Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Temat: gaszenie silnika na biegu D

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar POl
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jeszcze nie jest, ale będzie. automatyka na zimę żeby po wejściu do auta nie trzeba było naciskać kilku guzików, potem automatyczne wygaszanie do poziomu jaki zaprogramujesze, do tego poziomy mocy grzania kierownicy których brakuje. ale to dopiero wypuszczę na jesień, wcześniej chyba nikt nie będzie chciał, co?
    Jak nikt, jest już chętny!!!, z moim RS (remote start) będzie super sprawą. Przy RS-ie brakuje wstępnego grzania foteli i kierownicy, czy to się uda bez obecności kierowcy na siedzeniu?

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    nie grzeja CI? sprawdzałeś przy niższych temperaturach? dałeś parę minut (fetele szczególnie jak nikt na nich nie siedzi to bedą długo się nagrzewać) jakoś wydawało mi się ze RS ma właczać wszystko, ale może się mylę i tylko chodzi o nawiew. musze sprawdzić czy ogrzewanie działa jak nie ma nikogo w zwykłej wersji bez RS a Ty moze sprawdzisz w odpaleniu z RS : z wyłączonym czujnikiem objętościowym alarmu (w moim Mopar 2x cykl wł/wył stacyjkę deaktywuje), niech ktoś cię zamknie w zimnym aucie - ty na tylnej kanapie, włączy RS a Ty spróbuj włączyć siedzenia przednie/kierę z panelu i po kilku minutach sprawdź czy działa ogrzewanie foteli. wspominam o tym dlatego że:
    a)przy RS moze to inaczej działać (panel nieaktywny/ignorowany)
    b)przy retrofitowanym RS tym bardziej

    oczywiście za pomoc przy testowaniu w konfigu który mnie interesuje dam Ci odpowiedni rabat
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 04-03-2020 o 18:44
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar POl
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie grzeja CI? sprawdzałeś przy niższych temperaturach? dałeś parę minut (fetele szczególnie jak nikt na nich nie siedzi to bedą długo się nagrzewać) jakoś wydawało mi się ze RS ma właczać wszystko, ale może się mylę i tylko chodzi o nawiew. musze sprawdzić czy ogrzewanie działa jak nie ma nikogo w zwykłej wersji bez RS a Ty moze sprawdzisz w odpaleniu z RS : z wyłączonym czujnikiem objętościowym alarmu (w moim Mopar 2x cykl wł/wył stacyjkę deaktywuje), niech ktoś cię zamknie w zimnym aucie - ty na tylnej kanapie, włączy RS a Ty spróbuj włączyć siedzenia przednie/kierę z panelu i po kilku minutach sprawdź czy działa ogrzewanie foteli. wspominam o tym dlatego że:
    a)przy RS moze to inaczej działać (panel nieaktywny/ignorowany)
    b)przy retrofitowanym RS tym bardziej

    oczywiście za pomoc przy testowaniu w konfigu który mnie interesuje dam Ci odpowiedni rabat
    Już wyjaśniam działanie, przy uruchomieniu samochodu poprzez RS załącza się nawiew natomiast nie załącza klimatyzacji oraz grzania foteli i kierownicy, silnik pracuje i się nagrzewa, po wejściu po naciśnięciu start/stop uruchamia się wszystko. Dlatego Twoja inicjatywa związana z modułem komfortu jest jak najbardziej pożądana. Jeżeli coś jeszcze potrzeba to dawaj info.

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    dzięki, narazie wystarczy mi ta informacja. następne to będzie testowanie - już w aucie jak bedę miał urządzenie. moze wyślę CI prototyp, a moze już będzie wszystko finalne jeśli chodzi o hardware/obudowę itp. będziemy w kontakcie
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jeszcze nie jest, ale będzie. automatyka na zimę żeby po wejściu do auta nie trzeba było naciskać kilku guzików, potem automatyczne wygaszanie do poziomu jaki zaprogramujesze, do tego poziomy mocy grzania kierownicy których brakuje. ale to dopiero wypuszczę na jesień, wcześniej chyba nikt nie będzie chciał, co?
    fajny pomysł ;-)

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    Trochę odkopę temat i się pod niego podłączę, bo chciałbym się upewnić jednej rzeczy dotyczącej skrzyni biegów. Moje nowe Stelvio to moje pierwsze auto z automatyczną skrzynią i instrukcja nie do końca precyzyjnie opisuje jak używać skrzyni. Ja robię to tak:
    - jak chcę odpalić auto to bez wciśniętego hamulca naciskam przycisk start na kierownicy, włączam zapłon, czekam chwilę aż zegary zrobią swoją procedurę, noga na hamulec, naciskam przycisk start na kierownicy, silnik się uruchamia, wyłączam hamulec postojowy, wrzucam D lub R i jazda
    - jak chcę wyłączyć auto to zatrzymuję się, noga na hamulcu, uruchamiam tryb P, włączam hamulec postojowy, wyłączam silnik przyciskiem na kierownicy- czy może lepiej po zatrzymaniu wyłączyć silnik i niech auto samo przejdzie w tryb P i wtedy włączyć hamulec postojowy albo go w ogóle nie używać?
    Czy wszystko według Was robię dobrze?
    Czemu się o to pytam, bo w instrukcji z jednej strony jest napisane, że " przed wybraniem trybu P ( parking ) należy ustawić wyłącznik zapłonu w położeniu ON ( jak silnik jest zapalony to naciśnięcie przycisku start na kierownicy powoduje wyłączenie go a nie przejście w pozycję ON ) i wcisnąć pedał hamulca. W przeciwnym razie dźwignia zmiany biegów może ulec uszkodzeniu "
    W innym punkcie instrukcji jest napisane " Aby wyłączyć silnik należy: zaparkować samochód w miejscu, które nie stanowi zagrożenia dla ruchu drogowego, włączyć tryb P ( parking ), gdy silnik jest na biegu jałowym nacisnąć przycisk uruchamiania "
    Tak więc te dwa zdania jakby się wykluczały albo ja czegoś nie rozumiem.

  7. #27
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Stelvio 2022 Veloce
    Postów
    22

    Domyślnie

    Za dużo manewrów. Wsiadasz do auta przyciskach hamulec a potem start. Zmieniasz bieg na D lub R i jedziesz (hamulec puści po przycisnęły gazu). Przy gaszeniu auta wystarczy trzymać hamulec i przycisnąć stop - auto samo zmieni na P i zaciągnie hamulec (jeśli masz aktywna taka opcje w ustawieniach)

    Wszystko za ciebie robi elektronika.

  8. #28
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Ja bym używanie hamulca ograniczył do minimum, szczególnie jak dłuższe postoje. Chwila moment i po tarczach jak klocki przylgną (wtedy i szlifowanie tarcz nic nie daje mimo, że pozornie wygląd wraca do normy).
    Tylko jak auto na nierównym to wpierw hamulec a dopiero potem P albo gaszenie silnika (i auto P jak kolega wspomniał). Wtedy auto nie "wisi" na skrzyni.

    Cytat Napisał piratez Zobacz post
    hamulec puści po przycisnęły gazu
    Ciekawe, nigdy nie zauważyłem... Ale i hamulca w zasadzie nie używam :⁠-⁠).

  9. #29
    Użytkownik Świeżak Avatar Paszczak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    była Giulietta 1.4 120 KM 2012r, Giulia 2Q Ti Sport 2018r
    Postów
    126

    Domyślnie

    Hamulec puści automatycznie, tylko w przypadku zapiętych pasów, chodzi o pas kierowcy. Co do samego hamulca, to lepiej w opcjach wyłączyć samoczynne blokowanie po unieruchomieniu silnika.

  10. #30
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Stelvio 2022 Veloce
    Postów
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paszczak Zobacz post
    Hamulec puści automatycznie, tylko w przypadku zapiętych pasów, chodzi o pas kierowcy. Co do samego hamulca, to lepiej w opcjach wyłączyć samoczynne blokowanie po unieruchomieniu silnika.
    Czemu?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-12-2017, 20:23
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 21:09
  3. Stopniowe rozpalanie i gaszenie oświetlenia wnętrza
    Utworzone przez Alfiar95 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-05-2017, 03:29
  4. Gaszenie silnika - przepustnica gasząca
    Utworzone przez Łobuz w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 12:46
  5. gaszenie silnika
    Utworzone przez justi156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-03-2010, 09:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory