Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: infotainment przestał działać

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    13

    Domyślnie infotainment przestał działać

    Mam dziwny przypadek. Jakąś godzinkę temu pojechałem swoją Giulią odebrać żarło. Do przejchania dystans dosłownie 2km.
    Jak wsiadłem wszystko było cacy. Dojechałem na miejsce zaparkowałem, wszedłem do środka na 5minut, wracam, włączam silnik. Infotainment się nie odpala. Pojechałem w tym stanie do domu (kolejne zawrotne 2km) i w garażu kilka razy odpaliłem jeszcze raz auto, ale bez skutku.
    Wszystko inne działa bez zarzutu, żadnych błędów nie wywala na desce rozdzielczej.
    Ktoś się spotkał z czymś takim?

    Giulia z 2016 roku, model Super.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    W modelu z produkcji w pierwszej połowie 2017 roku zdarzyło mi się to dwa lub trzy razy, że nie odpalił. Po jakiś tam prostych czynnościach typu włączenie radia ręcznie czy też zamknięcie i ponowne otwarcie samochodu każdorazowo zaczynał działać.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    spawdz stan akumulatora, może zaczyna juz padać i to jest pierwszy objaw

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    który firmware w radiu? jakieś może odpięcie aku, a potem aktualizacja do MV002.009.055. jeśli jest jeszcze MV001.xxx.xxx to dojdzie dogranie instrukcji i chyba na nowo map (jeśli jest navi). wszystko opisane w wątku na alfaowner w dziale giulia, wątek Infotainment update, post 1
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar lmilka
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia B-Tech
    Postów
    26

    Domyślnie

    A próbowałeś przytrzymać przycisk sterowania głośnością? On służy również do wł/wył radia i chyba jako jedno z niewielu urządzeń, pamięta swój stan...

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Miałem to samo zasugerować, bo już na forum był kiedyś podobny temat i okazało się, że ktoś właśnie przez przypadek wyłączył radio
    Pozdro,
    Bartas

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Techno Zobacz post
    spawdz stan akumulatora, może zaczyna juz padać i to jest pierwszy objaw
    Ostatnio rzeczywiście same trasy w stylu 5-10minut. Jeszcze coby w łapki i tyłek nie było zimno to odpalam odrazu grzanie foteli i kierownicy... Nie jest to najzdrowsze dla akumulatora, wiem :/

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    który firmware w radiu? jakieś może odpięcie aku, a potem aktualizacja do MV002.009.055. jeśli jest jeszcze MV001.xxx.xxx to dojdzie dogranie instrukcji i chyba na nowo map (jeśli jest navi). wszystko opisane w wątku na alfaowner w dziale giulia, wątek Infotainment update, post 1
    Mam najnowszy możliwy firmware MV-002.009.055 i to zrobiony odrazu jak wyszedł, zawsze męczyłem ASO o te pierdoły. Jeżdże już na nim z 2 lata, więc nie sądze, że gdzieś tu leży przyczyna.

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Miałem to samo zasugerować, bo już na forum był kiedyś podobny temat i okazało się, że ktoś właśnie przez przypadek wyłączył radio
    Niestety przyczyna nie jest taką błahostką

    Wziąłem ją jeszcze na godzinna przejażdżkę i zauważyłem, że mruga mi licznik przejechanych kilometrów, myślę że to ważna wskazówka. (być może nie zobaczyłem tego odrazu, tamta trasa była naprawdę krótka, a ja byłem skupiony na wduszaniu "włącznika" radia). Niestety po godzinnej jeździe, nic się nie zmieniło.
    Pogrzebałem trochę i podzielę się z wami efektami mojego małego researchu na amerykańskich forach. Może kogoś to olśni
    Migający licznik oznacza, że jest jakieś "nowe" urządzenie którego komputer nie umie wykryć, albo które generuje błędy.
    Biorąc pod uwagę dotychczasowe objawy myślę, że mogą być 2 przyczyny.
    a) Akumulator jest bardzo słabo naładowany i jest jakiś protokół, który odcina radio, żeby samochód kompletnie nie stracił zasilania (chociaż ogrzewanie kierownicy i foteli działa... trochę dziwne, że tylko radio), protokół jest tak słabo napisany, że komputer sam nie ogarnia, że odłączył radio. Dlatego wywala błąd jako mrugający licznik.
    b) najzwyczajniej wysypał się bezpiecznik od radia. Komputer nie potrafi sobie poradzić z tym i generuje błąd (licznik mruga)

    Jutro postaram się podjechać do mojego serwisu, chciałbym żeby sprawdzili bezpiecznik i stan akumulatora.

    BTW. ktoś wie jak ten akumulator wyjąć z bagażnika? Chciałem go podładować w domu, ale mnogość podłączonych kabli i przeróżnych nakładek na akumulatorze mnie odstraszyła.
    Ostatnio edytowane przez ubub ; 07-02-2020 o 00:44

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie

    Pewnie masz racje ze to awaria, ja przez przypadek wyłączyłem ekran, jest taka opcja w ustawieniach. Radio grało, wyświetlał opcje klimatyzacji ale był black out. Niestety nie pamietam jak udało mi się go włączyć ale już umawiałam wizytę w serwisie


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    13

    Domyślnie

    No i stała się jasność.
    Infotainment oficjalnie działa.
    Co było przyczyną? Coś z bezpiecznikiem, tak jak obstawiałem.
    Lecz sam bezpiecznik nie był przepalony, wyjąłem, obejrzałem z 15stron, wyglądał dobrze to włożyłem z powrotem. Poskutkowało wszystko gra i huczy

    Także jakby ktoś miał podobne schorzenie, moja rada taka, sprawdź bezpieczniki

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał ubub Zobacz post
    Także jakby ktoś miał podobne schorzenie, moja rada taka, sprawdź bezpieczniki
    Raczej kwestia odłączenia zasilania od urządzenia. Pewnie ten sam efekt byłby po odłączeniu aku. Ale fajnie, że ci się udało odratować. Wizyty w serwisie są zwykle mało przyjemne i w większości przypadków kosztowne.

Podobne wątki

  1. Przestał działać z pilota
    Utworzone przez maniek6600 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-08-2017, 21:33
  2. [159] Przestał działać nawiew
    Utworzone przez Puchaczo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-08-2017, 16:55
  3. Pilot przestał działać
    Utworzone przez MrKrzywy w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-07-2017, 11:03
  4. Pilot przestał działać
    Utworzone przez majkel_dg w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 14:47
  5. Przestał działać licznik
    Utworzone przez jimmy_69 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-03-2012, 17:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory