Strona 3 z 22 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 214

Temat: Praca na 3 cylindry

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateuszz Zobacz post
    Coś też mogę na ten temat od siebie napisać, problem identyczny, na zimnym silniku trzęsie i przechodzi w tryb awaryjny, auto odstawione do serwisu - na gwarancji jeszcze. Po dwóch dniach dzwoni serwis i mówią że wszystko jest ok, błąd wykasowany, można śmigać. Ja na to że tego auta nie przyjmuje ze względu na to że ta sytuacja się już kilka razy powtórzyła, serwis zgodził się dalej testować auto, na szczęście za 3 razem pojawił się znów błąd już u nich, serwis wymienia multiair, problem tylko w tym że część idzie z włoch a dobrze wiemy jaka tam jest sytuacja, poinformowano mnie że mogę dość długo czekać na naprawę. Reasumując cieszę się że zostanie to wymienione jeszcze na gwarancji, dla mnie to naprawdę spora wada.
    A jaki masz przebieg?

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar Mateuszz
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio Executive
    Postów
    32

    Domyślnie

    45 tysięcy , ale problem już się zaczął od 30 tyś ....

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    jaka czestotliwosc wymiany oleju i na jaki?

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar Mateuszz
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio Executive
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    jaka czestotliwosc wymiany oleju i na jaki?
    Standardowo według zaleceń serwisu co 15 tys

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    15 ale nie rzadziej niż 1/rok

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateuszz Zobacz post
    Standardowo według zaleceń serwisu co 15 tys
    Ciekawe co to za standard? Co 15kkm się wymienia w optymalnych warunkach pracy silnika. U nas na dzień dobry trzeba skrócić o 10-20% za zanieczyszczone powietrze. Jeżeli jeździsz przeważnie na krótkie dystanse to kolejne 10-20%.
    A jeżeli na dodatek olej był wymieniany na "0W30" bez oglądania się na normy Fiata, to tylko się dziwić, że silnik się nie rozsypał dużo wcześniej...

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Ciekawe co to za standard? Co 15kkm się wymienia w optymalnych warunkach pracy silnika. U nas na dzień dobry trzeba skrócić o 10-20% za zanieczyszczone powietrze. Jeżeli jeździsz przeważnie na krótkie dystanse to kolejne 10-20%.
    A jeżeli na dodatek olej był wymieniany na "0W30" bez oglądania się na normy Fiata, to tylko się dziwić, że silnik się nie rozsypał dużo wcześniej...
    No masakra jakaś z tymi nowymi silnikami - padają jak muchy. Najlepiej wymieniać olej przy każdym tankowaniu
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    ja wymieniam co 7.5k, za 2.5k przegląd 30k, może wleję już teraz długodystansową płukankę - w poniedziałek robię telefon do Archoil, bo mają coś takiego.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ja wymieniam co 7.5k, za 2.5k przegląd 30k, może wleję już teraz długodystansową płukankę - w poniedziałek robię telefon do Archoil, bo mają coś takiego.
    Dokładnie. Też mam podobny przebieg między wymianami oleju. Co prawda nie widzę żadnej potrzeby płukanek lub dodatków do oleju przy tak częstej wymianie (oleje zawierają odpowiednie składniki ) ale to kwestia gustu.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    No masakra jakaś z tymi nowymi silnikami - padają jak muchy. Najlepiej wymieniać olej przy każdym tankowaniu
    No trzeba rozumieć specyfikę nowych silników żeby je eksploatować bezpiecznie... Wiesz może jaką pojemność miały "stare" silniki o mocy około 250 koni? Ja wiem i dlatego nie pozwalam sobie na ignorancję przy serwisowaniu Stelvio. Co nie oznacza, że silnik nie może się popsuć też z innych przyczyn...

  10. #30
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Dokładnie. Też mam podobny przebieg między wymianami oleju. Co prawda nie widzę żadnej potrzeby płukanek lub dodatków do oleju przy tak częstej wymianie (oleje zawierają odpowiednie składniki ) ale to kwestia gustu.
    też z takiego założenia wychodziłem dotychczas, ale jednak jakieś wyminione moduły MA na gwarancji skłaniają mnie do zmiany myślenia. no chyba żeby pakiecik dodatków dorzucić typu AR9200 v2. W poniedziałek skonsultuję telefonicznie
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Praca na trzy cylindry
    Utworzone przez szpodek w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-06-2017, 21:39
  2. Nie pali na 2 cylindry
    Utworzone przez maxrolex w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-09-2016, 19:48
  3. Praca na 3 cylindry... (alfa 147 1.6 - 105km)
    Utworzone przez Rydzyk w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-07-2014, 16:41
  4. Odpalenie na 4 cylindry JTD?
    Utworzone przez RRR w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-07-2012, 23:30
  5. Cylindry
    Utworzone przez acer11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-04-2009, 16:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory