Strona 5 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 136

Temat: Stelvio FE - dziwny stukot z silnika (46 tys przebiegu)

  1. #41
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,618

    Domyślnie

    No zgadza się, ale jak już porównując, pompa oleju 7 tyś, a silnik jakieś najbiedniej 30, znaczy biorąc pod uwagę ceny ASO może nawet 30 za mało

  2. #42
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE
    Postów
    19

    Domyślnie

    To po tygodniu oczekiwania dostalem odpowiedz z dzialu kontaktow z klientami oferuja 60% rabatu na czesci.

    To jest jakas zenada przy takim przebiegu, coraz bardziej zaluje kupna Stelvio, pompa olejowa pada przy 46 tys a oni oferuja rabat na czesci.

  3. #43
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Może jakieś pismo rzeczoznawcy albo rzecznika praw konsumenta pomoże? tak tylko rzucam pomysły

  4. #44
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE
    Postów
    19

    Domyślnie

    Na razie jeszcze probuje przez Alfe, zlozylem telefonicznie odwolanie i zobacze jaka bedzie odpowiedz.

    Taka jeszcze informacja, tego typu reklamacje czy kontakt z dzialem klienta odbywa sie tylko przez infolinie, nie mozna bezposrednio skontaktowac sie telefonicznie, nie ma takiej mozliwosci, co tez jest w sumie lipa, pani na infolini tylko przyjmuje sprawe i przekazuje dalej, odwoluje sie i to samo, nie ma mozliwosci kontaktu z osobami podejmujacymi decyzje.

  5. #45
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Stelvio Executive 2019, Stelvio Veloce 2021
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    Może jakieś pismo rzeczoznawcy albo rzecznika praw konsumenta pomoże? tak tylko rzucam pomysły
    Będę bardzo pilnie śledzić ten wątek, bo mi się też - wszystko na to wskazuje - przyda.

  6. #46
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,788

    Domyślnie

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    Może jakieś pismo rzeczoznawcy albo rzecznika praw konsumenta pomoże? tak tylko rzucam pomysły
    A co rzecznik czy rzeczoznawca ma do rzeczy ? Samochód jest po gwarancji, nie ma tematu.

    - - - Updated - - -

    Kolego maalta1975
    Jesli liczyłeś na coś więcej, to nie wiem na jakiej podstawie. Gwarant partycypuje w cenie części i to mu się chwali, jak by jeszcze serwis dał duży rabat na robociznę to naprawdę nie ma się czego czepiać.
    Oczywiście najlepiej by było jakby samochód się nie popsuł ale to tylko maszyna, zawsze może coś siąść. Gwarancja po to ma określony czas trwania, żeby po jego okresie koszty związane w potencjalnymi naprawami pokrywał właściciel wozu a nie producent.
    Ostatnio edytowane przez Żuczek ; 28-02-2020 o 16:24

  7. #47
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Jeśli dobrze pamiętam niedługo przed awarią był robiony przegląd w ASO, jeszcze w gwarancji. Więc jeśli okaże się że już wtedy można było zauważyć że coś jest nie tak z silnikiem, to AR powinna naprawić na gwarancji.

    Gra jest warta świeczki i ja bym nie odpuszczał. A ze strony AR miłym gestem byłoby wzięcie sprawy na klatę i pożądna firma w tych okolicznościach wg mnie powinna to zrobić.

  8. #48
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Stelvio Executive 2019, Stelvio Veloce 2021
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    A co rzecznik czy rzeczoznawca ma do rzeczy ? Samochód jest po gwarancji, nie ma tematu.
    Właśnie, nie ma tematu. Człowiek z serwisu zbył moją małżonkę w poniedziałek informacją, że oddzwoni. Wszyscy zapewne domyślają się czy zadzwonił. Zadzwoniłem więc przed chwilą ja. Pan miał zmianę rano, teraz już go nie ma a NIKT inny nie jest w stanie mnie poinformować co się w ogóle dzieje z samochodem - czy go rozkręcili czy nie, czy czekają na jakieś części czy nie, a może stoi gdzieś z boku i się kurzy. A mamy już 10 dzień zabawy. Gratuluję Alfie triumfalnego powrotu do sektora premium, czuję już, ze wdepnąłem w niezłe g...o i to mój pierwszy i ostatni samochód tej marki. I zapewniam, że będę jej doskonałym ambasadorem, takim samym jak szczęśliwi panowie z serwisu. Ciekawi mnie jeszcze ile stracę na odsprzedaży, bo ta nastąpi zaraz.

  9. #49
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał alexm Zobacz post
    Właśnie, nie ma tematu. Człowiek z serwisu zbył moją małżonkę w poniedziałek informacją, że oddzwoni. Wszyscy zapewne domyślają się czy zadzwonił. Zadzwoniłem więc przed chwilą ja. Pan miał zmianę rano, teraz już go nie ma a NIKT inny nie jest w stanie mnie poinformować co się w ogóle dzieje z samochodem - czy go rozkręcili czy nie, czy czekają na jakieś części czy nie, a może stoi gdzieś z boku i się kurzy. A mamy już 10 dzień zabawy. Gratuluję Alfie triumfalnego powrotu do sektora premium, czuję już, ze wdepnąłem w niezłe g...o i to mój pierwszy i ostatni samochód tej marki. I zapewniam, że będę jej doskonałym ambasadorem, takim samym jak szczęśliwi panowie z serwisu. Ciekawi mnie jeszcze ile stracę na odsprzedaży, bo ta nastąpi zaraz.
    Szczerze ci współczuję, bo potrafię sobie wyobrazić co czujesz, ale.... bez przesady. Takie są prawa rynku. Nie słyszałeś o awariach rozrządu w 1.4tsi, nie słyszałeś o samozapłonie BMW (przez EGR), nie słyszałeś o spalaniu oleju w tfsi, nie słyszałeś o....

    Można tak wymieniać i wymieniać. W każdym z tych przypadków po gwarancji (a czasem nawet w trakcie gwarancji) producent/ importer wypina 4 litery na klienta. Jeździć, obserwować (aż się skończy gwarancja).

    Marka AR nie ma tu nic do tego.

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  10. #50
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,788

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Jeśli dobrze pamiętam niedługo przed awarią był robiony przegląd w ASO, jeszcze w gwarancji. Więc jeśli okaże się że już wtedy można było zauważyć że coś jest nie tak z silnikiem, to AR powinna naprawić na gwarancji.
    .
    Parametry pompy podobno jeszcze teraz są prawidłowe, jak nie było jej słychać to jakim cudem mieli przewidzieć, że zacznie się sypać....

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał alexm Zobacz post
    Gratuluję Alfie triumfalnego powrotu do sektora premium, czuję już, ze wdepnąłem w niezłe g...o i to mój pierwszy i ostatni samochód tej marki. I zapewniam, że będę jej doskonałym ambasadorem, takim samym jak szczęśliwi panowie z serwisu. Ciekawi mnie jeszcze ile stracę na odsprzedaży, bo ta nastąpi zaraz.
    Trochę szkoda, ze nie doceniłeś klasy wyjątkowego wozu, jakim bez wątpienia jest Stelvio ale trudno, zdaję sobie sprawę, że Alfa nie jest dla każdego.
    Co do odsprzedaży to na pewno umoczysz kupę kasy, zresztą jak w każdym młodym, drogim wozie. Może lepiej z decyzją o odsprzedaży poczekać aż wizyta w serwisie się zakończy. Jeśli serwis działa opieszale to wystarczy zgłosić to na infolinię Alfy, popędzą ich swoimi sposobami.

Podobne wątki

  1. 1.9JTD 150km - dziwny stukot przy włączonym silniku
    Utworzone przez belmondoe w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-06-2018, 18:56
  2. AR156 dziwny stukot okolice sprężarki klimy
    Utworzone przez Kacper_96 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-06-2016, 12:11
  3. [159] Dziwny stukot przy odpalaniu
    Utworzone przez lukas83 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 15:51
  4. Dziwny stukot silnika, gaśnie podczas jazdy.
    Utworzone przez krzysiu955 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-11-2011, 23:17
  5. Dziwny stukot spod maski
    Utworzone przez Kierasino w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-04-2010, 00:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory