Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: gaszenie silnika na biegu D

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Kubster
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Obecnie MY19 Giulia Super 200 KM, wcześniej GT 1.9 JTD
    Postów
    70

    Domyślnie gaszenie silnika na biegu D

    Cześć,

    Jeżdżę od niedawna naszą superancką hydrokinezą. I łapie się na tym, że co jakiś czas zapominam włączyć P (Park) i gaszę silnik na D.
    Oczywiście skrzynia zaraz sama przerzuca na P i włącza hamulec, ale czy to nie jest dla niej szkodliwe gdy ma się taki zły nawyk?

    Z drugiej strony S&S wyłącza nam silnik prawie na każdych światłach i robi to na D, chyba że będziesz pamiętał aby wcisnąć magiczny przycisk (S&S OFF) przed jazdą.

    Jakie są Wasze opinie?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Gasisz dobrze.

    Co do wyłączania S&S, polecam swój produkt z którego tu na forum korzysta ok 40 forumowiczów: https://shop.stuff4car.com/pl/index....&product_id=52

    Jak będziesz chciał coś pogrzebać w elektronice sam czy u znajomego (dodanie Race mode itp) to zapraszam też po bypass SGW do mojego sklepu. Ewentualnie zapraszam do mnie na jakieś modyfikacje/dodawanie brakującego wyposażenia.

    Na produkty w sklepie dla alfaholików drobny rabat 5% z kodem Alfaholicy
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kubster Zobacz post
    Jakie są Wasze opinie?
    Jest taka opcja automatyczny hamulec cz coś takiego i dodatkowo przy park, albo przy gaszeniu aktywuje hamulec ręczny

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    tak, ja w menu mam automatyczny "ręczny". bez włączonej opcji nie raz widziałem jak Giulie się dziwnie u mnie na podjeździe kolebały tył/przód po zgaszeniu i waliły po pinie Park-a w skrzyni.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Mam wyłączoną w menu opcję automatycznego ręcznego, ale u mnie ręczny włącza się mimo to zawsze wtedy, gdy zaparuję na wzniesieniu, co akurat bardzo mi pasuje.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Kubster
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Obecnie MY19 Giulia Super 200 KM, wcześniej GT 1.9 JTD
    Postów
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Gasisz dobrze.

    Co do wyłączania S&S, polecam swój produkt z którego tu na forum korzysta ok 40 forumowiczów: https://shop.stuff4car.com/pl/index....&product_id=52

    Jak będziesz chciał coś pogrzebać w elektronice sam czy u znajomego (dodanie Race mode itp) to zapraszam też po bypass SGW do mojego sklepu. Ewentualnie zapraszam do mnie na jakieś modyfikacje/dodawanie brakującego wyposażenia.

    Na produkty w sklepie dla alfaholików drobny rabat 5% z kodem Alfaholicy
    Dzięki za ofertę. Natomiast co do S&S to na razie dziwię się a zarazem cieszę, że nie mam z tym problemu. Przejechałem już 1300 km od nowości i do tej pory się nie załączył. A była trasa 300 km z Warszawy w tym. Czyżby akumulator wciąż nie doładowany? W końcu auto było z placu. A może coś innego? Ma ktoś coś takiego?

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    jeśli nie masz innych powodów żeby się nie załączył (np 4C różnicy pomiędzy zadaną temperaturą na A/C a mierzoną, albo innym błędem), to aku masz obecnie naładowany poniżej 67%, czyli już niedoładowany i go postarzasz szybciej (o ile już nie jest do bani, ile stał na placu? ładowali regularnie?). Raz że plac zrobił pewnie swoje, a dwa że w AR jest dupiaty algorytm tzw inteligentnego ładowania (raczej durnego), powyżej 75% ciężko wyjść bo zmniejsza napięcie a zatem i prąd ładowania, i tylko podczas hamowania ładuje full (taki KERS haha) powyżej 85% już tylko utrzymuje 12.7V i tylko doładowuje przy hamowaniu. Tylko ludzie którzy dużo jeżdżą są w stanie zrobić wyniki typu 85-88%. Naładujesz aku na ful, zrobisz kilka rundek po mieście (nawet bez S&S) i za 2-3 dni masz 75%.
    BTW, w przyszłości zrobię urządzenie które oszukuje BCM trochę tak żeby porządne ładowanie było np do 90% a potem żeby trochę zaczął zmniejszać. Trzeba szanować aku, a nie przyspieszać jego starzenie się.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kubster Zobacz post
    Dzięki za ofertę. Natomiast co do S&S to na razie dziwię się a zarazem cieszę, że nie mam z tym problemu. Przejechałem już 1300 km od nowości i do tej pory się nie załączył. A była trasa 300 km z Warszawy w tym. Czyżby akumulator wciąż nie doładowany? W końcu auto było z placu. A może coś innego? Ma ktoś coś takiego?
    Miałem to samo - auto ze stocku. Sądziłem, że mam fabrycznie wyłączony, ale włączył się raz podczas nocnej podróży do Chorwacji, a potem już się nie odzywał. Po pół roku zgłosiłem do ASO i po całym dniu testów zleconych przez TESEO wymienili akumulator na gwarancji. Od tego czasu traktuję S&S jako tester akumulatora - pozwalam mu się wykazać na światłach, na których wiem, że dłużej postoję
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    BTW, w przyszłości zrobię urządzenie które oszukuje BCM trochę tak żeby porządne ładowanie było np do 90% a potem żeby trochę zaczął zmniejszać. Trzeba szanować aku, a nie przyspieszać jego starzenie się.
    Byłoby cudownie. Chciałbym coś takiego kupić. Mam dość ładowania akumulatora we własnym zakresie.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Kubster
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Obecnie MY19 Giulia Super 200 KM, wcześniej GT 1.9 JTD
    Postów
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jeśli nie masz innych powodów żeby się nie załączył (np 4C różnicy pomiędzy zadaną temperaturą na A/C a mierzoną, albo innym błędem), to aku masz obecnie naładowany poniżej 67%, czyli już niedoładowany i go postarzasz szybciej (o ile już nie jest do bani, ile stał na placu? ładowali regularnie?). Raz że plac zrobił pewnie swoje, a dwa że w AR jest dupiaty algorytm tzw inteligentnego ładowania (raczej durnego), powyżej 75% ciężko wyjść bo zmniejsza napięcie a zatem i prąd ładowania, i tylko podczas hamowania ładuje full (taki KERS haha) powyżej 85% już tylko utrzymuje 12.7V i tylko doładowuje przy hamowaniu. Tylko ludzie którzy dużo jeżdżą są w stanie zrobić wyniki typu 85-88%. Naładujesz aku na ful, zrobisz kilka rundek po mieście (nawet bez S&S) i za 2-3 dni masz 75%.
    BTW, w przyszłości zrobię urządzenie które oszukuje BCM trochę tak żeby porządne ładowanie było np do 90% a potem żeby trochę zaczął zmniejszać. Trzeba szanować aku, a nie przyspieszać jego starzenie się.
    Jeszcze wracając do tego co piszesz i Twojego wątku
    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...metrow-10.html
    Zrozumiałem że należałoby sprawdzić i zmienić ustawienia ładowania na kraj Polska i najlepiej poprosić o update BCM. Dobrze wywnioskowałem? Bo moje S&S nadal martwe.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-12-2017, 20:23
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 21:09
  3. Stopniowe rozpalanie i gaszenie oświetlenia wnętrza
    Utworzone przez Alfiar95 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-05-2017, 03:29
  4. Gaszenie silnika - przepustnica gasząca
    Utworzone przez Łobuz w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 12:46
  5. gaszenie silnika
    Utworzone przez justi156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-03-2010, 09:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory