Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Temat: Dziwne terkotanie podczas mocniejszego przyśpieszania

  1. #21
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał alexm Zobacz post
    Dzisiaj mija tydzień. Nadal nikt nic nie wie. Żona jeździ sobie BMW. Fajnie
    Rozumiem Twoje wkurzenie coś wibruje, pracuje w jednej z marek VW i często się zdarza, że coś wibruje, wpada w rezonans w pewnym zakresie obrotów. Diagnoza oraz zlokalizowanie czegoś takiego, co często dochodzi z okolic deski rozdzielczej nie jest łatwe i zajmuje czasem sporo czasu, to raz. Dwa nie jest to jednak jakaś wada w kategoriach poważnych, unieruchamiających samochód tracąc mobilność. Dostałeś samochód zastępczy nieodpłatnie. Nie zrozum mnie, źle rozumiem Twoje zdenerwowanie, ale gdyby każdy, komu coś rezonuje w samochodzie, od razu obrażał się na całą markę i od razu szukał nowego samochodu, to myślę że fora nie tylko tej marki kipiały by od tego rodzaju wpisów.

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Stelvio Executive 2019, Stelvio Veloce 2021
    Postów
    25

    Domyślnie

    Napisałem w innym wątku o mojej rozwijającej się historii, poniżej cytat:

    Człowiek z serwisu zbył moją małżonkę w poniedziałek informacją, że oddzwoni. Wszyscy zapewne domyślają się czy zadzwonił. Zadzwoniłem więc przed chwilą ja. Pan miał zmianę rano, teraz już go nie ma a NIKT inny nie jest w stanie mnie poinformować co się w ogóle dzieje z samochodem - czy go rozkręcili czy nie, czy czekają na jakieś części czy nie, a może stoi gdzieś z boku i się kurzy. A mamy już 10 dzień zabawy. Gratuluję Alfie triumfalnego powrotu do sektora premium, czuję już, ze wdepnąłem w niezłe g...o i to mój pierwszy i ostatni samochód tej marki. I zapewniam, że będę jej doskonałym ambasadorem, takim samym jak szczęśliwi panowie z serwisu. Ciekawi mnie jeszcze ile stracę na odsprzedaży, bo ta nastąpi zaraz.

  3. #23
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Ok, serwis zachowuje się nieprofesjonalnie, na pewno, ale cytuję:

    Cytat Napisał alexm Zobacz post
    czuję już, ze wdepnąłem w niezłe g...o
    Cytat Napisał alexm Zobacz post
    to mój pierwszy i ostatni samochód tej marki
    Cytat Napisał alexm Zobacz post
    I zapewniam, że będę jej doskonałym ambasadorem
    Cytat Napisał alexm Zobacz post
    Ciekawi mnie jeszcze ile stracę na odsprzedaży, bo ta nastąpi zaraz
    Rob jak chcesz, Twoja kasa, Twój temat, ale tak szczerze takie "rwanie szat" z powodu, że coś wpada w rezonans czasem pod deską... Chyba Ty naprawdę, żadnej awarii w samochodzie nie widziałeś, to jakby tak Alfa się zjarała jak niektóre BMW, czy np. taka była akcja z oszukiwaniem NOx jak w VW, to byś pojechał do Włoch i wyrżnął w pień cały zarząd Alfy

    A jeszcze taki przykład z najbliższego otoczenia, moja żona ma Audi A5 z 2019 roku, egzemplarz naprawdę dobrze doposażony, kosztował znacznie więcej niż Stelvio
    przebieg - ok. 3000km klocki z przodu zaczęły piszczeć, ale żebyśmy się rozumieli, piszczały tak, że jak przyjeżdzała do domu to słyszałem ją ja, córka i założę się, że pozostali sąsiedzi też, serwis oczywiście to normalne, zbierają się gazy, powiem szczerze gdybym nie był z branży i w ogóle to by mnie zlali, wymienili w końcu na GW po wielkich bólach.
    przy ok 5000 km przebiegu podczas jazdy zaczęło coś rezonować podczas przyspieszania i na nierównościach z okolic schowka, nie chciałem już jechać do ASO, sam wyjąłem schowek, okazało się, że jedna z wiązek za schowkiem była luźna i hałasowała, umocowałem jak należy i wszystko ucichło.
    Poza tym auto ma już ok 35 000km i wszystko ok. Też się miałem obrazić na Audi z powodu takich pierdół i sprzedawać po kilku miesiącach samochód?
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 29-02-2020 o 00:23

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Stelvio Executive 2019, Stelvio Veloce 2021
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Rob jak chcesz, Twoja kasa, Twój temat, ale tak szczerze takie "rwanie szat" z powodu, że coś wpada w rezonans czasem pod deską... Chyba Ty naprawdę, żadnej awarii w samochodzie nie widziałeś, to jakby tak Alfa się zjarała jak niektóre BMW, czy np. taka była akcja z oszukiwaniem NOx jak w VW, to byś pojechał do Włoch i wyrżnął w pień cały zarząd Alfy
    Problem w tym, że dotychczas - ok, widocznie miałem szczęście - nie widziałem żadnej awarii w swoich samochodach. Aż kupiłem Alfę.
    I skoro to takie 'nic', żadna poważna awaria, po prostu błahostka, fraszka-igraszka to dlaczego mój samochód stoi już prawie 2 tygodnie? Strach się bać jak wygląda sytuacja kiedy naprawdę stanie się coś poważnego! Skoro jesteśmy przy powadze - czy to poważne tak podchodzić do klienta? Zero informacji, zero oddzwaniania, wczoraj miałem szczęście, zadzwoniłem i udało mi się w końcu skontaktować z mechanikiem, wow! No chylę czoła! A ten z radością poinformował mnie, że to nic mechanicznego (sprawdzali to 2 tygodnie, naprawdę?!?!), a teraz koledzy z innego działu będą rozkręcać deskę rozdzielczą (już mi ciarki po plecach przechodzą jak sobie pomyślę jak to potem skręcą). A kiedy? Odpowiedź - kiedy będą mieli czas (sic!). 'Przecież ma pan samochód zastępczy'. Po prostu ręce opadają, czegoś takiego to jeszcze w życiu nie spotkałem.

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio 280
    Postów
    38

    Domyślnie

    U mnie to była luźna turbina ( nie osłona ) po około 35,000 km ( niecały rok użytkowania )

    Trzymała się na jednej śrubie, trzy wypadły.

    Zaczęło się od terkotania przy określonych obrotach. Serwis chciał rozbierać deskę rozdzielczą.Na co nie wyraziłem zgody.

    Dopiero umieszczenie mikrofonu w komorze silnika pokazało, że dźwięk nie jest z wnętrza tylko z komory silnika. Oczywiście mikrofon to moja inicjatywa przy
    wydatnej pomocy kolegi z niezależnego serwisu :-)
    Mimo tego niczego jednak nie znaleziono.

    Dopiero głośny ryk silnika w pełnym zakresie obrotów ( została jedna śruba na turbinie ) przekonał serwis, że to nie są moje wymysły
    i nie jest to wina wygłuszenia samochodu którą wykonałem w profesjonalniej firmie, co również sugerowano.

    Alfy więcej nie kupię i to nie tylko z powodu w/w usterki, budzi u mnie skrajne emocje ...od zachwytu w trakcie pokonywania zakrętów i prowadzenia do znienawidzenia jej
    gdy klimatyzacja "daje mi po oczach" dmuchając tylko na przednią szybę zimą ( 500km regulowania ustawień i nic ) , komunikaty o awariach w trybie nocnym wyświetlacza oślepiają komunikując wielokrotnie o braku płynu w spryskiwaczu, mało wygodnych jak dla mnie fotelach z wysuwanym elementem pod uda, wyświetlaczem którego 1/3 zajmuje symbol Androida i nikt nic z tym nie może zrobić, szarpiącym Start / Stop - dzięki za moduł który to wyłącza, braku informacji o zużyciu oleju - nigdy nie wiesz kiedy trzeba wymienić aż nie pojawi się komunikat że to już a ty jesteś 1000km od serwisu a do planowanego przeglądu jeszcze 3000km ( wymiana co 10.000 prewencyjnie - OK tylko dlaczego ? ), zalewanej szyby bocznej po użyciu spryskiwacza i w trakcie deszczu.... i wiele jeszcze takich drobiazgów które niby nie przeszkadzają, niby można bez tego żyć jednak to denerwuje ( nie chcę napisać, że w...a ). Samochód ma rok i dwa miesiące 53500 km na liczniku i zgodnie z planem serwisowym powinny się odbyć 3 wizyty... byłem razy naście z różnymi drobiazgami, jak podliczę wszystkie naprawy i ekstra wymiany oleju to auto stało w serwisie około miesiąca...!!!

    Za chwile znowu jadę wymienić olej i zgłoszę problem z USB ... nie dział Android AUTO :-))))

    PS. Klapka od wlewu u mnie też odstaje .... ale przestałem zwracać na to uwagę :-)))
    Ostatnio edytowane przez Andrzej..Z ; 07-03-2020 o 09:29

Podobne wątki

  1. [159] Dziwne drgania podczas przyśpieszania
    Utworzone przez agent634 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-02-2017, 15:12
  2. dziwne stuki podczas gwałtownego przyśpieszania
    Utworzone przez skorpion81 w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12-01-2014, 13:16
  3. Dziwne pukanie (skrzynia) podczas przyśpieszania.
    Utworzone przez pawelmynia w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-10-2012, 23:39
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-07-2012, 01:45
  5. 2,4 JTD dziwne zachowanie silnika podczas przyśpieszania
    Utworzone przez KKrzysztof w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-06-2009, 07:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory