
    seria była na 19, chciałem lato na 20, ale były już opony no i zostały 19 na lato i zimę
    Lato WSP
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190327_181143.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	70.3 KB
ID:	265703
    Zima oryginał
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191210_152217.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	86.1 KB
ID:	265704
    Trochę ryzykujesz, bo w tym wypadku powinieneś odwrotnie.
    Oryginały masz polerowane, więc jest duża szansa, że zimą Ci się zniszczą. Za to WSP mają zwykły lakier, więc jak najbardziej na zimę się nadają.
    No chyba, że auto masz na 3 lata, to można to olać

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Czy felgi Q nie mają jednak Thailand? Przynajmniej takie napisy mam na swoich ori 19" a'la Q i też widziałem na innych rozmiarach z Giulii. W każdym razie, tak, felgi AR dziś robi w Azji widać. Ważne żeby nadzór nad produkcją, jakość materiałów itp były na odpowiednim poziomie, miejsce gdzie sie robi nie ma znaczenia (przykład iPhony są robione w Chinach)
    To już teraz nie wiem..bardzo możliwe, że masz rację, bo pewien jestem tylko co do pierwszej litery

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Trochę ryzykujesz, bo w tym wypadku powinieneś odwrotnie.
    Oryginały masz polerowane, więc jest duża szansa, że zimą Ci się zniszczą. Za to WSP mają zwykły lakier, więc jak najbardziej na zimę się nadają.
    No chyba, że auto masz na 3 lata, to można to olać
    Dzięki za info. Może przerzucę przy przekładce, ale ten wzór WSP bardziej mi się podoba, no plan 3 lata i zmiana, ale w sumie jak na razie na Stelvio, jak wszystko będzie ok to na Q

Podobne wątki

  1. Zestawienie żarówek wnętrza - przedlift
    Utworzone przez sid89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-11-2016, 21:31
  2. Zestawienie żarówek Alfa 166
    Utworzone przez marek230482 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-11-2015, 11:37
  3. Zestawienie olei
    Utworzone przez Szef w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-11-2007, 20:39
  4. zestawienie ile plynow do jakiego silnika i modelu
    Utworzone przez Alfista w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-10-2006, 07:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory