Strona 10 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 136

Temat: Stelvio FE - dziwny stukot z silnika (46 tys przebiegu)

  1. #91
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Koledzy tak na przyszłość odnośnie biegłych sądowych itd. jestem akurat "na czasie" tak w skrócie:
    1.powołujesz biegłego sądowego robi ekspertyzę-na Twoją korzyść, płacisz za to kwotę X
    2. Sprawa do sądu
    3.Aso żeby obalić Twoją "zamawia" swoją ekspertyzę u innego biegłego
    4.Sąd powołuje 3 biegłego i ustala, który biegły ma racje...zazwyczaj duży koncern wygrywa, płacisz za wszystkie koszty.

    Także jak [MENTION=10735]Pływak[/MENTION] pisał jak ktoś ma nerwy, czas i $ to można walczyć zawsze jakieś szanse są, jednak kazda papuga powie, że lepiej się dogadać, szybciej, taniej i mniej nerwów.

    Trochę szokujące, że po 46k silnik padł.
    Współczuję właścicielowi,
    Pozdrawiam

  2. #92
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    U autora wątku nie padł silnik tylko pompa oleju. Bądźmy precyzyjni.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #93
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arluen Zobacz post
    Doprecyzowując [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]a to mi wymienili panewki i problem nie ustąpił. Dopiero po ponownej rozbiórce góry wyszło że było również zatarte jakieś niewymienialne łożysko w obudowie silnika. Po tej diagnozie wymieniono mi silnik. Koszt samego silnika wg ASO to około 15k euro netto.
    dzięki za doprecyzowanie i info o koszcie silnika - przeraża.


    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    U autora wątku nie padł silnik tylko pompa oleju. Bądźmy precyzyjni.
    ja rozumiem że to jest pierwsza diagnoza ASO i tak naprawdę nei wiadomo czy to tylko to, czy coś innego czy jeszcze coś. koledze @Aluen na 3x naprawiali silnik , trzeci to była wymiana na nowy - też były diagnozy i naprawy które miały być skuteczne
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #94
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    ASO twierdzi przecież że tylko to. Jeśli naprawa będzie nieskuteczna to klient za nią nie zapłaci.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #95
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    MB E
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    ASO twierdzi przecież że tylko to. Jeśli naprawa będzie nieskuteczna to klient za nią nie zapłaci.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Jaaaaaasne...robota wykonana, wiec musi być zapłacona.

  6. #96
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Ktoś wie jak się temat z uszkodzoną pompą zakończył i czy to tylko pompa czy wyszło coś jeszcze?

  7. #97
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa STELVIO
    Postów
    5

    Domyślnie

    Witam wszystkich Odświeżę wątek i napiszę, że mam podobną historię, też ze Stelvio 2.0 Turbo Benzyna 280 KM tzn klekot zimnego silnika jak w dieselu. Samochód ma na liczniku niecałe 30 tys. i jest zaledwie 2 tygodnie po gwarancji. Obecnie stoi w serwisie z uwagi na niepokojący klekot silnika. No i właśnie dostałem telefon, że poluzowała się śruba mocująca zębatkę napędzającą... pompę olejową. Czyli być może nie tylko objawy, ale również przyczyna są takie same, bo u kolegi [MENTION=79404]maalta1975[/MENTION] winna była właśnie pompa olejowa. A może też tylko śrubka? Serwis będzie występował o gest handlowy do firmy. Liczę na chociaż częściowe pokrycie robocizny, bo koszty materiałowe żadne, natomiast robocizna to już prawie 4 tys. (taka była wstępna wycena, której jeszcze z serwisem nie negocjowałem). Ciekawostka polega na tym, że ja ten klekot zauważyłem przed pierwszym serwisem, czyli przed 15 tys. Serwis stwierdził wówczas, że jest OK (zapewne na ciepłym silniku nic nie słyszeli), a ja uznałem, że ten silnik tak ma i jest OK. Mogło się to wszystko skończyć fatalnie, bo gdyby śruba wykręciłaby się do końca to rzekomo mógłby polecieć cały rozrząd (zębatka od pompy olejowej jest na łańcuchu rozrządu). Tak czy siak, przy tak małym przebiegu, takie historie, choć zapewne zdarzają się w najlepszych markach, to zdarzać się nie powinny i producent powinien się poczuwać. Zobaczymy.
    Ostatnio edytowane przez Miess ; 04-08-2020 o 14:06

  8. #98
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    [MENTION=86435]Miess[/MENTION] czyli z tego co piszesz auto kupiłeś gdzieś w czerwcu/lipcu 2018, a produkcja?

  9. #99
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa STELVIO
    Postów
    5

    Domyślnie

    [MENTION=81445]Kurynio[/MENTION] Samochód kupowałem 11.2018 z salonu jako demówkę, a rejestrowany był przez salon w 07.2018.
    Ostatnio edytowane przez Miess ; 04-08-2020 o 14:08

  10. #100
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE
    Postów
    19

    Domyślnie

    Czesc,

    Widze ze watek sie odswiezyl, u mnie skonczylo sie tak jak wczesniej pisalem pompa olejowa do wymiany, koszt wyniosl 3800 zl (z gestem handlowym od Alfy), probowalem ugrac cos wiecej (skontaktowalem sie nawet z dyrekcja Alfy na Polske i wygladala ze uda sie cos zalatwic ale zaczal sie burdel z koronawirusem i kontakt sie urwal, od tamtego czasu wszystko ok, wszystko ok z pompa i silnikiem, bo musialem ponownie podjechac do serwisu (czarny ekran pomiedzy zegarami i dodatkowo jakies zwarcie w przycisku zamykania klapy bagaznika na klapie ktory jest do wymiany).

    Pechowa ta moja Stelvio *♂️*♂️ *♂️ nigdy juz nie uda mi sie namowic zony na Alfe.

    A co do pompy to moja mieli wyslac do fabryki celem sprawdzenia skad taki problem i przy ewentualnej wadzie fabrycznej koszt wymiany mialbyc do zwrotu ale cisza wiec chyba lipa.

    - - - Updated - - -

    Miess moj tez jako demowka, kupowany w grudniu 2018, moze tak demowki maja *♂️*♂️ *♂️

    - - - Updated - - -

    Jak dobrze panietam to salon tez rejestrowal w 07.2018

Podobne wątki

  1. 1.9JTD 150km - dziwny stukot przy włączonym silniku
    Utworzone przez belmondoe w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-06-2018, 18:56
  2. AR156 dziwny stukot okolice sprężarki klimy
    Utworzone przez Kacper_96 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-06-2016, 12:11
  3. [159] Dziwny stukot przy odpalaniu
    Utworzone przez lukas83 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 15:51
  4. Dziwny stukot silnika, gaśnie podczas jazdy.
    Utworzone przez krzysiu955 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-11-2011, 23:17
  5. Dziwny stukot spod maski
    Utworzone przez Kierasino w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-04-2010, 00:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory