Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47

Temat: Giulia Veloce 2.2 diesel

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Kolega [MENTION=78109]treslunas[/MENTION] ma 2.2 Veloce, może się podzieli wrażeniami https://www.forum.alfaholicy.org/giu...ml#post2219842

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    Wrażenie w sumie takie jak po pierwszej jeździe próbnej - brakuje mi drugiej turbiny...
    Poza tym - ze względu na spore przebiegi - tylko diesla brałem pod uwagę - alternatywą miało byc BMW 4 Gran coupe - przegrało przede wszystkim wnętrzem..
    Mam Q4 i czuć większą masę - na szczęście ciut mocniejszy silnik kompensuje tą niedogodność.
    Przejechałem ok 57 tys km w 16 miesięcy - najbardziej przeszkadza Lag przy ruszaniu ale jest tryb D...
    Jeżdżę głównie trasy - srednie spalanie z tego przebiegu - ok6,4 w/g licznika w rzeczywistosci 6,5-6,6 , przy spokojnej i przepisowej jeździe ostatnio trasa 1500km w kraju - Opole-Warszawa, Białystok, Augutów, Olsztyn, Opole - Srednie spalanie 5,3 . przy trasie 1000km i predkosciach lekko przekroczonych - autostrada 160-200km/h srednie spalanie ok 8,0l. mam 18 calowe koła - lato mieszane ogumienie na ROF - zima 225/45r18 obie osie i opony bez ROF - jest róznica na prowadzeniu. Zwykłe opony zauważalnie bardziej miekkie... plan na lato - opony bez ROF - ale w twardszej mieszance- miałem Cinturatop7, chcę założyć Vredestein Vorti, Pirelli Pzero, lub coś podobnego

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    MB E
    Postów
    35

    Domyślnie

    Super, dzięki za post. - o to mi chodziło! Nie mniej jednak kupić Veloce w dieselu uzywane to noe lada wyzwanie. Przez miesiąc nie znalazłem ŻADNEGO sensownego egzemplarza - albo pomalowane z Włoch bez historii serwisowej, albo drogie z Francji. W Polsce albo 3 latek bez przebiegu, którego cena rośnie (!) albo mocno powypadkowe. Ciężki temat....

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    MB E
    Postów
    35

    Domyślnie

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#f4f07d6dbd

    Cena zamiast spadać - rośnie!!! To się nie dzieje. Niech sobie zrobią pomnik z tego auta!

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    Ja kupowałem demo - 1,5 roku z przebiegiem 6900km.
    Jeśli coś jest w salonach warto negocjować cenę. Moja kosztowała 169900 według cennika nowa 235000
    Pół roku przez zakupem miałem jazde próbą tym egzemplarzem to ceny była 199900 i przebieg 5000km.
    w tym czasie moglem kupić nową veloce w dieslu za 174900 ale słabiej wyposażoną i do tego czarmą...

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał treslunas Zobacz post
    Wrażenie w sumie takie jak po pierwszej jeździe próbnej - brakuje mi drugiej turbiny...
    Poza tym - ze względu na spore przebiegi - tylko diesla brałem pod uwagę - alternatywą miało byc BMW 4 Gran coupe - przegrało przede wszystkim wnętrzem..
    Mam Q4 i czuć większą masę - na szczęście ciut mocniejszy silnik kompensuje tą niedogodność.
    Przejechałem ok 57 tys km w 16 miesięcy - najbardziej przeszkadza Lag przy ruszaniu ale jest tryb D...
    Jeżdżę głównie trasy - srednie spalanie z tego przebiegu - ok6,4 w/g licznika w rzeczywistosci 6,5-6,6 , przy spokojnej i przepisowej jeździe ostatnio trasa 1500km w kraju - Opole-Warszawa, Białystok, Augutów, Olsztyn, Opole - Srednie spalanie 5,3 . przy trasie 1000km i predkosciach lekko przekroczonych - autostrada 160-200km/h srednie spalanie ok 8,0l. mam 18 calowe koła - lato mieszane ogumienie na ROF - zima 225/45r18 obie osie i opony bez ROF - jest róznica na prowadzeniu. Zwykłe opony zauważalnie bardziej miekkie... plan na lato - opony bez ROF - ale w twardszej mieszance- miałem Cinturatop7, chcę założyć Vredestein Vorti, Pirelli Pzero, lub coś podobnego
    Serwus Chciałem zapytać jak to jest z tym spalaniem.. piszesz, że ze względu na duże przebiegi brałeś pod uwagę diesla - jak się domyślam chodzi zapewne o spalanie.
    Pytanie czy inny samochód podobnej klasy z silnikiem benzynowym, nie spalił by podobnych ilości paliwa. Spalanie rzędu 6.5 w trasie jest spokojnie do osiągnięcia np. w nowych mercedesach czy BMW z silnikami benzynowymi przy podróżnych 130-140km/h.

    Może inaczej zapytam - czy jesteś w stanie zrobić kiedyś pomiar np. z 200-400km trasy gdzie będziesz jechał w miarę ze stałą predkością - tj. podróżna równa średniej?
    Może to być 120km/h, 140km/h, 160km/h. Nie ma to znaczenia - znaczenie ma to żeby jechać spokojnie - mało wyprzedzań, miarowa jazda, a średnia bliska podróżnej (wiadomo, że średnia będzie nieco mniejsza jak podróżna).
    Jeśli uda Ci się zrobić pomiar i wrzucić fotę, to myślę, że wielu pomożesz podjąć rozsądną decyzję o wyborze samochodu (sam rozglądam się za czymś większym od Giulietty, a Giulia pasowałaby jak znalazł).

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    Spalanie przy naprawdę energicznej jeździ na trasie i w mieście przy korkach, średnie z 14k km mam 7.5 myślę ze tak wynik nie jest do zrobienia przy żadnej benzynie. Z tego co koledzy piszą to maja w Giuli 2.0 średnie spalanie rzędu 10-12l..
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał dk08012 Zobacz post
    Spalanie przy naprawdę energicznej jeździ na trasie i w mieście przy korkach, średnie z 14k km mam 7.5 myślę ze tak wynik nie jest do zrobienia przy żadnej benzynie. Z tego co koledzy piszą to maja w Giuli 2.0 średnie spalanie rzędu 10-12l..
    Hej - całkiem możliwe, że się nie da. Diesel jednak przewidziany jest na trasę i tu chciałem uzyskać konkretne dane dot. spalania przy spokojej jeździe (może być szybka, może być wolna - ważne żeby pomiar był konkretny).
    Mam BMW serii 5 (F10 528i) z silnikiem 2.0 245PS i na trasie rzędu 900km przy podróżnej 120-130km/h osiągnąłem w jedną stronę 5.9l/100km (średnia na trasie ok. 113km/h(. Wrzuciłem fotki na Forum BMW, więc widać, że się da osiągnąć niskie spalanie przy mocniejszym silniku i większym samochodzie i w dodatku w benzynie Tak jak pisałem - chciałem porównać spalanie w trasie przy, przynajmniej dla mnie (bo każdy jeździ inaczej) w miarę porównywalnych warunkach - spokojna jazda, stała prędkość. I tak jak pisałem - spokojna jazda nie musi być wolna.

  9. #29
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    Ze spalaniem jest tak jak uzywaniem tego pedału po prawej...
    a tak na poważnie
    przy predkosciach autostradowych zgonie z przepisami - spalanie poniżej 5,5. Trasa do Chorwacji z predkosciami trochę powyzej dozwolonych 5,7. testowałem 420d i spalało ciut mniej ale trochę mniej mocy.. Merceesa testowałem disla 194Km w eklasie i spalił mniej. Jeżli chodzi i benzyny. giulia 200KM - sredniu u mnie 9,0 diesel 6,3
    BMW 3 245KM spalanie 9,2 Jelsi jest to 3 liry na 100 to przez ostatni rok zaoszczędziłem 1400 litrów czyli jakieś 7000zł.
    Dla mnie to dość istotne...
    auto zaplanowane na 5 lat

    - - - Updated - - -

    Różnica miedzy benzyną a dieslem jest szczególnie widoczna na drokach krajowych, gdzie częściej się przyspiesza wtedy na srednim potrafi być i 5 litrów

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    MB E
    Postów
    35

    Domyślnie

    Ludziom co nie mieli diesela wydaje się, ze benzyna może spalić podobnie. Jaka benzyna spali w trasie na autostradach z prędkościami niedozwolonymi ok 6 litrów?? Tak jak kolega napisał, przy dużych przebiegach różnica w spalaniu daje kwotę rocznie, kt wystarczy na niezłe wakacje dla 2 os.
    Ale fakt, ze 2 litrowe benzyny od Bmw czy Merca palą znacznie mniej niż Alfy.

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. [Giulia] Giulia Veloce Ti
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 24-09-2018, 22:12
  3. [Giulia] Giulia Veloce vs ...
    Utworzone przez azar w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 20-08-2018, 09:45
  4. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  5. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory