Strona 5 z 22 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 214

Temat: Praca na 3 cylindry

  1. #41
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    I właśnie dlatego zawsze w Stelvio olej wymieniam sam (ten olej co dostałem na pierwszym przeglądzie zlałem po paru tys km, chociaż ASO się zarzekało, że to digitek z puszek - ale przelany; drugi przegląd gwarancyjny sobie właśnie odpuściłem bo nic się nie dzieje z samochodem...). Tylko w ten sposób mam pewność co mam w silniku. Niestety dochodzi niedogodność typu konieczność wizyty w PSZOKu parę razy rocznie, ale summa summarum - i tak wychodzi taniej i mniej kłopotliwie niż naprawa silnika po spapranym serwisie w warsztacie.

  2. #42
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    I właśnie dlatego zawsze w Stelvio olej wymieniam sam (ten olej co dostałem na pierwszym przeglądzie zlałem po paru tys km, chociaż ASO się zarzekało, że to digitek z puszek - ale przelany; drugi przegląd gwarancyjny sobie właśnie odpuściłem bo nic się nie dzieje z samochodem...). Tylko w ten sposób mam pewność co mam w silniku. Niestety dochodzi niedogodność typu konieczność wizyty w PSZOKu parę razy rocznie, ale summa summarum - i tak wychodzi taniej i mniej kłopotliwie niż naprawa silnika po spapranym serwisie w warsztacie.
    No teraz nic się nie dzieje, ale jak się coś zadzieje z silnikiem w okresie gwarancyjnym to gwarant, może zakwestionować twoje roszczenie do darmowej naprawy bo będzie twierdził, że nie przestrzegałeś reżimów przeglądowych cyt: "drugi przegląd gwarancyjny sobie właśnie odpuściłem", poza tym może kwestionował jakość i pochodzenia oleju jaki lałeś a tobie będzie trudno udowodnić co faktycznie lałeś.
    Jak usługę i materiały dostarcza jeden podmiot tj. ASO to w razie awarii nie ma dyskusji co było przyczyną, bo i obsługa i olej były z ASO więc cała odpowiedzialność spada na ASO.

  3. #43
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateuszz Zobacz post
    Czy ktoś może powiedzieć jaki może być teraz okres oczekiwania na nowy Multiair , czy może być tak że auto będzie stało kilka miesięcy w serwisie za częścią ....
    Dwa tygodnie temu miałem sprowadzany element zderzaka z Włoch. Po tygodniu od zamówienia część była u mnie. Jeżeli MA jest dostępny u producenta, to raczej nie powinno być problemu z jego dostawą.

  4. #44
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Poświęciłem wczorajszy wieczór na lekturę różnych for AR w poszukiwaniu podobnych przypadków awarii. Niestety udało mi się je z łatwością znaleźć. Nie chciałbym wdawać się w dyskusję czy to jest jakiś procent obarczony ryzykiem, którego występowanie jest całkiem normalne. Moje zainteresowanie tematem wynika z upłynięcia okresu gwarancyjnego i raczej złych doświadczeń z ASO AR. Postanowiłem zgłębić temat, żeby być przygotowanym do ew. awarii. Stracić mniej pieniędzy i mniej nerwów. Zazwyczaj problemy, które są opisywane na forum nie są jednostkowymi. Występują u jakiejś grupy użytkowników.

    Jestem zdania, że moduł MA wymaga specjalnej troski. Pisałem w różnych tematach na forum o krótkich interwałach, dobrym oleju i filtrze. Istotne jest także wykonanie procedury Oil change po wymianie (This procedure will reset all the adaptive parameters of the UniAir module from the control unit after an engine oil change). To nie jest to samo co service interval reset, który rozpoczyna jedynie na nowo odliczanie od 15 tys. km w dół.

    Istnieją jednak okoliczności, w których najwyższa dbałość o serwisy olejowe nie uchroni przed awarią. Zagraniczne tematy czy choćby ten na forum:
    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...rzebiegu_.html
    dostarczają niepokojących informacji np. w kontekście pracy pompy oleju. Chciałbym spróbować ustalić czy moduły MA padają u kolegów pod wpływem jakiejś niesolidności serwisów, ich wadliwości jako takich czy problemów z ciśnieniem oleju. Opis okoliczności usterki jest u Was podobny. Wszyscy wspominacie o dodawaniu gazu, które do czasu pomaga. Dodanie go powoduje wzrost ciśnienia oleju. Należy zastanowić się nad tym czy wymiana modułu MA załatwi temat czy niewydolna pompa załatwi każdy kolejny moduł MA.

    Mam w związku z tym pytanie do kolegów, u których usterka wystąpiła - czy macie wiedzę o wykonywaniu resetu ustawień MA po każdym serwisie olejowym w Waszych samochodach? Czy każdorazowo mechanik wymieniał filtr oleju na nowy? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że możecie tego nie wiedzieć, bo samochód oddaje się do serwisu z wiarą w jego profesjonalizm, ale może któryś z Was tego szczególnie pilnował? Jak z poziomem oleju? Pewnie mieliście go w zakresie od minimum do maksimum. Ktoś miał zawsze praktycznie pod kreskę maks?
    Ostatnio edytowane przez Toma ; 22-03-2020 o 16:16

  5. #45
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    No teraz nic się nie dzieje, ale jak się coś zadzieje z silnikiem w okresie gwarancyjnym to gwarant, może zakwestionować twoje roszczenie do darmowej naprawy bo będzie twierdził, że nie przestrzegałeś reżimów przeglądowych cyt: "drugi przegląd gwarancyjny sobie właśnie odpuściłem", poza tym może kwestionował jakość i pochodzenia oleju jaki lałeś a tobie będzie trudno udowodnić co faktycznie lałeś.
    Jak usługę i materiały dostarcza jeden podmiot tj. ASO to w razie awarii nie ma dyskusji co było przyczyną, bo i obsługa i olej były z ASO więc cała odpowiedzialność spada na ASO.
    Jasne. Tylko, że gwarancja właśnie mi się skończyła Ale to niczego nie zmienia - lałem i nadal leję Selenię Digitek 0w30 i używam oryginalnych filtrów oleju - dokładnie jak producent sobie życzy (i jak ASO rzadko robi), więc nikt niczego by nie zakwestionował...

    - - - Updated - - -

    W związku z tymi awariami MA coś mi chodzi po głowie... Czy to nie są egzemplarze 200KM wyprodukowane po styczniu-lutym 2018? Bo wtedy nastąpiło domniemane "osłabienie" silników dla wersji 200KM. Może to ma jakiś związek?

  6. #46
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Trochę informacji o pompie oleju:
    The engine block also equipped with a low-friction roller bearing balance shaft and a variable displacement two-stage oil pump. Two-stage oil pump provides high-pressure mode only under high-load engine operation, and low-pressure oil during typical driving conditions. It also provides oil for the piston cooling jets (piston oil squirters), fitted with each cylinder bore to control piston temperatures and reduce spark knock.
    Podaję także prawidłowy zakres ciśnienia oleju dla naszego silnika: 1,2 - 3,5 bar (olej rozgrzany do temp. pracy)

    Koledzy, którzy mają MES mogą sprawdzić u siebie czy nie występują jakieś anomalia. Trzeba tylko pamiętać, żeby od tego co pokazuje MES odjąć 1 bar.

  7. #47
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    gdzies niedawno spotkalem sie z dokladnymi wartosciami ciśnienia dla zimnego, rozgrzanego wolne i dla jakis konkretnych obrotow - nie pamietam gdzie to było, ktos wie?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #48
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

  9. #49
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    To są wartości widełek konkretnie dla 2.0 GME. Dla rozgrzanego silnika w zależności od obciążenia. Okolice 1,2 bar to minimum. Przy pedale w podłodze 3,5 bar.

    Mnie w dzisiejszych testach najmniej pokazało 1,12 bar, najwięcej 3,56 bar. Temp. rozgrzanego oleju: 85'C, temp. otoczenia -1'C.

    Chwilę po uruchomieniu, osiągając 30'C temp. oleju stabilne 1,40 bar.

    Poziom oleju maksymalny tj. 5,2 l.
    Ostatnio edytowane przez Toma ; 22-03-2020 o 20:15

  10. #50
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    dzieki, sprawdze u siebie na dniach
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Praca na trzy cylindry
    Utworzone przez szpodek w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-06-2017, 21:39
  2. Nie pali na 2 cylindry
    Utworzone przez maxrolex w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-09-2016, 19:48
  3. Praca na 3 cylindry... (alfa 147 1.6 - 105km)
    Utworzone przez Rydzyk w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-07-2014, 16:41
  4. Odpalenie na 4 cylindry JTD?
    Utworzone przez RRR w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-07-2012, 23:30
  5. Cylindry
    Utworzone przez acer11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-04-2009, 16:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory