Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 64

Temat: [Giulia/Stelvio] Rozszerzona gwarancja

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar POl
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    96

    Domyślnie [Giulia/Stelvio] Rozszerzona gwarancja

    Witam,
    w sprawie rozszerzonej gwarancji postanowiłem założyć nowy wątek, mam nadzieję iż będzie pomocny dla wielu chcących się zabezpieczyć w przyszłości i tak:
    coś mi nie pasuje z podawanymi wcześniej w innych wątkach informacji o kosztach opiewających w kwotach około 4kPLN chyba, że nsię mylę.

    Dzisiaj próbowałem uzyskać info o rozszerzeniu na mojego Stelviaka (od zakupu/rejestracji nie minęło jeszcze 6 miesięcy) i sprawa wygląda tak:
    Pełna gwarancja (bez Alfa Assistance - tego nie ma w pakiecie):
    - dodatkowy 1 rok i przebieg do 150kkm - 7.490 PLN brutto
    - dodatkowe 2 lata i przebieg do 200kkm - 11.590 PLN brutto
    - dodatkowe 3 lata i przebieg do 250kkm - 16.490 PLN brutto

    Jeżeli są inne możliwości to może warto się podzielić zwłaszcza, że proponowane kwoty są spore.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Nie no ceny darmo...

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Wcześniej były inne opcje ale jak chciałem dokupić taką na 60 tys/1rok to okazało się, że spóźniłem się, od Nowego Roku zmieniono opcje.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar McStadt
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-Tech 280KM Pb MY2019
    Postów
    71

    Domyślnie

    Tak, zmieniono ofertę. Ja wykupiłem pakiet przedłużający gwarancję o 2 lata i maksymalnie do 120 kkm i kosztował on we wrześniu 9790 PLN brutto. Było i jest drogo. Podobnie skrojona oferta dla volvo XC60 była wyceniona wówczas na 4450 PLN brutto.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    F F12, AR Giulia Q, AR Stelvio
    Postów
    92

    Arrow

    Cytat Napisał McStadt Zobacz post
    Tak, zmieniono ofertę. Ja wykupiłem pakiet przedłużający gwarancję o 2 lata i maksymalnie do 120 kkm i kosztował on we wrześniu 9790 PLN brutto. Było i jest drogo. Podobnie skrojona oferta dla volvo XC60 była wyceniona wówczas na 4450 PLN brutto.
    To rzeczywiscie duzo. Ja za Julke Q tyle zaplacilem ale na trzy lata przy min przebiegu

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar POl
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał McStadt Zobacz post
    Tak, zmieniono ofertę. Ja wykupiłem pakiet przedłużający gwarancję o 2 lata i maksymalnie do 120 kkm i kosztował on we wrześniu 9790 PLN brutto. Było i jest drogo. Podobnie skrojona oferta dla volvo XC60 była wyceniona wówczas na 4450 PLN brutto.
    W sierpniu, kiedy kupowałem Stelviaka, koszt rozszerzonej gwarancji był podobny, o ile pamietam na 3 lata i 150kkm było w okolicy 14kPLN, obecnie zmienili cenę i zakres km.
    W Volvo XC60 płaciłem tyle samo, 4 lata minęły, 130kkm przejechane i nie skorzystałem ani razu, czy tego samego możemy spodziewać się w Stelvio?

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Ja zapłaciłem ok. 8 kzł za rozszerzenie gwarancji o dodatkowe 3 lata (do 5 lat) z limitem 75 kkm.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał POl Zobacz post
    Witam,
    w sprawie rozszerzonej gwarancji postanowiłem założyć nowy wątek, mam nadzieję iż będzie pomocny dla wielu chcących się zabezpieczyć w przyszłości i tak:
    coś mi nie pasuje z podawanymi wcześniej w innych wątkach informacji o kosztach opiewających w kwotach około 4kPLN chyba, że nsię mylę.

    Dzisiaj próbowałem uzyskać info o rozszerzeniu na mojego Stelviaka (od zakupu/rejestracji nie minęło jeszcze 6 miesięcy) i sprawa wygląda tak:
    Pełna gwarancja (bez Alfa Assistance - tego nie ma w pakiecie):
    - dodatkowy 1 rok i przebieg do 150kkm - 7.490 PLN brutto
    - dodatkowe 2 lata i przebieg do 200kkm - 11.590 PLN brutto
    - dodatkowe 3 lata i przebieg do 250kkm - 16.490 PLN brutto

    Jeżeli są inne możliwości to może warto się podzielić zwłaszcza, że proponowane kwoty są spore.
    Druga opcja to niepełna gwarancja na silnik i skrzynie biegów sporo tańsza ale nie obejmuje calosci

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    jak już pisałem w którymś z postów, przejrzałem możliwości wydłużenia gwarancji na konfiguratorach AF w rożnych krajach i przyznam, że najprostsza i najkorzystniejsza oferta jest w Austrii, tam wydłużenie gwarancji o dodatkowe 3 lata tj. w sumie do 5 lat kosztuje 790 Eu i innej opcji tam nie ma. No i rozsądny limit kilometrów.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	opcja gwarancji.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	8.4 KB
ID:	266113

    Ceny i propozycje dla naszego rynku (szczególnie jak dla klienta indywidualnego) są drastycznie drogie, ale uzyskałem informacje że centrala pracuje nad ciekawszą ofertą wydłużającą gwarancję - oby z tą ofertą zdążyli zanim klienci znów wybiorą konkurencję.

    Orientowałem się też w zakresie wydłużenia gwarancji u konkurencji, kiedy rozważałem zakup X3/ XC60 lub GLC i w zasadzie wszędzie, mimo wysokich kosztów przedłużenia gwarancji wynikających z cenników, oferowano wydłużenie gwarancji "za darmo" w cenie zakupu jako taki dodatkowy bonus mający przekonać klienta do podjęcia decyzji. I w sumie jest to przekonywujący argument, bo klient ma spokój na te 5 lat z ewentualną awaryjnością, a oni mają zysk z przeglądów jakie klient będzie przez 5 lat w ich serwisie robił.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fx25
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Brera Q4 Stelvio Q
    Postów
    383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    .

    Orientowałem się też w zakresie wydłużenia gwarancji u konkurencji, kiedy rozważałem zakup X3/ XC60 lub GLC i w zasadzie wszędzie, mimo wysokich kosztów przedłużenia gwarancji wynikających z cenników, oferowano wydłużenie gwarancji "za darmo" w cenie zakupu jako taki dodatkowy bonus mający przekonać klienta do podjęcia decyzji. I w sumie jest to przekonywujący argument, bo klient ma spokój na te 5 lat z ewentualną awaryjnością, a oni mają zysk z przeglądów jakie klient będzie przez 5 lat w ich serwisie robił.
    To dotyczy marek które albo są pewne swojej jakości, albo chcą przekonać do siebie nowych klientów. Jak widać, nawet w tym aspekcie, AR idzie własną drogą. Moim zdaniem te ceny są wybitnie dla klientów AR kupujących sercem a nie rozumem.

Podobne wątki

  1. [Giulia] Huawei vs. Giulia/Stelvio
    Utworzone przez Grzechu. w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-06-2020, 08:12
  2. [Giulia] Box Predkosc GIULIA/STELVIO
    Utworzone przez Leszek_Zal w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-11-2019, 22:38
  3. La Giulia i Le Stelvio
    Utworzone przez Giorgio w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-10-2019, 21:35
  4. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory