Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: [Giulia] info Entertainment przed lift -> po lift

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie [Giulia] info Entertainment przed lift -> po lift

    Cześć,

    Czy ktoś się orientuje czy byłaby szansa na retrofit nowego systemu Entertainment z Giulii po lifcie do Giulii przed liftowej (mam wersje z 8,8 cala ekranem) - czy np. w ASO za opłatą mogliby wymienić czy marne szanse??

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,507

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    Cześć,

    Czy ktoś się orientuje czy byłaby szansa na retrofit nowego systemu Entertainment z Giulii po lifcie do Giulii przed liftowej (mam wersje z 8,8 cala ekranem) - czy np. w ASO za opłatą mogliby wymienić czy marne szanse??

    Pozdrawiam
    Za wcześnie jeszcze na święta.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Zastanawia mnie co takiego poza "efektem nowości" posiada infotainment 2020?
    Rozumiem wygląd konsoli i inne materiały, rozumiem bardziej zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, ale infotainment?
    Czy ktoś zwrócił uwagę jakie to wolne jest? Przeciez to jakby się cofnąć o 10lat. Dodatkowo obsługa dotykowa przy dość prostym systemie jaki ma alfa chyba nie jest potrzebna. Do każdej funkcji dostajesz się 3 kliknięciami wygodnie opierając rękę na podłokietniku.
    Ok, każdy jest inny kazdy ma inny gust- szanuje ale do mnie osobiście poza świeższa grafika nowy system nie przemawia.

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Ale konsole środkową z tą nową gałką zmiany biegów to bym przerzucił jakby się dało. Sprawia wrażenie pomimo że wygląda o wiele lepiej, o wiele bardziej stabilnej

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Ale konsole środkową z tą nową gałką zmiany biegów to bym przerzucił jakby się dało. Sprawia wrażenie pomimo że wygląda o wiele lepiej, o wiele bardziej stabilnej
    Jak miałbym do wyboru nową gałkę zmiany biegów kosztem schowka, w postaci przesuwanej blendy przy uchwytach na napoje, to wolę wersję dotychczasową

    Cytat Napisał bob@ Zobacz post
    Dodatkowo obsługa dotykowa przy dość prostym systemie jaki ma alfa chyba nie jest potrzebna. Do każdej funkcji dostajesz się 3 kliknięciami wygodnie opierając rękę na podłokietniku.
    W nowym systemie masz wybór - możesz korzystać z manipulatora, możesz też używać ekranu dotykowego. Pewnie i tak nie używałbym funkcji dotykowej, ale i tak lepiej mieć wybór.

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał So What! Zobacz post
    Jak miałbym do wyboru nową gałkę zmiany biegów kosztem schowka, w postaci przesuwanej blendy przy uchwytach na napoje, to wolę wersję dotychczasową
    Na szczęście w Stelvio dalej jest zamykany, estetyczny schowek

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    W nowym systemie masz info o doładowaniu, temp cieczy chlodzacej, oleju i inne taki plus fajny podział ekranów mi bardziej na tym zależy

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    W sumie jedyna rzecz w przedlifcie, którą bym chętnie poprawił, to AA na pełnym ekranie. Reszta jest ok.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    bardzo wątpię czy będzie się dało przerzucić nowy system. kwestia choćby jakiś braków sprzętowych w aucie a nawet tak prozaiczna jak wersje firmwarów w różnych obecnych modułach na które nie dostaniecie aktualizacji (bo nie macie odpowiedniego sales code przypisanego do VIN w bazie FCA). spróbujcie jeśli ktoś robi update w aucie wyprodukowanym przed 13.4.2018, zupdatuje sam firmware PAM (bo wyskoczy) a nie zupdatuje modułu ABS (też powinien wyskoczyć) - PDC świeci błędem i nie działa. Tak samo może być z włożeniem radia poliftowego.
    Poza tym cena - radio + wyświetlacz w dotychczasowym systemie to w ASO koszt części zamiennej ok 10tyś zł, dotykowe może być droższe. Używka, wiecie że FCA nie daje kodów do radia a na razie nie słyszałem żeby ktoś poradził sobie z odblokowaiem używki). A co trzeba będzie w proxi pozmieniać żeby ruszyło i nie pluło się o jakieś braki? Zdajecie sobie sprawę że np obecnie jedno ASO walczy z niemożliwością aktywowania AA/ACP w aucie w którym to było a radio nowe przyszło na wymianę ze względu na problemy - nie da się zaaktywować AA/ACP i auto oddane zostało klientowi ze starym radiem z problemami -ASO czeka już kilka tygodni na jakąś osobę z Włoch która może pomóc - bo dostają informacje nie na temat od amatorów którzy nie mają pojęcia jak to rozwiązać. A wiązki, będą pasowały?

    Szanse na retrofit oceniam na 10% przy dużym zaangażowaniu swojego czasu (wiązki, kminienie proxi/różnic/próby), czyli generalnie lepiej sprzedaj swoje obecne auto, kup nowsze z funkcją - w tym czasie więcej zarobisz pracując niż dopłacisz przy zmianie auta wg kosztów jakie poniesiesz przy zakupach części/usług itp (tak zakładam, bo tymi autami nie jeźdżą ludzie którzy zarabiają średnią krajową).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    strzegom
    Auto
    alfa romeo stelvio
    Postów
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Ale konsole środkową z tą nową gałką zmiany biegów to bym przerzucił jakby się dało. Sprawia wrażenie pomimo że wygląda o wiele lepiej, o wiele bardziej stabilnej
    Dokładnie ja tez bym konsole środkowa wymienił jak by była możliwość .

Podobne wątki

  1. Fotele, kanapa i boczki po lift do przed lift
    Utworzone przez grzlab88 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-06-2019, 07:24
  2. Alfa 156 Lift 1.8 vs Przed lift 1.6 oba TS
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-12-2017, 17:53
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-09-2015, 20:20
  4. 156 przed lift a zderzak po lift...
    Utworzone przez daniel675 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-12-2013, 03:27
  5. Alfa romeo 156 lift i przed lift
    Utworzone przez mateusz_o w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-08-2013, 11:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory