Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 145

Temat: Remote start - zdalne uruchomienie

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    sądziłem że do tego też potrzebne jest auto. sorry, znam Twój VIN, znam VIN wielu kolegów, z resztą co za problem, VIN widać na szybie. co wystarczy sobie zamówić u Lio kluczyk pod dowolny VIN i odjechać czyimś samochodem? żeby nie było tak jak z jego aktywacją AA/ACP - niegowic miał tylko podjechać do ASO włączyć ustwienie, po czym okazało się że źle przygotował proxi i razem je poprawialiśmy, albo też te sales cody które nic nie dają i opcje znikają po resecie proxi u dealera
    Nie wiem, nie zamawiałem u niego, mówię to co słyszałem.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar POl
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    96

    Domyślnie

    Uściślę, kluczyk "czysty" bez bagnetu zamówiony w ASO to niecałe 1200 zł brutto (faktura), oczekiwanie 4 dni, zaprogramowany pod samochód w ASO wiTECH'em - czysta sprawa. Bagnet przełożony z innego kluczyka. Pozostaje zmiana w proxi, jeżeli auto z EU, w autach z USA można zaznaczyć check box w wiTECH'u i działa. Kochana Unia zabrania niestety zdalnego uruchamiania i dlatego auta EU mają blokadę i trzeba zadziałać w proxi. W sobotę programujemy i dam info.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał POl Zobacz post
    ... auta EU mają blokadę i trzeba zadziałać w proxi...
    Po aktualizacji softu w ASO np. przy okazji przeglądu zmiany w proxi oczywiście znikają?

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Ja mam fabrycznie kluczyk z odpalaniem bo z USA, ale chciałbym jeden dorobić.
    Właściwie nie muszę póki co nawet go programować pod zdalne odpalanie (przycisk jednak musi posiadać), ale rzecz jasna pozostałe funkcje kluczykowe musi spełniać i musi mieć też dorobiony grot/bagnet czy jak tam zwał.
    W tym wypadku jak najlepiej ugryźć temat? Jeśli dostanę FV, to wolę dopłacić.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar POl
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    96

    Domyślnie

    Zamawiając nowy kluczyk (z funkcją zdalnego uruchamiania i panik (model USA) lub standardowy (model EU), otrzymujesz "czysty", ASO wiTECH'em programuje pod Twój samochód. Jeżeli potrzebujesz dodatkowy bagnet to zamawiasz w ASO pod VIN samochodu, przychodzi nacięty pod zamek i tylko wkładasz do kluczyka.

    Na e-bay'u są używane już zaprogramowane i ten fakt wzbudził moje podejrzenia, czy można na nowo zaprogramować - czytałem różne opinie na tak i nie, więc wolałem nie ryzykować i jeszcze czas oczekiwania na przesyłkę. Wolałem nie ryzykować, a zdalne uruchamianie uważam za super funkcję zarówno zimą jak i latem. W Alfie ta funkcja to zaledwie tysiąc z kawałkiem, bo już zaadoptowana, w innych markach (dla przykładu Bawaria) taka wygoda to kilka, jak nie naście ładnych klocków.

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Nie wiem, nie zamawiałem u niego, mówię to co słyszałem.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
    oby tak nie było, bo inczej to chyba zrobimy zrzutkę na kluczyk z VINem auta FCA i zrobimy jakąś akcję typu nagranie i wrzutka na YT jak przestawiamy auto np jednego z dyrektorów FCA w BB (ma GIulię) np w inne miejsce -w celu oczywiście zmuszenia FCA do zablokowania takiej mozliwośći.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    16

    Domyślnie

    Myślę, że Lio ma dostęp do dodatkowych informacji lub kodów na bazie VIN, które pozwalają mu zaprogramować kluczyk. Inaczej to by było zbyt proste. Przestawianie auta dyrektora FCA? Wchodzę w to [emoji16]

    Jeśli chodzi o zamawianie kluczyka, ASO da sobie radę jak im powiem ze chce wersję USA czy muszę im podać fake'owy VIN?

    Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar POl
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zibix Zobacz post
    Jeśli chodzi o zamawianie kluczyka, ASO da sobie radę jak im powiem ze chce wersję USA czy muszę im podać fake'owy VIN?
    Kluczyk zamawiasz "czysty", czyli wystarczy podać rodzaj; z przyciskiem do zdalnego uruchomienia i panik (tzw. wersja USA) lub standardowy (bez wymienionych przycisków, wersja EU). VIN w tym przypadku nie jest potrzebny.
    Kluczyk przychodzi bez bagnetu, bagnet to oddzielna pozycja i w tym wypadku VIN wymagany.

  9. #19
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    żeby uściślić- wg ASO nr vin potrzebny jest do docięcia grot-a jeśli zamawiamy komplet- jeśli zamawiasz sam pilot przychodzi czysty -tj. możesz go dołożyć witech-em do każdego auta. więc jeśli ktoś ma dostęp do bazy to tylko mechanicznie gortem otworzy drzwi ale autem nie odjedzie ponieważ tego pilota nie będzie do czasu wgrania widział samochód. Pilot będzie martwy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Ja mam fabrycznie kluczyk z odpalaniem bo z USA, ale chciałbym jeden dorobić.
    Właściwie nie muszę póki co nawet go programować pod zdalne odpalanie (przycisk jednak musi posiadać), ale rzecz jasna pozostałe funkcje kluczykowe musi spełniać i musi mieć też dorobiony grot/bagnet czy jak tam zwał.
    W tym wypadku jak najlepiej ugryźć temat? Jeśli dostanę FV, to wolę dopłacić.
    zamów w aso 1150 brutto pilot i ok 250 brutto grot. Potem 3 min w ASO dogranie Witech-em i wszystko działa. Nic więcej nie musisz kombinować.

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    oby tak nie było, bo inczej to chyba zrobimy zrzutkę na kluczyk z VINem auta FCA i zrobimy jakąś akcję typu nagranie i wrzutka na YT jak przestawiamy auto np jednego z dyrektorów FCA w BB (ma GIulię) np w inne miejsce -w celu oczywiście zmuszenia FCA do zablokowania takiej mozliwośći.
    no i co z tego, kradzież to kradziez , nie wazne jak otworzysz auto... gosc ma dojscia w ASO i chcesz go karać za to ze robi na tym kase ? bez przesady... od razu napisz do FCA zeby go zwolnili z roboty
    Gośc jest jaki jest, ale gdyby nie on, to o kilku rzeczach pewnie do tej pory bysmy nie wiedzieli ze sa mozliwe...

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Check engine i Start&Start niedostępny
    Utworzone przez Roman35 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-03-2017, 03:52
  2. [156] napięcie w wyjściu remote
    Utworzone przez przemax w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-11-2015, 19:10
  3. Kabelek REM Remote do wzmacniacza
    Utworzone przez Bladyy w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-03-2014, 09:38
  4. Remote do wzmacniacza
    Utworzone przez CichyCichy w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-09-2013, 12:46
  5. Jak wyłączyć zdalne otwieranie bagażnika !!!
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-01-2011, 13:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory