Strona 6 z 22 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 214

Temat: Praca na 3 cylindry

  1. #51
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Świetnie. Daj proszę znać.

  2. #52
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toma Zobacz post
    To są wartości widełek konkretnie dla 2.0 GME. Dla rozgrzanego silnika w zależności od obciążenia. Okolice 1,2 bar to minimum. Przy pedale w podłodze 3,5 bar.

    Mnie w dzisiejszych testach najmniej pokazało 1,12 bar, najwięcej 3,56 bar. Temp. rozgrzanego oleju: 85'C, temp. otoczenia -1'C.

    Chwilę po uruchomieniu, osiągając 30'C temp. oleju stabilne 1,40 bar.

    Poziom oleju maksymalny tj. 5,2 l.
    daję znać sprawdziłem dzisiaj. przy temp oleju 81C pokazało na wolnych obrotach 2.36bar, potem trochę pogazowałem, jak wskoczyły 4 kreski temp oleju to pokazywało na wolnych 2.08-2.12bar i niewiele się zmieniało (do ok 2.4bar) do jakiś 2800obr/min powyżej tego stan pompy oleju przełaczał się na High pressure (z Low pressure) i pokazywało w okolicach 4.36 bar. nie wiem czemu odejmujesz 1bar bo linkowana tabelka jest w wartościach jak na przyrządzie. Olej wymieniany 5kkm/pół roku temu poziom oleju brak 1 kreski, wg MES 4.9L. Jak będę pamietał to sprawdzę jeszcze na zimnym silniku.

    W tabelce też podają jako minimum dla wolnych obrotów 1.8bar a nie jak Ty pisałeś 1.2 (2.2 na przyrządzie). powiedzmy że jestem w 1/3 zakresu. Z ciekawości sprawdzę to sobie zaraz przed wymianą oleju za ok 2mce i zaraz po wymianie oleju przy pełnym stabnie 5.2L.

    BTW, na wszelki wypadek dzisiaj kupiłem sobie już w ASO olej, filtr oleju i filtr powietrza żeby mieć na przegląd 30kkkm - kto wie czy za 2 mce nie bedzie braków. Inne części które chciałem kupić na umówione retrofity lipa - do sprowadzenia z Włoch, termin dostawy nieznany (np obudowa pod manetki i przyciski kierownicy z ACC), tak więc jak ktoś ma wkrótce przegląd to może lepiej zadzwonić do ASO i sobie zarezerwować materiały?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #53
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Pisząc o 4 kreskach masz na myśli połowę wskaźnika? Różnie ludzie liczą. Niekiedy uwzględniają tą dużą kreskę koło C, która jest zawsze. Ja jej np. nie uwzględniam. Na moim oleju przy obecnych temp. otoczenia rzadko kiedy mam 4. Zazwyczaj 3 i temp. oleju około 85'C.

    Skąd pochodzi ta tabelka? Jest dedykowana 2.0 GME?

    Odejmuję 1 bar, ponieważ MES na włączonym zapłonie i zgaszonym silniku pokazuje 1 bar. U kolegów w USA bliźniaczy silnik we Wranglerze pracuje na ciśnieniu z zakresu około 17-50 Psi co po przeliczeniu z PSI na bar daje wartości, które podałem w swoim poście. Komputer pokładowy w Jeepie ma funkcję wyświetlania ciśnienia:
    https://www.youtube.com/watch?v=IChC...ture=emb_title

    Ja też zrobiłem dzisiaj zakupy w jednym z ASO. Za najistotniejszą część uznaję śrubę spustową oleju od kiedy okazało się, że jest jednorazowa i użyta ponownie puszcza olej

    Filtry to się jeszcze dostanie. Oleju nawet lepszy niż oryginalny, bo niecelulozowy a syntetyczny:
    https://czarnepaliwo.pl/glowna/462-amsoil-ea15k50.html

    Kabinowy dla Alfy produkuje Mann. Jego numer katalogowy to FP 32 008.

    Powietrza robi Knecht. W katalogu LX 4414.

  4. #54
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    4 kreski, pół wskazania, akurat po przegazowywaniu się pokazała. też mi tak wskazuje w zimie, najczęściej 3 podczas jazdy (nowsze firmwary tak mają)

    co do źródła tabelki ja się nie wypowiadam, z forum USA, nie śledziłem wstecz, nikt tu nie krytykował jej to uznałem że OK.

    Moja śruba już 3 razy była wykręcana, nic nie puszcza.

    Póki auto na gwarancji ładuje oleje/filtry z ASO, żeby się w razie czego nie czepiali, ale dzięki za info.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #55
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Moja śruba już 3 razy była wykręcana, nic nie puszcza.
    Może miałem niefart lub odwrotnie, Ty masz farta ze swoją. Ta śruba ma dwa pierścienie uszczelniające. Jeden jest gumowy, drugi aluminiowy, zintegrowany z kołnierzem śruby i zgniatający się przy dokręcaniu. Dokręca się ją z siłą 27 Nm. Jeśli przy zastosowaniu tej siły sączy się spod niej olej to jest do wymiany. Nie polecam mocno dokręcać z uwagi na gwint w aluminiowej misce. U siebie korzystam z klucza dynamometrycznego.

  6. #56
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    Dzięki za wyjaśnienie. Już widzę jak w ASO dokręcają kluczem dynamometrycznym haha. Mam numer śruby, kupowałem koledze bo mnie prosił, kupię też na wszelki wypadek i każę wymienić na przeglądzie. Klucz dynamomentryczny wezmę na wszelki wypadek z domu - mam przyzwoity taki chyba do 40Nm, bo czy w ASO znajdą jak zgaduje zapewne często nie używają?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #57
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    U nas wszystko co tego wymaga dokręcamy dynamometrami. A czasem jeszcze z kątomierzem.

  8. #58
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    szkoda że nie jesteś związany z AR i nie masz warsztatu po drugiej stronie Polski
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #59
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    No, teraz Opel czyli PSA wiąże się z FCA więc nie wiadomo, jak to będzie dalej. Obecnie mamy już dostęp do wiedzy Peugeota i Citroena więc jest nadzieja na krok w kierunku AR

  10. #60
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Obecnie mamy już dostęp do wiedzy Peugeota i Citroena więc jest nadzieja na krok w kierunku AR
    Z dostępem do wiedzy AR może być problem, bo taki problem jest teraz nawet w ramach marek FCA. Ostatnio okazało się, że moje ASO Alfy Romeo nie ma już dostępu do schematów Jeepa, bo nie mają autoryzacji na Jeepa
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. Praca na trzy cylindry
    Utworzone przez szpodek w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-06-2017, 21:39
  2. Nie pali na 2 cylindry
    Utworzone przez maxrolex w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-09-2016, 19:48
  3. Praca na 3 cylindry... (alfa 147 1.6 - 105km)
    Utworzone przez Rydzyk w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-07-2014, 16:41
  4. Odpalenie na 4 cylindry JTD?
    Utworzone przez RRR w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-07-2012, 23:30
  5. Cylindry
    Utworzone przez acer11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-04-2009, 16:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory