Strona 11 z 14 PierwszyPierwszy ... 234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 136

Temat: Stelvio FE - dziwny stukot z silnika (46 tys przebiegu)

  1. #101
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    W sumie świeże auta, no i w dwóch co prawda trzy to dopiero reguła, a dwa to może być przypadek ale tak na serio to nieco niepokojące. Głośno stukał ten silnik na zimnym, on ogólnie ma taką nieco pracę jak diesel, dużo głośniej niż normalnie to było?

  2. #102
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa STELVIO
    Postów
    5

    Domyślnie

    Ten sam okres produkcji trochę zastanawia To może być oczywiście przypadek ale równie dziwne jest to, że w obu przypadkach chodzi o pompę olejową. Nie zdziwiłbym się gdyby u Ciebie też wszystko zaczęło się od śrubki tak jak u mnie. Dam znać jaki będzie ciąg dalszy. W przyszły poniedziałek pójdzie z serwisu zapytanie o gest handlowy. Jak już pisałem, koszty materiałowe będą pewnie żadne, za to za samo zajrzenie do rozrządu wychodzi nominalnie po stawkach serwisowych 3800 zł.

    - - - Updated - - -

    Coś jak na filmie maalta1975 czyli głośno. Wyraźny klekot jak w dieselu.

  3. #103
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Przykro czytać o takich przypadkach. Zycza powodzenia. Szkoda ze wasze Stelvio maja/mialy tak krótkie gwarancje. Ja kupiłem FE z 5 letnia fabryczna gwarancja do 150 tys. w Austrii. W Niemczech byla i pewnie dalej jest gwarancja na 4 lata bez ograniczen km. W moim przypadku mam po prawie 3 latach tylko 25tys przejechane wiec Austriacka gwarancja pasuje.

    Dlugoscia gwarancji kierowałem sie takie przy zakupie auta dla córki. Ponieważ mieszkamy w Alpach to napęd na 4 kola jest raczej potrzebny. W USA mialem 2015 Subaru Outbacka i sprawował sie swietnie. Kupiłem jej wiec Subaru ale XV z 2.0 benzyna i z....8 letnia gwarancja na 200 tys. km. Tak wiec pewnie "lifetime" tzn. do końca użytkowania w naszych rekach. W lutym tego roku zona dostała Subaru Outbacka (jeszce raz) takze z 8 letnia gwarancja na 200 tys. km. XC60 poszło do sąsiada.

    To jest bardzo ważne....i dlatego teraz stronie od BMW czy Volvo z powodu ich 2 letnich gwarancji... juz to przerabiałem z X5 i XC60, jak to sie kolokwialnie mowi. (Volvo AT skrzynia poszła po dwóch latach jak i chłodnica, i inne drobniejsze rzeczy) (BMW X5 milo elektryke związana z systemem AWD ciagle w naprawach po gwarancji)

    Moim zdaniem "renomowane" firmy które wiekszosc fajnych modeli sprzedaj jak samochody dla flot handlowych/firm jako auta służbowe robią je aby wytrzymały 2-3 lata i taka daje gwarancje....tyle co leasing i najchętniej rekomendowałby serwis co 3 lata.....ksiegowi firm by sie cieszyli. Firmy jak Subaru czy Kia walcza o klienta indywidualnego (przynajmniej w Niemczech) który nie zmienia aut co trzy lata i robią je "less obsolete."

  4. #104
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa STELVIO
    Postów
    5

    Domyślnie

    Stelvio naprawione i dzisiaj odebrane. Diagnoza się potwierdziła tzn przyczyną klekotu z silnika była odkręcona śruba mocująca koło zębate pompy olejowej. Śruba została wymieniona na nową. Dzisiaj serwis w Gorzowie wystąpił w moim imieniu o gest handlowy do FCA Poland S.A. Zobaczymy z jakim skutkiem.

    No i epilog czyli rozliczenie końcowe

    Koszty naprawy miały wynieść ok. 4 tys. zł. Do wymiany była tylko śruba mocująca koło zębate pompy olejowej, czyli drobiazg (chociaż groźny) ale roboty przy tym było sporo, bo ponoć miejsce mało dostępne itd Chodziło więc o pokrycie kosztów robocizny czyli tych 4 tys., bo koszty materiałów to... 132zł. Najwyraźniej importer uznał, że poluzowanie śruby nie powinno się zdarzyć w Stelvio z przebiegiem 30 tys., nawet jeżeli auto jest chwilę po gwarancji. Salon GEZET w Gorzowie dał mi 30% rabatu na naprawę, a importer czyli FCA zgodził się w ramach gestu handlowego pokryć 50% wszystkich kosztów naprawy. Wyszło więc ok. 1400 brutto do zapłaty. Dodatkowo salon GEZET dorzucił pakiet darmowego przeglądu kontrolnego. Historia mało fajna, momentami mrożąca ("ten hałas to może być coś z rozrządem") ale skończyło się dobrze, bo importer nie olał klienta, a salon GEZET w Gorzowie rzeczywiście pomógł.
    Ostatnio edytowane przez Miess ; 19-08-2020 o 14:15

  5. #105
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    Dziękuje za ten wątek , bo ja mam chyba ten sam problem. Dźwięk z filmiku bardzo podobny do mojego ( wątek terkotanie )
    Czyli wystarczy dokręcenie czegoś w pompie czy trzeba ją wymieniać? Dużo już km zrobiliście po wymianie? nie ma innych objawów?
    U mnie na początku stukało cicho, z czasem coraz głośniej.
    W tym silniku jest pompa oleju o zmiennej wydajności chyba?
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

  6. #106
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa STELVIO
    Postów
    5

    Domyślnie

    W moim przypadku, dla pewności, że z śrubą będzie wszystko OK, została wykręcona i zamówiona nowa. To wszystko, wystarczyło dokręcić. Problem w tym, że aby sprawdzić co to hałasuje, należało zajrzeć do rozrządu, a to 10-11 h pracy. Jak pomnożysz przez np stawkę 330zł to wyjdzie Ci prawie 4 tys. Jeżeli to tylko śrubka to na tym kończą się koszty. Jeżeli samochód masz jeszcze na gwarancji to oczywiście nie ma problemu.

  7. #107
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    454

    Domyślnie

    Widać wyszła jakąś wadliwa seria skoro już któryś przypadek tej samej awarii w stelvio. Może napiszecie, z którego roku i miesiąca macie auto i uda nam się znaleźć jakąś regułę?

  8. #108
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    Ja mam Giulię. Tylko dzwięk silnika bardzo podobny , więc przypuszczam ze to jest ta sama awaria.
    Niestety auto mam bez gwarancji bo z USA.

    Jakby naprawa zamknęła sie w 4 tys to byłbym bardzo szczęśliwy. Boje się ze może jeszcze coś wyjść.

    Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego dzwięku, czy wam powyżej 2,5- 3 tys dźwięk zanikał ?
    U mnie jest tak ze na jałowych cicho, przy 1,5 - 2,2 najgłośniej, a potem przy 2,5 zaczyna zanikać.
    Czyli były 2 przypadki na forum ? Przy jakich przebiegach?
    Delikatnie stukało od kiedy ją mam czyli od 22 tys. Myślałem ze tak ma być, potem zaczęło głośniej.
    Ja mam 26 tys.
    Produkcja maj 2018.
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

  9. #109
    Użytkownik Świeżak Avatar nowitek
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Pleśna
    Auto
    Alfa 159 SW 1,9 JTDm Alfa GT 1,9 JTD, Giulia RWD performance
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kacper_agh Zobacz post
    Boje się ze może jeszcze coś wyjść..
    Spuść może olej z silnika do czystego pojemnika i zobacz czy nie ma jakiś opilków.

  10. #110
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    bylem na serwisie i opowiadalem o przypadkach odkrecenia sie sruby zebatki pompy oleju, mechanik nie dowierzal, ale mowil ze nawet jakby sie odkrecila to nie powinna calkowcie sie odkrecic poneiwaz jest tam obudowa o ktora sie bedzie opierala i jednoczesnie ocierala wiecc dzwiek pewnie bedzie sie nasil z coraz wiekszym wykreceniem

Podobne wątki

  1. 1.9JTD 150km - dziwny stukot przy włączonym silniku
    Utworzone przez belmondoe w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-06-2018, 18:56
  2. AR156 dziwny stukot okolice sprężarki klimy
    Utworzone przez Kacper_96 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-06-2016, 12:11
  3. [159] Dziwny stukot przy odpalaniu
    Utworzone przez lukas83 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 15:51
  4. Dziwny stukot silnika, gaśnie podczas jazdy.
    Utworzone przez krzysiu955 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-11-2011, 23:17
  5. Dziwny stukot spod maski
    Utworzone przez Kierasino w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-04-2010, 00:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory