Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 136

Temat: Stelvio FE - dziwny stukot z silnika (46 tys przebiegu)

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    MB E
    Postów
    35

    Domyślnie

    Panewka

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE
    Postów
    19

    Domyślnie

    Znajomy po filmiku tez stwierdzał ze panewka, tylko to troche dziwne przy 46 tys km w aucie marki która pretenduje do klasy wyższej

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    59

    Domyślnie

    Na moje ucho też tłucze się 'dół' niestety, chociaż z filmiku to można sobie wrozyc. Daj znać jak diagnoza.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Jaki olej w jakich interwalach zmieniany? Panewka bedzie regularnie stukala i pod obciazeniem powinnien chyba sie nasilac dzwiek ( tak mialem w motocyklu ) cisnienie oleju nie powinno na niskich obrotach sie zaswiecic jak obróci panewke? Tak czy siak przy tym przebiegu to tylko paliwko powinno sie lac i delektowac...

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    MB E
    Postów
    35

    Domyślnie

    Kilka dni temu oglądałem Giulie 2.0 200KM i silnik pracował na zimno jakby kilo gwoździ ktoś do miski olejowej wsypał...

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE
    Postów
    19

    Domyślnie

    No i jest wynik diagnostyki, pompa olejowa do wymiany jak na razie Alfa bez pomocy czyli wszystko na moj koszt (ok 7 tys z wymiana). Szczerze to żenada w aucie za taka kasa przy takim przebiegu miesiac po gwarancji, miesiac po przegladzie, na ktorym znaleziono wyciek z chlodnicy, tu na szczescie sie zalapalem na gwarancje). Wkurw trzyma i nie puszcza

    Na razie sie odwolalem do centrali i zobacze co wymysla.

  7. #17
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,618

    Domyślnie

    Cytat Napisał maalta1975 Zobacz post
    Wkurw trzyma i nie puszcza
    No rozumiem Cię, można się wqurwić na pewno, ogólnie ma się dość już danych samochodów, bo nie powinno się zdarzyć, bo to niedopuszczalne przy tym przebiegu, ale uwierz, gówno może się zdarzyć wszędzie i zawsze. Przytoczę może dwa przypadki z marki gdzie pracuję, oba gdzieś w cenie powyżej 150 000zł.
    Jeden to suv, ludzie czekali specjalnie by nowym autem pojechać na urlop do Chorwacji, dojechali na Słowację... Przebieg 2200 km, padła chłodnica EGR, laweta
    Drugie to spore kombi, dosłownie w pierwszą noc po odbiorze, doszło do zwarcia instalacji elektrycznej i podfajczył się tunel środkowy...
    To takie na szybko dwa przypadki, ale było tego więcej, po upływie gwarancji również by się coś znalazło

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał maalta1975 Zobacz post
    Znajomy po filmiku tez stwierdzał ze panewka, tylko to troche dziwne przy 46 tys km w aucie marki która pretenduje do klasy wyższej
    z forum znamy Giulię 4.2018 Veloce przy 28kkm dziwne dźwięki i po kilku nieudanych próbach naprawy (np rozrząd) rozbirórka silnika i niestety panewka - silnik do wymiany - 4mce out of action. jakieś inne przypadki wymiany 2.0 też były - ale pojedyncze - mam fotki jednej z PL ASO. ale moduł MA też komuś wymieniali (to tak na pocieszenie). zostawiłem wczoraj auto na zewnątrz, postało cały dzień, jak odpaliłem (nie wiem ile było +2C?) to aż wystraszyłem się. bardzo obcy mi dźwięk, nigdy niczego podobnego nie słyszałem, coś dziwnego - np mój 125p 23 lata temu się zatarł, chodził lepiej (dźwięk) mimo że jak padł to zostawiał chmurę dymu niebieskiego i w końcu silnik zgasł. Jednak Giulia jak się rozgrzała po 2-3 km to dźwięk ustąpił. auto normalnie garażuje, dzisiaj rano odpalałem w garażu, kulturka. potem podjechałem gdzieś, auto 2h stało na zewnątrz i znów odpaliło normalnie. cóż, narazie jest jeszcze ponad 2 lata gwarancji, staram się nie przejmować.

    i tu pytanie, jak szybko wam gaśnie czerwona kontrolka oleju (nad wskaźnikiem temperatury zmienia się z czerwonej na białą)? dzisiaj to zauważyłem pierwszy raz że w ogóle jest czerwona. podczas rozruchu od razu zgasła - nie byłem jednak dotychczas świadomy że tam się w ogóle coś świeci kiedykolwiek na czerwono kiedykolwiek. tu kolega pisze o pompie oleju, może coś nie gra i u mnie?
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 22-02-2020 o 01:23
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE
    Postów
    19

    Domyślnie

    Gorzej jak sie konczy gwarancja, 1000 km wczesniej, auto jest po przegladzie i miesiac po wymianie chlodnicy ...... i firma umywa rece i martw sie pan sam, nie wydaje mi sie zeby bylo to prawidlowe podejscie firmy (szczegolnie ze znana sobie historia (czy tez mitem) awaryjnosci z ktora chyba warto powalczyc. Juz pal licho te 7 tysiecy (nie umre od tego) ale spodziewalem sie zupelnie innego podejscia.

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Po pierwsze taki stan rzeczy nie pojawia się nagle i jakieś objawy już musiały być. Skoro panewka tak mocno się tłucze to już wcześniej musiało być coś słychać. Po drugie skoro pompa padła to musiała dużo wcześniej niedomagać i stąd uszkodzenie wynikające ze zbyt niskiego ciśnienia oleju. W końcu po trzecie, te obydwa wcześniejsze punkty pozwalają sądzić, że być może uznają to i na twoje pisma z dobrym uzasadnieniem uzyskasz możliwość naprawy z rabatem lub na ich koszt.

Podobne wątki

  1. 1.9JTD 150km - dziwny stukot przy włączonym silniku
    Utworzone przez belmondoe w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-06-2018, 18:56
  2. AR156 dziwny stukot okolice sprężarki klimy
    Utworzone przez Kacper_96 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-06-2016, 12:11
  3. [159] Dziwny stukot przy odpalaniu
    Utworzone przez lukas83 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 15:51
  4. Dziwny stukot silnika, gaśnie podczas jazdy.
    Utworzone przez krzysiu955 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-11-2011, 23:17
  5. Dziwny stukot spod maski
    Utworzone przez Kierasino w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-04-2010, 00:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory